6P1 kinez

offtopic iz očišćenih tema

Re: 6P1 kinez

PostPostao/la davorin » Pet tra 12, 2013 8:38 am

pamook napisao:u pravu si... tada nitko se ne bi hvalio da ima 3.5" floppy :think:

Kako da ne!?
Kad sam kupio Flopy-drive za COMMODORE-64 od 5,25" (SD diskete od 160kB-8sect., pa onda 180kB-9sect., pa na kraju DS od 360kB), pravio sam se važan i upriličio prezentaciju doma na koju sam pozvao sve vlasnike računala (svih 5!) da vide to čudo.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6952
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 6P1 kinez

PostPostao/la s@ki » Pet tra 12, 2013 8:50 am

to je bilo taman negdje nakon što si jedno popodne onak iz zaje... načrčkao shemu ENIAC-a ? :)
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: 6P1 kinez

PostPostao/la Master of disaster » Pet tra 12, 2013 8:52 am

davorin napisao:
pamook napisao:u pravu si... tada nitko se ne bi hvalio da ima 3.5" floppy :think:

Kako da ne!?
Kad sam kupio Flopy-drive za COMMODORE-64 od 5,25" (SD diskete od 160kB-8sect., pa onda 180kB-9sect., pa na kraju DS od 360kB), pravio sam se važan i upriličio prezentaciju doma na koju sam pozvao sve vlasnike računala (svih 5!) da vide to čudo.


Ajme sjećam se toga, informatika u "Domu Mladih" , Coommodore 64 i kazete, a samo nekoliko primjeraka je imalo disketni pogon. GoT je kamilica za borbe koje su bile vođene za rad na tim računalima. Zadnju godinu što sam išao tamo su dobili IBM x86 računalo...nikad neću zaboraviti kad sam(smo) ga prvi put ugledao i.... i onda je uletio voditelj radionice hiperventilirajući i grunuo: DAAALJEEEE OD TOOOOGAAAA!!!! I nakon nagovaranja dozvolio da ga pogledamo ali jedan po jedan uz njegovo prisustvo. Da, na dotični IBM je uskoro bio instaliran Prince of Persia....ajme...joj....
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: 6P1 kinez

PostPostao/la davorin » Pet tra 12, 2013 9:11 am

s@ki napisao:to je bilo taman negdje nakon što si jedno popodne onak iz zaje... načrčkao shemu ENIAC-a ? :)

:violence-axechase: :violence-hammer: :violence-stickwhack: :violence-smack:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6952
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 6P1 kinez

PostPostao/la pamook » Pet tra 12, 2013 11:06 am

S@ki, :lol: :lol: :clap:

A moj komentar je bio vise u ovom tonu: :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Prethodni

Vrati se na: Reciklaža

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost