DIY Audio TEST CD(ovi)?

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la tom_hifi » Sri ožu 27, 2013 10:28 am

Schultz napisao:A ne kabele i podmetače za kabele.... (Sorry Tome ali nisam izdržao.... :mrgreen: )


Za ovo ćeš se morati iskupiti :lol:

A grupu Drugi Način ste zaboravili? :ugeek:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la joe dalton » Sri ožu 27, 2013 1:08 pm

Schultz napisao:
joe dalton napisao:Bilo bi zgodno da predlagaci obrazlože zašto bas ta pjesma i sto je na noj specifično da bi se trebalo čuti i kako?


Meni je, jednostavno rečeno, ono što sam predložio, dobra stvar!

U njoj bi se trebalo uživati i slušati glazbu!

A ne kabele i podmetače za kabele.... (Sorry Tome ali nisam izdržao.... :mrgreen: )

Poštujem mišljenje, ali to ovdje nažalost nebi trebao biti kriterij.
Recimo meni je "Sunčana strana ulice" od Azre jako drag album, ali je nažalost katastrofalno snimljen i produciran.
Kad smo kod Dugmića mislim da bi ovdje u obzir došlo nešto sa albuma "Šta bi dao da si na mom mjestu" koji je sniman i produciran vrhunski (za ono vrijeme i uvjete). Recimo "Taklo ti je mala moja..." ima i rifa i dinamike, a ni naslovna nije loša.
A inače možda bi se trebali više orjentirati na novija izdanja. Tehnika snimanja i obrade je ipak napredovala zadnjih 30 god.
Kad uhvatim cajta malo ću pročekirati svoju kolekciju pa možda bubnem još kakav konstruktivan prijedlog.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la tom_hifi » Sri ožu 27, 2013 1:51 pm

Generalno, kad smo kod HR i EXYU glazbe, rijetko koji album je snimljen na razini stranih. Ovdje pričam o samom kvalitetu snimke. Domaću glazbu vrlo rijetko slušam, tj. uopće ne slušam na HIFI sistemu i čak mi je možda i mrvicu bezveze da na TF-u puštamo takve materijale ... No, ja neću postavljati nikakve uvjete, ali eto, to je samo moje mišljenje.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la pamook » Sri ožu 27, 2013 2:12 pm

to je zato jer nisi pohodio minimalno 3 koncerta Azre, plus nesto komada Corbe, Zabranjenog pusenja, Orgazma... tu je kvaka :mrgreen:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la tom_hifi » Sri ožu 27, 2013 2:33 pm

pamook napisao:to je zato jer nisi pohodio minimalno 3 koncerta Azre, plus nesto komada Corbe, Zabranjenog pusenja, Orgazma... tu je kvaka :mrgreen:


Iskreno, to baš i nije možda đir, niti približno :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la Schultz » Sri ožu 27, 2013 3:52 pm

To ti je zato jer postoji domaća gazba i "domaća glazba"....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la Schultz » Sri ožu 27, 2013 3:54 pm

Gledaj to ovako...

Razlika između Johhny Casha i Miroslava Ilića je najviše u stajalištu....!
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la tom_hifi » Sri ožu 27, 2013 3:59 pm

Oni uopće ne stanu u istu rečenicu ... :) Ajd, to je kao "isti žanr", ali s velikim naglaskom na kao i dalje od toga se oni ne mogu uspoređivati. Poslušaj par njegovih albuma novijeg izdanja, American serija .. ;)

Azra, Bijelo Dugme i ini su, doslovno, materijali za neku poštenu i dobru feštu, no za TF, nisu. Drugi Način, možda, i slični bendovi (koji bi to uopće i bili?) bi još nekako i nategnuto prošli, ali ako svedemo TF na Bijelo Dugme i takve stvari, ja ću, s jedne strane, biti razočaran.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la zuzi » Sri ožu 27, 2013 4:16 pm

@tom_ hifi

Zagorec naj tak.Praf za praf daj si pogleč malo na wikipediji o Veljku Despotu /to ti je jen zagrebački gospon koji je imal nekaj z Jugotonom/ pa ondak još jemput negdi pronajdi nekog ko ima dober gramofon pak poslušaj Belo Dugme.
Ondak /ali malo potiše/ zemi prvi abum Čorbe jerbo ak me alhajcmer ne yebucka i tj je snimlen isto u London gradu.
Tulike i budi mi dober.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la harkonen » Sri ožu 27, 2013 5:34 pm

Da, a u produkciju "Mrtve prirode" se pačao čak i Ian Gillan. Meni kao Gillanistu dovoljno.
A John McCoy ,onaj ćelavi Gillanov bassist, bijaše producent Buvlje pijace. Opet mi dovoljno.
Šteta što je kasnije nacionalističko prevladalo muzičko. Naša krčma.
Opus Diy
Avatar korisnika
harkonen
 
Postovi: 423
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:41 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Ostalo

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost