SOMMERKAMP FL100B + FR100B

SOMMERKAMP FL100B + FR100B

PostPostao/la tubeman » Čet sij 19, 2017 9:19 pm

Ovaj set, amaterski prijemnik i odašiljač sam nabavio prije nekog vremena i zaboravio ih :mrgreen:
Radi se o zgodnom kompletu od ukupno pola kubika iz davne 1964. godine kada su SSB amaterski uređaji bili još prilično rijetki i nedostupni.
Proizvodila ih je japanska firma YAESU a u EU su se prodavali pod njemačkom markom SOMMERKAMP.
Prijemnik i predajnik imaju po 12 cijevi.
Predajnik ima snagu od 100W PEP.
U izlazu se koristi se jedna TV cijev (6DQ5)
Slična filozofija se kasnije koristila kod primopredajnika FT277B (Sommerkamp) ili "originala" FT101B (Yaesu), samo što su ovi imali po dvije cijevi(6JS6) i time automatski i duplo veću snagu.
Druga popularna firma (TRIO - Kenwood) je koristila S2001 ili 6146B, (QE05/40) cijevi, ali na isti način.
U kasnijim modelima koji su još imali cijevni izlaz, i YAESU je koristio 6146B.

FL100B i FR100B su se mogli povezati u tzv "transceiver" mod i tako postati "pravi" primopredajnik kojem se frekvencija prijemnika i predajnika mijenjala samo na skali prijemnika.
Sistem prijemnik + odašiljač je bio još jako dugo popularan u Americi (Drake, Collins...), dok je većina ostalih amatera više naginjala primopredajnicima.
Uređaji su posve ispravni i u odličnom stanju, no planiram srediti same kutije koje imaju na sebi nešto malo znakova prošlosti :)

Slika
Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: SOMMERKAMP FL100B + FR100B

PostPostao/la davorin » Čet sij 19, 2017 9:37 pm

Prekrasni su! :D
Ukoliko bude potrebno, imam sva 3 tipa (različiti proizvođači) elektronki 6DQ5.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska


Vrati se na: VF i slični uređaji

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron