Video

Re: Video

PostPostao/la Pao Pepeo » Pet sij 25, 2019 1:37 am

Toma me podsjetio... :D
Watch on youtube.com
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Video

PostPostao/la Toma » Sri vel 06, 2019 7:59 pm

Uff ovaj je lud ka kupus. :D Kako to uvik u svemu kad je ekstremno radi se o japancima.Znaci u svemu pretjeraju
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Video

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri vel 06, 2019 9:22 pm

Imaju japanci jako lijepe tradicionalne obrade drva kao sto je ova
A i opcenito zanate koje cijene i stuju
Kod nas toga nazalost sve manje...
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Video

PostPostao/la Edison » Sri vel 06, 2019 9:51 pm

Daaavno sam neko krace vrijeme imao prilicno velike Sansui zvucnike. Nekakav trosistemac, a imao je 4-5 zvucnika po kutiji. Nije to bas bio zvucno posebno dobar zvucnik, ali imao je prekrasne maske. Preko, reki bismo, klasicne maske s napetim platnom, imao je jos resetku od drvenih letvica. Letvice su tvorile nekakve rombove. Meni je bilo fascinantno kako je to napravljeno i slagano. OK dobar dio je napravljen strojno, ali montaza resetke je bila rucna. Trebalo je dosta vjestine i truda za to spojiti. Negdje sam citao da su to radile zene.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Video

PostPostao/la Toma » Sri vel 06, 2019 10:23 pm

Pao Pepeo napisao:Imaju japanci jako lijepe tradicionalne obrade drva kao sto je ova
A i opcenito zanate koje cijene i stuju
Kod nas toga nazalost sve manje...


Na zalost jer ima tako lipih i interesantnih zanata a od toga ne mozes zivit
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Video

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet vel 07, 2019 1:12 am

Edison napisao:Preko, reki bismo, klasicne maske s napetim platnom, imao je jos resetku od drvenih letvica. Letvice su tvorile nekakve rombove. Meni je bilo fascinantno kako je to napravljeno i slagano. OK dobar dio je napravljen strojno, ali montaza resetke je bila rucna. Trebalo je dosta vjestine i truda za to spojiti. Negdje sam citao da su to radile zene.


a ne cudi me :D
pravljenje tih resetka im je isto neka tradicija zanat kojom se ljudi bave slicno kao ovaj sto radi sarene furnire

nego pređimo malo na ozbiljnije stvari
Watch on youtube.com
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Video

PostPostao/la zika » Čet vel 07, 2019 11:53 am

Watch on youtube.com
Zadnja izmjena: zika; Pet vel 08, 2019 12:10 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar korisnika
zika
 
Postovi: 282
Pridružen: Pet srp 26, 2013 1:40 pm

Re: Video

PostPostao/la Master of disaster » Čet vel 07, 2019 12:30 pm

Osim nasuprotnih klipova kao što su svojevremeno radili Junkers u Jumo seriji, Napier Deltic, Leyland... , klasičan dvotakni dizel. Osim velikih brodskih motora, izuzev u vlakovima (najčešće EMD) ovakva koncepcija je odavno napuštena.
Baš me zanima kako su uspjeli sa takvim motorom zadovoljiti emisijske standarde. Da, "breakthrough combustion system" :doh:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Video

PostPostao/la zika » Pet vel 08, 2019 12:10 pm

Master of disaster napisao:Osim nasuprotnih klipova kao što su svojevremeno radili Junkers u Jumo seriji, Napier Deltic, Leyland... , klasičan dvotakni dizel. Osim velikih brodskih motora, izuzev u vlakovima (najčešće EMD) ovakva koncepcija je odavno napuštena.
Baš me zanima kako su uspjeli sa takvim motorom zadovoljiti emisijske standarde. Da, "breakthrough combustion system" :doh:
Upravo tako, zato sam i postavio ovaj „breakthrough“...
Avatar korisnika
zika
 
Postovi: 282
Pridružen: Pet srp 26, 2013 1:40 pm

Re: Video

PostPostao/la Master of disaster » Pet vel 08, 2019 12:37 pm

Možda sagorjevanjem zmijskog ulja? :think:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Vicevi, funny video itd..

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju