6N6P / 13DR7 line stage

ON topic

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la Dean » Pet tra 05, 2013 11:36 am

a jeste se uzjogunili..... bit će premještanja u cafeeee
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la davorin » Pet tra 05, 2013 11:41 am

micro napisao:Znaci da su te neispravne cijevi bile koristene ili se to desilo zbog starosti cijevi , stavite nick to ebay prodavaca.

Predpostavljam da se radilo o lošem skladištenju i izloženosti vrlo niskim temperaturama, pa se kvario vakum i zagadila unutrašnjost pri prvim korištenjima. Elektronke su došle u "El Menco" kutijama (te se kutije kupe kod "E S R C"-a koji je korektan prodavač), a prodao mi ih je "newoldsound" kojem u stvari i ne mogu puno toga zamjeriti. On jednostavno ne može izmjeriti sve što proda jer za kvalitetno mjerenje svake 13DR7 treba barem 2x po pola sata probe. Puno zamjerki imam naravno na naš sistem carinjenja i tendenciju "deranja kože" svima koji češće kupuju na e-Bay -u.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la deleted user » Pet tra 05, 2013 11:49 am

Svako ima neko svoje iskustvo, nije da ni sam nemam negativnih. Mene je prije 4-5 mjeseci 10 kom. sa postarinom izaslo 27USD i nisam platio nikakve troskove carine buduci je cijena artikla IZDVOJENA od postarine na prilozenom racunu u paketu i posiljka nije kao takva uopce prosla carinski postupak buduci je vrijednost same robe manja od 160 kuna. Nijedna elektronka nema prekid u grijanju i redom sve cijevi imaju emisiju preko 88%. A generalno gledajuci, nisam niti lijen, niti nespreman na probleme, niti imam "hrpu" novaca da kupujem ista od prekupaca po 3 puta vecoj cijeni. Ponavljam, nemam nista protiv istih, svako neka se bori za svoju zaradu na svoj nacin. Kako 'ko voli nek' izvoli.
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la davorin » Pet tra 05, 2013 11:52 am

LesFaul napisao:Svako ima neko svoje iskustvo, nije da ni sam nemam negativnih. Mene je prije 4-5 mjeseci 10 kom. sa postarinom izaslo 27USD i nisam platio nikakve troskove carine buduci je cijena artikla IZDVOJENA od postarine na prilozenom racunu u paketu i posiljka nije kao takva uopce prosla carinski postupak buduci je vrijednost same robe manja od 160 kuna. Nijedna elektronka nema prekid u grijanju i redom sve cijevi imaju emisiju preko 88%. A generalno gledajuci, nisam niti lijen, niti nespreman na probleme, niti imam "hrpu" novaca da kupujem ista od prekupaca po 3 puta vecoj cijeni. Ponavljam, nemam nista protiv istih, svako neka se bori za svoju zaradu na svoj nacin. Kako 'ko voli nek' izvoli.

Napomena:
Nemam nikavu korist niti štetu od bilo kakve trgovine bilo koga: od domaćih i/ili stranih prodavača.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la deleted user » Pet tra 05, 2013 11:55 am

davorin napisao:Napomena:
Nemam nikavu korist niti štetu od bilo kakve trgovine bilo koga: od domaćih i/ili stranih prodavača.


Takodjer!
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la micro » Pet tra 05, 2013 12:20 pm

davorin napisao:
micro napisao:Znaci da su te neispravne cijevi bile koristene ili se to desilo zbog starosti cijevi , stavite nick to ebay prodavaca.

Predpostavljam da se radilo o lošem skladištenju i izloženosti vrlo niskim temperaturama, pa se kvario vakum i zagadila unutrašnjost pri prvim korištenjima. Elektronke su došle u "El Menco" kutijama (te se kutije kupe kod "E S R C"-a koji je korektan prodavač), a prodao mi ih je "newoldsound" kojem u stvari i ne mogu puno toga zamjeriti. On jednostavno ne može izmjeriti sve što proda jer za kvalitetno mjerenje svake 13DR7 treba barem 2x po pola sata probe. Puno zamjerki imam naravno na naš sistem carinjenja i tendenciju "deranja kože" svima koji češće kupuju na e-Bay -u.

"ESRC" ima svoj shop , http://www.esrcvacuumtubes.com/shipping.html
i kaze da prije slanja testira cijevi, inace on prodaje 1kom 13DR7 po 4$. Znaci bilo koju NOS cijev uzmemo je macak u vreci, moze da bude ok a i ne mora.
micro
 
Postovi: 598
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la deleted user » Pet tra 05, 2013 12:30 pm

micro napisao: Znaci bilo koju NOS cijev uzmemo je macak u vreci, moze da bude ok a i ne mora.


Naravno da da! Sto ocekivati od necega sto je proizvedeno prije 60, ponekad i vise godina? Sve je rizik...
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la micro » Pet tra 05, 2013 1:07 pm

LesFaul napisao:Svako ima neko svoje iskustvo, nije da ni sam nemam negativnih. Mene je prije 4-5 mjeseci 10 kom. sa postarinom izaslo 27USD i nisam platio nikakve troskove carine buduci je cijena artikla IZDVOJENA od postarine na prilozenom racunu u paketu i posiljka nije kao takva uopce prosla carinski postupak buduci je vrijednost same robe manja od 160 kuna. Nijedna elektronka nema prekid u grijanju i redom sve cijevi imaju emisiju preko 88%. A generalno gledajuci, nisam niti lijen, niti nespreman na probleme, niti imam "hrpu" novaca da kupujem ista od prekupaca po 3 puta vecoj cijeni. Ponavljam, nemam nista protiv istih, svako neka se bori za svoju zaradu na svoj nacin. Kako 'ko voli nek' izvoli.


Da li to znaci da moras da platis 2 puta ,jedno placanje roba a drugo placanje postarina, nekada na carini traze racun od paypala pa ako ti poasalje i dva racuna u paketu a ovi zatraze izlist racuna gdje je to placeno u jednom racunu opet moras platiti carinu?
micro
 
Postovi: 598
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la deleted user » Pet tra 05, 2013 1:27 pm

micro napisao:Da li to znaci da moras da platis 2 puta ,jedno placanje roba a drugo placanje postarina, nekada na carini traze racun od paypala pa ako ti poasalje i dva racuna u paketu a ovi zatraze izlist racuna gdje je to placeno u jednom racunu opet moras platiti carinu?


Zakon o carinskom postupku kaze da se u vrijednost posiljke uracanava i vrijednost postarine samo u slucaju da je nemoguce utvrditi/dokazati/odvojiti jedne troskove od drugih. U PayPal invoice-u jasno je navedeno, cijena item-a, cijena(trosak) shippinga i total. Ako su pojedini carinici nepismeni, njihov problem, ja nisam i znam procitat i shvatit napisano. Kad im jednom dokazes da nisu u pravu lako je. Problem je sto je trebalo 5 dugih godina da se u mojoj posti carinjenja promijeni kompletna postava carinika i dodje razuman covjek s kojim mozes porazgovarat da bi mi isto poslo za rukom. Inace sve poste carinjenja osim one u ZG se UKIDAJU 1.7.2013.g. i koliko sam upucen, od toga datuma ce se (a sukladno EU regulativi) cariniti samo one posiljke upucene fizickim osobama iz zemalja koje nisu clanice EU vrijednosti vece od 300EUR (ili 160EUR imam dvije informacije)!!! Ispravite me u iznosu ako grijesim, ali mislim da je tako u Sloveniji.
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la pamook » Pet tra 05, 2013 2:00 pm

ove zadnje dvije cifre bi valjalo jos jednom provjeriti, mislim da je receno da se radi o robi u putnickom a ne postanskom prometu, ali opet - nisam ja isao citat pa necu tvrdit da je ovo moje tocno 8-)
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Kompletni projekti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju

cron