Custom kontrola glasnoče sa Alps RK27 i RK168

ON topic

Custom kontrola glasnoče sa Alps RK27 i RK168

PostPostao/la mbr » Uto stu 03, 2020 8:49 pm

Pozdrav,

isto ne znam da li ima zainteresiranih, no ako nekome treba...

Pločica je napravljena za Pioneer A-30 integrirano pojačalo, imam pločice za RK27 i RK168, oba sa 2 kanala tj. stereo.
Kako je pločica rađena po Pioneerovoj pločici, osim što mogu prodati svoje napravljene, dajem besplatno gerbere da ih radite sami.

Razlog izrade je naravno bio pokvaren potenciometar na originalu nakon cca 5 godina korištenja. Jedan kanal je zezao na određenim mjestima gdje se najviše koristio. Da bih izbjegao kupovinu kompletne nove pločice napravio sam vlastitu te ju prilagodio svojim potrebama.
Primjerice, kako je skoro nemoguče pronaći motorizirane potenciometre sa četiri pina(3 + loudness tap) odlučio sam razviti svoj modul koji zamjenjuje loudness i daje bass boost od 6dB na 50Hz. Pločicu za modul imam također za prodati no i za njega dajem gerbere besplatno ako ih želite raditi sami.
Loudness mi je i inače potpuno beskorisna opcija.

Za modul dajem i LTSpice simulaciju pa možete prilagoditi pojačanje i frekvenciju pojačanja.

Mogu napraviti iste modifikacije(pločice) za ostala pojačala no trebam na uvid kompletno pojačalo i njegov servis manual.


Render RK27 verzije:
Slika Slika

Prave slike:
Slika Slika Slika

Slike modula:
Slika Slika

Za sva pitanja stojim na raspolaganju.

Lp
mbr
 
Postovi: 31
Pridružen: Uto stu 03, 2020 6:27 pm
Lokacija: zagreb

Vrati se na: Kompletni projekti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju

cron