preamp sa 13DR7

ON topic

Re: preamp sa 13DR7

PostPostao/la Dean » Sri ožu 12, 2014 9:55 pm

Khadgar2007 napisao:..Inače kako radi ovo njesra od električne "pile" sa slike? ....


Zašto je "njesra" ?
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: preamp sa 13DR7

PostPostao/la pamook » Sri ožu 12, 2014 10:24 pm

... do sada sam ga samo koristio jednom za smirglanje "kutije za kruh" i jednom mi je dobro dosao kao alat za otpiliti jedan drveni klin uz štok od prozora...probe radi jednom rezao kutni profil od aluminija... ovo danas se pokazalo odlicno, ravno, brzo i ne pre tesko za nišanjenje...

nije njesra, nego ima (vise-manje) ogranicenu upotrebu... sigurno neces s tim ic smirglat vece povrsine, rezat laminat pri postaljanju i slicno.... ali za tesko dostupna mjesta je :handgestures-thumbup:

jedino je bucan :!:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: preamp sa 13DR7

PostPostao/la joe dalton » Sri ožu 12, 2014 10:49 pm

Izuzetno koristan alat.
Ne znam kakvi su ovi iz Lidla. Ja sam se isprsio pa kupio Bosh i pokazao se super.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: preamp sa 13DR7

PostPostao/la pamook » Čet ožu 13, 2014 7:31 pm

evo, da javim da i ovaj iz Lidla vrijedi svake lipe :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-partydance:

izrezano, pobruseno i pripasano.... ide jos smirglanja i lakiranje, ali to kad bude finalizacija :greetings-clappingyellow:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: preamp sa 13DR7

PostPostao/la pamook » Čet ožu 13, 2014 7:38 pm

...a da ne bi bilo sve 8-) , evo i malo rezultata popodnevnog natjecanja... alkar Pamook u nista... i to visekratno :doh:

za ove chinch rupe - kirner, izbusen pilot (1mm na 2.5mm) pa stepenasto svrdlo na najsporijoj brzini stupne (jeftinjak iz Peveca), uz vazeljin (odn. lubrikacija sa silikon sprejem, nisam iskopao gdje mi je kantica s uljem)... 6mm stepenastog izvrsno, 8mm vec se pati, a 10mm vidljivo na slikama :think:

sutra idem po novi komad ovog profila, srecom, nije daleko :D

a moguce i odem po neko dobro svrdlo 10mm i stepenasto spremim za trazit vodu :shifty:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: preamp sa 13DR7

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet ožu 13, 2014 7:46 pm

Možda je stvarno najbolje baš neki borer. Ja imam relativno dobre borere i sa njima bušim sve rupe do kojih 11mm. Kakav ti je to profil,koliko je debel? Meni je prijatelj sa konusnim(ne stepenastim) bez problema probušio rupe za podnožja na 2,5mm alu-limu,istina ima boschovu stupnu a ne ove jeftine.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: preamp sa 13DR7

PostPostao/la audio kutak » Čet ožu 13, 2014 7:51 pm

kada staviš činčeve gore, to se neće vidjeti... osim ako je dosta pobjeglo lijevo-desno..
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: preamp sa 13DR7

PostPostao/la davorin » Čet ožu 13, 2014 8:00 pm

Svrdla koja su bušila te rupe treba naoštriti i/ili imaju rezni kut predviđen za bušenje tvrđih metala(željezo). Zbog toga rezni brid oštrice svrdla ima preveliku temperaturu pa se meki materijali lijepe na nju, a rukovatelj zbog sporog bušenja primjeni silu (povećani pritisak). Rezultat je vidljiv, a lijek je promjena svrdla (ili ga odgovarajuće naoštriti) uz primjenu ulja ili emulzije prilikom bušenja.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: preamp sa 13DR7

PostPostao/la pamook » Čet ožu 13, 2014 8:20 pm

...tocno ovo sto Davorin rece - krene se lijepiti za svrdlo (unatoc lubriciranju) i onda u operater na mješalici uyebe stvar do kraja :mrgreen:

kutak, rupe nisu fulane niti ovalne, samo su "raspljeckane" i trebalo bi ih zesce obraditi, a jednostavnije mi je uzeti novi komad (plus jedna rezerva, nek se nadje) i ponovo izbusiti samo ovaj put ne sa stepenastim svrdlom...

Al je nekih 2,7mm debljine...

rijesim sutra ponovo, ako bude prilike, vremena i meteoroloskih situacija :D
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: preamp sa 13DR7

PostPostao/la zuzi » Čet ožu 13, 2014 8:22 pm

bohrcraft.jpg
Ha, ima alata i "alata" a i nije svaki za sve. Nakon stiskanja financija jedanput odriješio kesu /500 kn/ i manje više nema problema. Uglavno, meki aluminij je prilična zezancija.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Kompletni projekti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju