NOVO U ZBIRCI

Re: NOVO U ZBIRCI

PostPostao/la Ivor » Sri sij 31, 2024 1:24 am

tubeman napisao:Ne znam koliko je forumaša zainteresirano za klasiku ali pred onima malobrojnima se mogu pohvaliti s malom današnjom donacijom.

tubeman napisao:... a biti će i preslušavanja kad se stigne.
Prijatno slušanje! :clap:
Imam problem za svako rješenje
Avatar korisnika
Ivor
 
Postovi: 322
Pridružen: Sub ožu 16, 2019 12:27 pm
Lokacija: SLO

Re: NOVO U ZBIRCI

PostPostao/la Zden » Sri sij 31, 2024 3:24 pm

Fino fino , mene bi zanimao onaj nabucco ak je za prodaju
hi
Zden
 
Postovi: 131
Pridružen: Ned stu 11, 2018 2:52 pm

Re: NOVO U ZBIRCI

PostPostao/la tubeman » Sri sij 31, 2024 10:06 pm

Edison napisao:Ja vecinom slusam klasiku, doduse ne toliko opere, koje u ovoj tvojojoj donaciji gotovo da prevladavaju. Cesto kupim polovne ploce klasike, operem ih i poslusam. Nadje se zaista bisera...

Pomalo mi postaje problem gdje to sve drzati, a da je pristupno i pregledno.


Gdje držati :D :D Pristupno :D :D :D Pregledno :D :D :D :D :D
To ne postoji. Bar kod mene.
Pokušavam ih barem upisati i imati pojma što uopće imam a gdje se nalaze............
Zato Preslušavam ono šo dođe a nakon što ode u "buksu" uglavnom se gubi trag :( :(, odnosno za ponešto znam i gdje se nalazi ali teško je doći do toga.

Zden napisao:Fino fino , mene bi zanimao onaj nabucco ak je za prodaju
hi


Na žalost, ništa ne prodajem. Ako bude duplo onda poklonim.
Nekud sam stavio hrpu duplih ali (vidi gore) nemam pojma kuda :(

Na žalost, sve to polako prelazi u nekakav oblik diletantizma i tlake ali za sad se nekako drži pod kontrolom.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVO U ZBIRCI

PostPostao/la Zden » Čet vel 01, 2024 4:51 pm

Ok nije problem
sp
Zden
 
Postovi: 131
Pridružen: Ned stu 11, 2018 2:52 pm

Re: NOVO U ZBIRCI

PostPostao/la tubeman » Ned ožu 03, 2024 10:20 am

Još dio akvizicija u zadnja 2-3 tjedna:

Slika

Samo ploče, naravno :)
Gornji desni kut je samo za popunjavanje kompozicije :lol:

Superstara već imam, ali nabavljen je jer je original i u savršenom stanju.

Queenovci su iz 1981. godine sa tadašnjim "najvećim hitovima".

Johnny Cash me posebno razveselio.
Imam oba "zatvorska" CD-a ali ploča je izmamila (kod slušanja) posebne emocije kojih kod CD-a nije bilo koliko god su oba koncerta moćna..
Izdana je 1969. godine, nedugo iza koncerta.

Tu se možda mogu pojasniti one "emocije" o kojima trabunjaju audiofili i "audiofili", pri čemu najčešće ponavljaju pročitane i naučene fraze a da o samom događaju nemaju pojma. Osim toga, kakve su to emocije koje (pogotovo današnji) umjetnici unose u glazbu i pogotovo tekstove. Govore o stvarima koje nisu iskusili ili vidjeli, "autentične biografske" tekstove im na pokretnoj traci izmišlja netko drugi a glazba se zasniva na provjerenim sample-ovima i šablonama. Gotovo sve ostalo odrađuje produkcija i reklama. Jasno da ima izuzetaka a i sami glazbenici ipak moraju znati svoj posao.

O konkretnim "emocijama":
Saznanje da se radi o nosaču zvuka koji je izdan upravo nedugo nakon koncerta, da je događaj bio autentičan, da "publika" nije glumatala, da je Cash vrhunski izveo to što je izveo u nekim trenucima doista izmami suzu na oko i doslovno prenese u tu 1969. godinu. Praktički donese "miris" doba i okruženja.
Naravno, to se dodatno pojačava ako se gledao i film :)
Emocija nije samo cmuljavo i planirano izazivanje nekakvih (često lažnih) osjećaja. To je industrija komercijalne glazbe i filma kroz desetljeća dovela do savršenstva.
Ovo je ipak dosta drukčije.
Mnogi iz mlađih generacija često to ne mogu razumjeti.
Neki pokušavaju. Neki i uspiju.
Ipak, svako doba nosi svoje.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVO U ZBIRCI

PostPostao/la tubeman » Pet ožu 15, 2024 11:18 pm

Još malo softwarea ;)

Sve je puno Lampi, tranzistora, pojačala, mjerenja a nitko ništa o onom što je jedino važno ....

Još jedna prinova, ovaj put iz dućana. Još je vruće...

Za ovaj CCR album sam čuo ali ga nisam nikad prije vidio.
Radi se o koncertu iz Royal Albert Halla 1970. godine koji nikad do sad nije bio objavljen.
Imam koncert na videu i sad je konačno stigla ploča.
Slobodno mogu reči da sam dugogodišnji poštovatelj lika i djela benda i pogotovo Johna Fogertyja pa imam i praktički sve njihove "legalne" ploče.
Snimka je sasvim OK, onakva kakva maksimalno može biti snimljena u živo prije 54 godine :)

Druga je malo "iživljavanje" Rogera Watersa na temu albuma Dark Side Of The Moon. (Dark Side Of The Moon - Redux)"
"Osnovnu" ploču sam nabavio višekratno, od onih domaćih do originala, preko CD-a itd :)
Nisam baš od onih koji bi si žile rezali na spomen Pink Floyda ali onako, cijenim njihov rad i doprinos glazbi.
Waters mi inače nije previše drag zbog čudnih političkih stavova ali da zna - zna i još uvijek može :)

Ploča nije slijepa rekonstrukcija originala i možda se ne bi svima dopala.
Meni se sviđa zbog načina kako je snimljena (audiofilski jako dobro) a pjesme su sve na broju ali su posve drukčije.
Sve je razvučeno na dvije ploče ali je sve stalo na tri strane a četvrta je nekakva petljavina zvukova i narativa, dobro snimljenih ali koji s ničim nemaju veze :)
Ploča je vrlo kvalitetno snimljena i otisnuta tako da nema dodatnih šumova, ramblova, pucketanja - bilo čega što bi smetalo.
Zvuk je čišći i analogniji od bilo kojeg CD-a :) :) :)

Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVO U ZBIRCI

PostPostao/la Edison » Sub ožu 16, 2024 12:40 am

tubeman napisao:Druga je malo "iživljavanje" Rogera Watersa na temu albuma Dark Side Of The Moon. (Dark Side Of The Moon - Redux)"

...

Ploča nije slijepa rekonstrukcija originala i možda se ne bi svima dopala.
Meni se sviđa zbog načina kako je snimljena (audiofilski jako dobro) a pjesme su sve na broju ali su posve drukčije.
Sve je razvučeno na dvije ploče ali je sve stalo na tri strane a četvrta je nekakva petljavina zvukova i narativa, dobro snimljenih ali koji s ničim nemaju veze :)
Ploča je vrlo kvalitetno snimljena i otisnuta tako da nema dodatnih šumova, ramblova, pucketanja - bilo čega što bi smetalo.
Zvuk je čišći i analogniji od bilo kojeg CD-a :) :) :)


Kupio sam ovaj album 3 ili 4 dana nakon njegove svjetske premijere. Naravno, sasvim slucajno, pisalo se da ce taj album izaci, ali nisam tome pridavao neku paznju. Naletio sam u lokalnu Mueller trgovinu i vidio ga medju drugim plocama. Album je otisnut u Njemackoj, a Mueller je njemacka firma i tako...

Poslusao sam ga i meni se jako svidio. Pogotovo treca strana, jer tu Waters puno manje prica. Cetvrta je bez veze, poslusao sam je prvi put, i nisam siguran kad ce mi opet pasti na pamet staviti je na gramofon. Nije to lose, ali meni nema veze ni sa cim. Vidim da se 100% slazem s tubemanom. Sve stoji sto je on napisao, vrlo kvalitetno snimljeno. Nisam siguran da sam cuo neku drugu plocu, a da je bolje tehnicki odradjena od ove.

Album su poslusali i neki od prijatelja i... misljenja su podijeljena. Nekima je raspolozenje na albumu previse "crno", neki misle da je Waters "unistio" originalni album i da mu to nije trebalo, a nekima se svidja. Meni se, vec sam napisao, ovaj album svidja. Izaziva mi sjetno raspolozenje, ali nakon slusanja nisam tuzan, sjetan... naprotiv, kod mene izaziva smirenost i ostajem dobro raspolozen...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5688
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: NOVO U ZBIRCI

PostPostao/la dredder » Sub ožu 16, 2024 7:01 am

Znači i vi znate u Mullera prebirati po pločama. Nekad imaju jeftinije nego online nekad ne. Obavezno pogledam kad sam tamo.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 496
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: NOVO U ZBIRCI

PostPostao/la Edison » Sub ožu 16, 2024 11:50 am

dredder napisao:Znači i vi znate u Mullera prebirati po pločama. Nekad imaju jeftinije nego online nekad ne. Obavezno pogledam kad sam tamo.


Prodjem i pogledam... Ako mi je sto zanimljivo i kupim. U godinu dana sam u Muelleru kupio petnajstak ploca.
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5688
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: NOVO U ZBIRCI

PostPostao/la tubeman » Sub ožu 16, 2024 10:14 pm

ma još jedna tranša od pedesetak bakelitnih ploča koje, doduše, ne spadaju u "audiofiliju" ali meni su zanimljive.

Slika

Tu ima svega i svačega s početka prošlog stoljeća a meni su posebno zanimljive one proizvedene u Zagrebu (najčešće pod labelom Edison Bell Penkala), te one na hrvatskom jeziku.

Slika

Našlo se i nekoliko zanimljivih ploča malog formata (kao današnje singlice) kakve se danas ne viđaju prečesto.
Snimljena je samo jedna strana a na drugoj je ugraviran znak. Trajanje je vjerojatno oko jedne minute.

Slika

Te stare ploče u pravilu imaju zanimljive i živopisne šarene labele.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Ostalo

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju