DIY Audio TEST CD(ovi)?

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la tom_hifi » Sri ožu 27, 2013 5:43 pm

Upravo to. Mislim, ja ne govorim da kod nas nema kvalitetne glazbe (vrlo je rijetka, a snimke podosta loše) ili da ja zagovaram neke audiofilske kompilacije. Daleko od toga. Npr. Dražene, hvala ti za info o grupi Afion. Kupio njihov CD za 25kn i zaista je to odlična glazba. Ja dajem glas za njih, ako već moramo domaće.

P.S. A rekao da ne slušam domaće na HIFI-u. Afion sam slušao zadnjih dana ... :ugeek:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la Dean » Sri ožu 27, 2013 5:54 pm

Natali Dizdar? :mrgreen:
Massimo? ( Dodirni me slučajno)
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la tom_hifi » Sri ožu 27, 2013 6:11 pm

Dean napisao:Natali Dizdar? :mrgreen:
Massimo? ( Dodirni me slučajno)


Minea? :mrgreen: :geek:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la pamook » Sri ožu 27, 2013 6:18 pm

tom_hifi napisao:Minea? :mrgreen: :geek:


a dobro, onda Tajci obavezno... :lol:

Dean napisao:Natali Dizdar? :mrgreen:
Massimo? ( Dodirni me slučajno)


more, more

harkonen napisao:Da, a u produkciju "Mrtve prirode" se pačao čak i Ian Gillan. Meni kao Gillanistu dovoljno.
A John McCoy ,onaj ćelavi Gillanov bassist, bijaše producent Buvlje pijace. Opet mi dovoljno.
Šteta što je kasnije nacionalističko prevladalo muzičko. Naša krčma.


jep, bijase to vrlodobro. diskomisic. jebiga.

moj prijedlog -

Pankrti - Bandierra Rosa
Lacni Franz - Ne mi dihat za ovratnik
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la Schultz » Sri ožu 27, 2013 6:21 pm

Ovo zadnje je više punk.... :geek: :mrgreen:
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la zuzi » Sri ožu 27, 2013 6:48 pm

Za slučaj da usfali prijedloga evo još jedan od mene

Dino Dvornik - Zašto praviš slona od mene /razlozi prijedloga uglavnom isti kao i kod Regate/
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la Edison » Sri ožu 27, 2013 7:09 pm

zuzi napisao:Za slučaj da usfali prijedloga evo još jedan od mene

Dino Dvornik - Zašto praviš slona od mene /razlozi prijedloga uglavnom isti kao i kod Regate/


Moze. Domace, a kao da slusas "Stratus" Billyja Cobhama... ;)
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5694
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la tubeman » Čet ožu 28, 2013 3:39 pm

Hm.
Izgleda da je DIY-ersko tijelo spamanjem teme dalo do znanja što misli o takvom projektu.
O ukusima se ne treba raspravljati, ali niti ih nametati.
Svatko bi trebao napraviti svoj test cd i eventualno ga obrazložiti ako bude trebalo.
Imam desetke raznih testnih CDa i ploča, no niti jedan mi nije nešto ultimativan :)
Uglavnom odražavaju ukus pojedinih autoriteta, i to se uglavnom ne poklapa s nekim generalnim ukusom.
Dobri su za proširivanje vidika. Gotovo kod svih udaraljke i gitara zauzimaju centralno mjesto (zbog atraktivnosti).

Možda bi bilo dobro napraviti (mada i toga već ima podosta) CD s nekim referentnim stvarima kojima se može procijeniti funkcioniranje samog uređaja.
To barem donekle može zamijeniti nedostatak ozbiljnijih mjernih uređaja.
Npr. ono, lijevi - desni kanal, kiloherc, roza šum, bijeli šum, swing, različiti oblici signala na značajnim frekvencijama, ton jednolike amplitude različitih oblika od 20-20000 i sl.
To može pomoći kod uštimavanja uređaja jer signal generatori nisu prečesta roba, a najveći broj onih koji se pronalaze (pogotovo oni jednostavni s mikrokontrolerima) nemaju minimum preciznosti i kvalitete signala.
Signal iz CDP-a je uglavnom puno bolji od toga.
Problem jednostavnih generatora je i nedostatak mogućnosti generiranja kompleksnih signala. itd.. itd...
A to je li za testiranje bolji Private investigation ili Volim volim žene treba ostaviti svakome ponaosob :) :)
Na kraju se najčešće sve svede na ono "gle kak' žajga..." :D :D
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la harkonen » Čet ožu 28, 2013 5:13 pm

muppet-balkon.jpg


8-)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Opus Diy
Avatar korisnika
harkonen
 
Postovi: 423
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:41 pm

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la sonny » Čet ožu 28, 2013 5:23 pm

tubeman napisao:Možda bi bilo dobro napraviti (mada i toga već ima podosta) CD s nekim referentnim stvarima kojima se može procijeniti funkcioniranje samog uređaja.
To barem donekle može zamijeniti nedostatak ozbiljnijih mjernih uređaja.
Npr. ono, lijevi - desni kanal, kiloherc, roza šum, bijeli šum, swing, različiti oblici signala na značajnim frekvencijama, ton jednolike amplitude različitih oblika od 20-20000 i sl.
To može pomoći kod uštimavanja uređaja jer signal generatori nisu prečesta roba, a najveći broj onih koji se pronalaze (pogotovo oni jednostavni s mikrokontrolerima) nemaju minimum preciznosti i kvalitete signala.
Signal iz CDP-a je uglavnom puno bolji od toga.
Problem jednostavnih generatora je i nedostatak mogućnosti generiranja kompleksnih signala. itd.. itd...
A to je li za testiranje bolji Private investigation ili Volim volim žene treba ostaviti svakome ponaosob :) :)
Na kraju se najčešće sve svede na ono "gle kak' žajga..." :D :D

Nije vjerojatno dopušteno zbog kopirajta, ali imam na raspolaganju onaj test CD što je svojedobno bio distribuiran uz časopis HiFi...
Izripao sam ga i u maksimalnoj mogućoj kvaliteti ( s onim što naravno imam na raspolaganju na PCu jer drugačije ne znam :oops: ) na PC jer je original od korištenja posvuda u prilično lošem stanju...
Ima u principu skoro sve što je navedeno ako me sjećanje služi plus 7-8 skladbi različitih žanrova...
Nije loš, uistinu...
Također imam i par CDovaca s dB Drag natjecanja gdje su zapisane po 30tak sekundi ( između ostalog ) frekvencije od 20-80Hz....
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Ostalo

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju