CTE TX250 FM PREDAJNIK

CTE TX250 FM PREDAJNIK

PostPostao/la tubeman » Sri lis 16, 2013 5:55 pm

Nemam kuda s temom pa sam stavio ovdje jer je najbliže :)

Jučer zvao kum da mu dolazi instalacija i tehnički za repetitor u gradu pa treba pogledati jedan "crknuti" odašiljač koji bi se tu instalirao.
Pitam "kada?"
Kaže "u četvrtak" :mrgreen:
Tako sam opet imao neplaniranu večernju zanimaciju.

Radi se o relativno novom talijanskom CTE TX 250 FM odašiljaču (250 W s MPXom) koji je nedavno imao "pravo" baždarenje i tehnički, ali je krepao tijekom ljetnih vrućina na jednoj drugoj lokaciji.
Srećom, kvar nije bio neki poseban pa se to riješilo za dvadesetak minuta.

Slijedila je provjera ispravljača, i kontrola pobude i izlaza gdje nisu ustanovljene nikakve anomalije, pa čak je i uobičajena prašina bila na zavidno niskom nivou.
Trebalo je prekodirati sintetizator, budući je prethodna frekvencija bila nešto niža.

Uglavnom, nakon cjelodnevnog testiranja nije bilo baš nikakvih ispada.
Kroz cijelo to vrijeme je temperatura hladnjaka isto tako bila niža od standardne (uz 200W snage).
Budući će u radnim uvjetima snaga biti tek pedesetak vata, ne treba očekivati nikakve poteškoće.

Slika
Slika
Slika

Konačno sam, nakon dulje vremena, imao prigodu upogoniti lažnu antenu :) :)

Slika

Za dodatno mjerenje odnosa stojnih valova koristio sam DAIWU CN620A SWR metar koji je vrlo precizan do 150 MHz.
Vidi se da su vrijednosti na SWR metru odašiljača posve iste kao i na DAIWI.

Slika

Imam i Birda 43, koji bi trebao biti još precizniji, ali ga se jednostavno nisam sjetio :(

Slika
.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: CTE TX250 FM PREDAJNIK

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri lis 16, 2013 6:51 pm

Jel to slika SWR metra sa priključenom antenom i predajnikom u pogonu? Koliko vidim pokazuje 1,1 bome dobra lažna antena. Stari mi ima nekoliko swr metara isto daiwe i lijepo rade. Neki dan smo i otkrili kvar na nedavno postavljenoj anteni, konektor nije bio dovoljno stegnut. Sada je swr na oko 1,3 ča je za DIY antenu na 2,3 i 1,3GHz po meni dobro.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: CTE TX250 FM PREDAJNIK

PostPostao/la tubeman » Sri lis 16, 2013 7:06 pm

Ha, lažna antena i služi tome da bude idealan (ovdje 50 ohmski) teret :)
Inače, ovaj BIRD "ide" do 2,7 GHz s punih 1000W praktički trajnog opterećenja.
Bilo bi to i bolje da nisam morao koristiti i dva adaptera s običnih na N štekere :(
Naravno da nisam mogao pronači kablove koji s jedne strane imaju N a s druge strane obične štekere, a imam ih sigurno desetak :mrgreen:
Naime AIWA ima "obične" a izlaz i dummy load imaju N štekere :(
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: CTE TX250 FM PREDAJNIK

PostPostao/la rigmo » Ned lip 09, 2019 12:35 am

kakav je to profi odasiljac koji nema protekciju od pregrijavanja.. na pregrijavanje i swr treba da se automacki isopca trajno ili putem monitoringa ponovno pokusa upaliti ako su uvjeti zadovoljeni itd...

https://www.youtube.com/channel/UCdlnbK ... 6Yw/videos
https://www.facebook.com/watch/?v=2295371930720304
rigmo
 
Postovi: 10
Pridružen: Sub lip 08, 2019 11:58 pm


Vrati se na: VF i slični uređaji

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost