Stereo FM-odašiljač 87-108MHz

Stereo FM-odašiljač 87-108MHz

PostPostao/la davorin » Sub svi 03, 2014 8:10 am

Iako je kineske proizvodnje, dobro i kvalitetno napravljeni mali FM odašiljač zaslužuje da ga predstavim:
-Frekventno područje od 87MHz do 108MHz podesivo sa UP/DOWN prekidačima u koracima od 50kHz sa pokazivanjem frekvencije na displeju
-Deklarirana kontinuirana izlazna snaga od 0,35W ( stvarna izmjerena snaga je ovisna o frekvenciji, a kretala se od P=0,38W na 108MHz, P=0,41W na 98MHz do P=0,40W na 87MHz )
-PLL-sintetizator kontroliran kvarcnim oscilatorom, a upravljan s mikro-procesorom
-Stereo linijski ulaz za audio signal (1Veff/10kOhma) sa podešavanjem nivoa
-Mono mikrofonski ulaz za dinamički mikrofon (5mV/50 Ohma) sa podešavanjem nivoa
-Napon napajanja od 12V/DC sa ugrađenim stabilizatorima (5V i 9V) i dodatnom filtracijom za ostatke VF-smetnji
-Izlaz na antenu ili VF-pojačalo snage: BNC-50 Ohma
-Ugrađen mini-prekidač za odvajanje mase VF dijela od mase ostatka uređaja
Isprobao sam ga u neprekidnom radu od 7 dana bez ikakave kutije i dodatnog hlađenja, a frekvencija mu je ostala vrlo stabilna i ništa se nije ugrijalo na neku opasnu razinu. Probno sam ga spojio na VF-pojačalo snage iz RIZ-ovog ORF-M15 odašiljača i izlazna snaga je bila malo manja od 10W, a cijeli takav "komplet" je jako lijepo, stabilno i bez grijanja radio.
Kad se dokopam instrumentarija, izmjerit ću još izobličenja, devijaciju, potiskivanje šuma i pre-emphasis, pa ako se sve pokaže dobrim, kompletirati jedan takav uređaj sa izlaznim filterom, dodatnim ispravljačem i stabilizatorom.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Stereo FM-odašiljač 87-108MHz

PostPostao/la tubeman » Sub svi 03, 2014 1:08 pm

Možeš ti to i bolje :)
Nećemo valjda sad i kineske điđe ovamo ubrajati.
Slične se mogu kupiti u svakom većem samoposluživanju za 52 kune (PDV uključen).
Vise kod blagajne zajedno s žvakaćama, baterijama i kondomima.
Dobiješ daljinski, line in stereo kabel, i USB priključak sa sintetizatorom i displejom :)
Zaboravio sam, ima i ugrađeni stereo koder,,, :twisted:
Jedino je snaga manja i moraš sam izvući konektor za antenu.
Užas. pojesti će nas, a mi ćemo se samo glupavo smješkati (i to s odobravanjem) :(
Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Stereo FM-odašiljač 87-108MHz

PostPostao/la rigmo » Ned lip 09, 2019 12:32 am

nije dobar na zalost... imaju samo dva koja se moze raci da su dobri..


https://www.youtube.com/channel/UCdlnbK ... 6Yw/videos
rigmo
 
Postovi: 10
Pridružen: Sub lip 08, 2019 11:58 pm


Vrati se na: VF i slični uređaji

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost