Iskra Soča

ON topic

Iskra Soča

PostPostao/la basura » Čet ožu 11, 2021 4:55 pm

Pozdrav ekipa,

prije nekoliko godina nabavio sam Iskrinu Soču (osnovni UKV model bez ugrađenog gramofona) koju je zatim obnovio i sredio kolega s foruma (barem mislim da je još uvijek ovdje?). Uratko - Soča je obnovljena u Zagrebu, gdje sam tada živio, ali se nakon nekoliko mjeseci vratila sa mnom u Karlovac. U Karlovcu sam ju puno manje slušao i palio tek povremeno, ali svaki je put radila bez problema. Međutim, nekih pola godine kasnije samo je odjednom prestala raditi. Uštekao sam radio u struju, upalio ga - magično oko radi, čuje se šum iz zvučnika, lampe svijetle i sve fino bruji, ali ništa se ne čuje ni na jednom valu. Pokušao sam na radio spojiti gramofon i laptop/mobitel - ista stvar, i dalje ne radi. Kada ga ne slušam, radio nije uopće uštekan u struju tako da problem nije mogao nastati zbog skoka napona, groma ili sl. Da stvar bude još čudnija, imam još jednu Soču (uređaj nije originalno moj nego sam ga obnovljenog kupio od istog kolege) s kojom se dogodila identična stvar. Dakle, dva relativno friško obnovljena uređaja u dobrom stanju, rijetko i pažljivo korištena, čuvana na suhom i toplom, u razdobljima mirovanja u potpunosti bez kontakta sa strujom - ima li tko kakvu teoriju zašto bi samo tako prestali raditi u isto vrijeme? Je li to neka bizarna slučajnost, jesu li vanzemaljci? :lol:

Nevezano uz ovaj misterij, sada se opet selim za poslom (izgleda da mi je tako grah pao) i opet nemam vremena niti mogućnosti baviti se ovim Sočama. Budući da mi je ipak žao da uređaji stoje i ne koriste se, molim kolege s foruma za pomoć - znate li možda nekoga s područja Karlovca ili okolice tko bi bio voljan malo pogledati uređaje i opet ih dovesti u radno stanje? Dakle, kutije su i dalje cijele i očuvane, nije potrebno ništa raditi po tom pitanju, samo bi ih trebalo pogledati iznutra i vidjeti gdje je kvar. S obzirom na sve navedeno, nekako ne mislim da se radi o nekom strašno kompliciranom kvaru. Može i preporuke u privatnoj poruci, a admine molim da slobodno premjeste temu ako sam fulao podforum. Hvala svima! :pray:
basura
 
Postovi: 2
Pridružen: Čet sij 28, 2021 8:34 pm

Vrati se na: Kompletni projekti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost