Audio PC

ON topic

Audio PC

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri ožu 03, 2021 9:23 am

Ljetos sam složio jedan audio pc baziran na Asrockovoj itx ploči. Linearna napajanja su varijante onog denoisera sa velikog diyaudio foruma. Linearno napajanje za ploču ima upitno smisla jer poslije njega ide svičer da pretvori 19VDC u napone potrebne za matičnu... Ono di recimo ima nekog smisla je zvučna kartica koja ima odvojena napajanja za digitalni i analogni dio. Digitalija dobiva napon preko sabirnice, dok analogni dio ima svoje napajanje preko molex konektora.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5733
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Audio PC

PostPostao/la grunf » Sri ožu 03, 2021 10:32 pm

Khadgar2007 napisao:Ljetos sam složio jedan audio pc baziran na Asrockovoj itx ploči. Linearna napajanja su varijante onog denoisera sa velikog diyaudio foruma. Linearno napajanje za ploču ima upitno smisla jer poslije njega ide svičer da pretvori 19VDC u napone potrebne za matičnu... Ono di recimo ima nekog smisla je zvučna kartica koja ima odvojena napajanja za digitalni i analogni dio. Digitalija dobiva napon preko sabirnice, dok analogni dio ima svoje napajanje preko molex konektora.


a i to je upitno ima li smisla jer su opet svičeri na zvučnoj kartici ,bar ovako šta vidim
ja u svom blue-ray playeru koji koristim za transport nisam išao na linereno napajanje ,ali sam zato dobro twikao sve kondezatore nakon i prije svičera posebno oko CPU-a ,to ga je spasilo zaborava i mračnog kuta u sobi , razlika se itekako čula ,a radi samo kao transport
zanimljivo je da su tvornički korišteni kondezatori u paraleli i to različitih vrijednosti nakon samih svičera na glavnoj ploči, istu stvar sam vidio kod neke profi audio-video opreme

na zvučnoj kartici male su šanse za unaprijeđenje pogotovo zbog gustoće elemenata ,mada bi se mogli pametno zamjeniti kondezatori i svičerska napajanja za linearna, mada je najbolje ići na vanjski dac
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2467
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik


Vrati se na: Kompletni projekti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost