6N6P / 13DR7 line stage

ON topic

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la deleted user » Čet tra 04, 2013 8:47 pm

Dean napisao:Ja sam uzeo 10 komada od Nika, naći ću par dobrih, a ostale ću "dobroooo" prodati Schultzu :dance:


Nije mi cilj radit antireklamu, ali po cijeni po kojoj su meni nudjene te cijevi za cijenu 3 komada kod nas ja sam kupio 10 RCA na jebaju...
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la davorin » Čet tra 04, 2013 8:58 pm

LesFaul napisao:
Dean napisao:Ja sam uzeo 10 komada od Nika, naći ću par dobrih, a ostale ću "dobroooo" prodati Schultzu :dance:


Nije mi cilj radit antireklamu, ali po cijeni po kojoj su meni nudjene te cijevi za cijenu 3 komada kod nas ja sam kupio 10 RCA na jebaju...

Sve proizvedene 13DR7 su RCA ili TUNG-SOL (još bolje), bez obzira koji brand na njima piše ili u kakvoj su kutiji spakovane!
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la deleted user » Čet tra 04, 2013 9:18 pm

davorin napisao:
LesFaul napisao:
Dean napisao:Ja sam uzeo 10 komada od Nika, naći ću par dobrih, a ostale ću "dobroooo" prodati Schultzu :dance:


Nije mi cilj radit antireklamu, ali po cijeni po kojoj su meni nudjene te cijevi za cijenu 3 komada kod nas ja sam kupio 10 RCA na jebaju...

Sve proizvedene 13DR7 su RCA ili TUNG-SOL (još bolje), bez obzira koji brand na njima piše ili u kakvoj su kutiji spakovane!


Bez obzira na brand, te cijevi kod nas ne vrijede 50 kuna/komad i kvit!
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la Schultz » Čet tra 04, 2013 10:05 pm

sonny napisao:As I said...
Meni se ta priča sa SE DACovima i ugradnjom bilo čega iza njih ne čini kao najsretnije rješenje...
Jer si zapravo ograničen "zvukom" tog DAC-a...
Iza njega obično ide samo jedan stupanj s OPampovima za pojačanje signala i to je to...
U DAC je ugrađen i LP filter i diferencijalno i to u pitanje kakvoj kvaliteti...
Tako da ne znam ima li smisla "gurati" sve to skupa u CDP


To je tvoj problem.

Meni je to projekt br. 2. Projekt br. 1 je u fazi čekanja transformatora i skupljanja dijelova. U utorak sam najvjerojatnije kod Deana na nekakvom dogovoru. On to još nezna ali to nije ni važno....

A za tebe sam nabavio jedan Philips CD 720 za tweak. OP, os-con i slično. Svidjeti će ti se. Ovako na prvu jako lijepo radi.
Bidam još jedan sličan na jebaju...

Što ćeš? Virus...
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la sonny » Čet tra 04, 2013 10:26 pm

Jesus :D
Aj' dobro...
Pa imam CD720 valjda već 3 godine :whistle:
I tu misliš stavljati cijevi ?
Na one pločice gotove ili ?
Jer je dosta nizak...
BTW, sad sam našao i JVCa u ormaru...
Što sam ono trebao s njim napraviti ?
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la Schultz » Čet tra 04, 2013 10:48 pm

Ne, ne cijevi u njega. Samo novi BB OP (ako ide onaj koji imamo), refresh kondenzatora i montirati chincheve. To je to....

Sa Jovicom što napraviti...? Nemam pojma. Izvadi sve, recikliraj lampe i što je već unutra pa ćemo ga spremiti negdje za crne dane... On je dobro svirao i u stock izvedbi..
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la micro » Pet tra 05, 2013 9:14 am

Jedan prijedlog kako te 13DR7 se 90% pojavljuju na jebaju samo u USA i to jedan komad ili dva pitanje postarine i da li hoce prodavac da salje to Croatia , ima nekoliko prodavaca u USA koji prodaju 20-tak komada tih 13DR7 ali su od nekog proizvodjaca za koga nitko nikada nije cuo a kako ste rekli da su ih proizvodile samo 2 kompanije a ostali prepakivali trebalo bi da se organizuje mozda grupna kupovina recimo prodaju po 5 komada pa se naruci 15 ili 20 komada , pretpostavljam da bi se ustedjelo na postarini a prodavac bi pretpostavljam vise bio voljan da salje iz USA za Hrvatsku. Takodje neki navodno imaju imaju i svoje trgovine van ebaya pa moguce da bi bilo jeftinije direktno kupiti.

Postoje pretpostavljam vise prodavaca na ebay-u a moguce da postoje i trgovine gdje bi se to moglo uzeti , naravno ako je jeftinije nego kupiti kod nas, ovdije je 16$ 5 komada. Ako bi se organizovalo tako nesto bilo bi dobro da se i istestiraju takve cijevi kod nekoga ko to moze.

Evo neki linkovi , proizvodjaci tih cijevi su stvarno enigma, ZENITH ,EL-MENCO ;)
http://www.ebay.com/itm/Radio-Vacuum-Tu ... 1e6f8e64de" target="_blank" target="_blank" target="_blank

http://www.ebay.com/itm/Vacuum-Tubes-13 ... 5ae77743fd" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Recimo trgovine direktno
http://www.thetubecenter.com/" target="_blank" target="_blank" target="_blank

http://www.esrcvacuumtubes.com/" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Malo gledao te shopove i komad 13DR7 je 4$ , daju popust na kolicinu, pretpostavljam da su RCA,Tungsol a ove cudnih proizvodjaca prodaju na ebaju. Navodno kazu da testiraju cijevi.
micro
 
Postovi: 618
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la davorin » Pet tra 05, 2013 9:50 am

micro napisao:Jedan prijedlog kako te 13DR7 se 90% pojavljuju na jebaju samo u USA i to jedan komad ili dva pitanje postarine i da li hoce prodavac da salje to Croatia , ima nekoliko prodavaca u USA koji prodaju 20-tak komada tih 13DR7 ali su od nekog proizvodjaca za koga nitko nikada nije cuo a kako ste rekli da su ih proizvodile samo 2 kompanije a ostali prepakivali trebalo bi da se organizuje mozda grupna kupovina recimo prodaju po 5 komada pa se naruci 15 ili 20 komada , pretpostavljam da bi se ustedjelo na postarini a prodavac bi pretpostavljam vise bio voljan da salje iz USA za Hrvatsku. Takodje neki navodno imaju imaju i svoje trgovine van ebaya pa moguce da bi bilo jeftinije direktno kupiti.

Postoje pretpostavljam vise prodavaca na ebay-u a moguce da postoje i trgovine gdje bi se to moglo uzeti , naravno ako je jeftinije nego kupiti kod nas, ovdije je 16$ 5 komada. Ako bi se organizovalo tako nesto bilo bi dobro da se i istestiraju takve cijevi kod nekoga ko to moze.

Evo neki linkovi , proizvodjaci tih cijevi su stvarno enigma, ZENITH ,EL-MENCO ;)
http://www.ebay.com/itm/Radio-Vacuum-Tu ... 1e6f8e64de" target="_blank" target="_blank

http://www.ebay.com/itm/Vacuum-Tubes-13 ... 5ae77743fd" target="_blank" target="_blank

Recimo trgovine direktno
http://www.thetubecenter.com/" target="_blank" target="_blank

http://www.esrcvacuumtubes.com/" target="_blank" target="_blank

Imam jednu malu priču:
Prije par godina sam kupio 13DR7 od poznatog eBay prodavača (USA-ne kupujem više od njega!) po 2,5$ i sa poštarinom od ~27$ sam kupio 25 komada. To me je ukupno koštalo ~77$ ili oko 520 kuna (onda).
Nakon 30-35 dana sam dobio obavjest (platio poštarinu za obavjest od ~10 kuna) od carine pošta iz Zagreba da pošaljem FAX (!?) sa kopijom računa Pay-Pal -a zbog carinjenja. Nakon ~7-8 dana sam dobio na kućnu adresu paket za koji sam morao platiti malo manje od 220 kuna (možda 1 ili 2 kune manje!), u što je bilo uključen carinski pregled, "ležarina" od 5 dana(?), troškovi pakovanja i slanja paketa iz Zagreba u Zadar i naravno PDV na ukupnu sumu (čak i na poštarinu koju sam platio Ameru da mi se paket dostavi na kućnu adresu, tako da su pošarina i PDV za poštarinu od Zagreba do Zadra plaćeni 2 puta!).
Kad sam izmjerio elektronke, ustanovio sam da 11 (od 25) elektronki nisu dobre (emisija i vakum) a jedna elektronka je imala i prekid u grijanju.
Nakon dopisivanja s Amerom, dogovotili smo se da mu neispravne elektronke pošaljem natrag, a on će mi poslati drugih 11 ispravnih. Naravno, troškove slanja natrag u USA snosim sam, a to je i pisalo u njegovim uvjetima.
Spakirao sam 11 elektronki i poslao najjeftinijom poštom, što me je koštalo ~70 kuna.
Nakon novih 30-ak dana sam ponovo dobio obavjest od carine (ponovo patio za dostavu obavjesti ~10 kuna) da FAX-am račun od Pay-Pal -a.
Nikakva moja uvjeravanja mi nisu pomogla (objašnjenja da se radi o reklamaciji, kao i sve kopije o plaćenoj carini i kopija prepiske s Amerom), već sam ponovo platio malo manje od ~220 kuna nakon 5-6 dana kad su elektronke stigle. Alternativa je bila da ne prihvatim pošiljku, pa da je carina mora poslati natrag u USA, ali meni bi prisilno naplatili putem ovrhe sve te troškove, plus troškove suda i javnog bilježnika kao ovrhovoditelja.
Rezime:
Kompletirao sam 25 elektronki nakon ~80 dana uz troškove od oko 0 kuna, a ako računamo i gorivo kad sam salo FAX-ove (nemam doma FAX!) i pošiljku natrag u USA, oko 1100 kuna.
Kad sam izmjerio tih novo pristiglih 11 elektronki, našao sam da 3 komada nisu za upotrebu!? Nisam naravno pokušao ponovo vratiti te 3 neispravne (slabe) elektronke, a za povrat novca i negativnu ocjenu koju sam trebao "zabiberiti" Ameru je istekao rok.
Dakle 22 elektronke su me koštale oko 55 kuna komad, dobio sam ih (sve) nakon više od 2 i pol mjeseca, uz priličnu potrošnju truda, vremenai živaca.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la pamook » Pet tra 05, 2013 10:31 am

nikad ne znas sto ces dobit... mene su ove sto imam ("El Menco") izasle oko 35kn kom, 4 komada bilo ponudjeno i uzeo... cekam 3 kom RCA za 25$ s postarinom, znaci opet blizu "lokalne" cijene...

jel netko gledao popis na

http://www.esrcvacuumtubes.com/dollar_days.html

svaka po dolar, minimalno 10 komada narudzba? Ima ih more jedno na popisu, pa tko se kuzi vjerojatno moze iskopat jos ponesto uz 13DR7... jedino ne znam koliko bi postarina bila do HR za 10-20-50 cijevi, ali dolar komad se cini :dance:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la micro » Pet tra 05, 2013 10:35 am

Znaci da su te neispravne cijevi bile koristene ili se to desilo zbog starosti cijevi , stavite nick to ebay prodavaca.
micro
 
Postovi: 618
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Kompletni projekti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost