OT iz SE ampić

offtopic iz očišćenih tema

Re: OT iz SE ampić

PostPostao/la Alex Kitic » Ned vel 23, 2014 1:12 pm

Klokan napisao:
Mislim da ste dovoljno nereda i konflikata stvorili na forumu i da je svima jasno da se ne uklapate u naš pješčanik :)...


Ovaj mali regionalni forum ima oko 110 korisnika. To što grupica od možda 5 ili 6 korisnika smatra da sam ih uznemirio, nipošto ne može da predstavlja većinu.

Ja nikoga nisam uvredio, mene drugi jesu, bez snošenja bilo kakvih posledica.

Većina onih koji su negativno komentarisali moje postove ne komentariše moj rad ili znanje (obično sami izjave da se ne razumeju dovoljno) - nego moj nastup, koji ih vređa pošto nije snishodljiv ili već tako nešto. Zapravo, niko ne kritikuje moj rad, nego pretpostavku originalnosti, pri čemu maši poentu, pošto ne razume do kraja o čemu je tu reč. Simplicistički i površno se otresa gomilom nabacanih nekoherentnih informacija svaka realna pretpostavka. Mislim da to dovoljno govori o takvim kritičarima: ako imaju znanje i razumeju temu, zašto se ne potrude da proračunaju da li je to sve zaista tako ili nije? Pa zato što im to ne ide na ruku: kako će progutati ako nisu u pravu? Zato je lakše demagogijom.

S druge strane, dok šačica pljuje, ostali ćute i gledaju. Svaki moj post sadrži link, posetioci dolaze, znači nekoga interesuje to što imam da kažem ili ponudim.

Molim vas, prestanite uvredama i insinuacijama da ističete svoje nevaspitanje i prikazujete druge korisnike foruma u lošem svetlu: pa nisu oni svi kao vi, ima tu normalnog sveta koji ne pati od kompleksa i uživa u zvuku i samogradnji.

Dakle, pokušajte da gledate svoja posla... ili su dušebrižničke rabote vaša jedina posla?

Uostalom, ja sam došao zato što sam spominjan i citiran (linkovi itd.) a niko od tih koji su me pominjali nije me vređao, niti negativno replicirao moje postove. Čak i ovaj OT ima veću gledanost nego tema iz koje je izveden...
rh-amps.blogspot.com
Alex Kitic
 
Postovi: 46
Pridružen: Ned sij 26, 2014 8:55 am

Re: OT iz SE ampić

PostPostao/la pamook » Ned vel 23, 2014 1:55 pm

ta "grupica" drzi 90% znanja na ovom forumu, i ne moze im se prodavati magla...
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: OT iz SE ampić

PostPostao/la Alex Kitic » Ned vel 23, 2014 4:09 pm

pamook napisao:ta "grupica" drzi 90% znanja na ovom forumu, i ne moze im se prodavati magla...


Eto konflikta interesa... toliko o paranoji.

A što se tiče prodavanja magle, svi oni koji su probali RH šeme znaju vrlo dobro kakva je ta "magla'... njima je namenjen sadržaj bloga.
rh-amps.blogspot.com
Alex Kitic
 
Postovi: 46
Pridružen: Ned sij 26, 2014 8:55 am

Re: OT iz SE ampić

PostPostao/la audio kutak » Ned vel 23, 2014 4:43 pm

Alexe, nažalost i ja sam primoran da vam odgovorim...

koliko god mislite da činite dobro predlažući svoje rješenje pojačala, toliko sa druge strane činite
više štete svojim načinom ophođenja sa drugima

ja spadam u onu većinu koja nezna puno i koja sluša starije i iskusnije koji imaju debelog znanja
iza sebe više nego što vi i ja imamo godina! ako što promijenim u nekom projektu onda obično
dobijem i dosta odgovora zašto to nije ili je u redu tako da se na taj način svakako može
unaprijediti projekt koji se radi.

a sada ono glavno... nitko vas ne kritizira zbog sheme, vašeg rada ili sličnog... kritiziraju vas
jer ste "tu upali" bez da ste se predstavili (kultura ophođenja), jer "na silu gurate" svoje rješenje
koje je "superiorno" naspram ostalima, opčenito zbog vašeg "načina ophođenja" sa ljudima...

nažalost, ostavili ste dojam da jedino vi znate a svi ostali su glupi jer vam ne vjeruju...
doslovce ste tu došli kao prorok i ponudili rješenje u obliku svetog grala audiofila.... i silom ga dalje
nudite a pritom zanemarujete da je dotični čovjek već odabrao projekt.... u razloge zašto je odabrao
"prvi" projekt a ne vaš, neću ulaziti... to je osobni izbor svakog pojedinca ma koliko se vama ili
nekome drugome činilo da je u krivu... svatko ima svoje razloge...

citiram neke vaše postove i odgovaram:
"Kada već znate adresu mog bloga, a poznati su Vam i zvučni kvaliteti RH pojačala, postavlja se nekoliko pitanja, valjda o
ljudskoj psihologiji, koja baš i ne shvatam."
-ja ne znam adresu vašeg bloga, slučajno sam jednom došao na vašu stranicu. Meni nisu poznati zvučni kvaliteti RH pojačala.
Da to vrijedi koliko vi tvrdite, onda bih već imao bar 10 preporuka prijatelja elektroničara da radim neki vaš projekt. Nemam nijednu!
Ako vas zanima ljudska psihologija onda imate velik izbor fakulteta, ustanova, škola, knjiga...

"Oni koji su probali, postaju believers, odnosno haters..."
-ako već nekoga ispravljate zbog gramatike onda i vi pišite pravilno jer se te tuđice nisu udomačile u našem jeziku, znate li?

"Nije mi jasno zašto ljudi ne čitaju pažljivo nego se povode za lošijim rešenjima? Iskreno, nisam načisto da li me to nervira ili raduje... ionako ponekad imam osećaj da je sav taj doprinos svetskoj DIY zajednici samo ona "margeritas ante po...", da se neko ne nađe uvređenim."
-vaše rješenje je najbolje? Očito da vas to nervira kada ste uspijeli toliko toga napisati u daljnjim postovima. Doprinos svjetskoj DIY
zajednici? Tu se vidi koliko ste narcisoidni... mogu vas hvaliti ili kuditi drugi, ne vi sami. Kako vam to nije jasno?

"Postavljena pitanja zapravo nisu retorička, već tehnička. Koliko god pokušaj odgovora bio zanimljiv, uključujući čak neke psihološke profile o kojima nisam ni razmišljao, istina je negde drugde, prvenstveno u neznanju, ili nedovoljnom znanju. Kako se do znanja ne dolazi na forumima, nego studioznim radom, nije ni čudo da ga većina ne može ni steći."
-Nažalost, postavili ste pitanja pa onda i očekujte odgovore, kakvi god bili. Ovime o neznanju ste fulali... itekako na forumu ima ljudi
koji imaju jako puno iskustva i znanja u projektiranju i gradnji uređaja, niste im ni do koljena... imate par shema i mislite da ste bog, sveznajući?
Ako vas to veseli, neka vam je ali nemojte omaložavati i pljuvati po drugima ma kako god mali bili! To samo dokazuje kakvi ste kao osoba
i koliko poštujete druge ljude.

znate kako se kaže: kako siješ tako češ i požnjeti!

tko ste vi? zašto bih ja vama vjerovao? koliko imate projekata iza sebe ili godina razvoja?
jel tko od vas kupio neko vaše rješenje, patent pa ga komercijalizirao? ako je, molim navedite.
jednom davno sam ja "naletio" na vašu shemu pretpojačala ali ga nisam radio. to je sve što se tiče toga
koliko me je privuklo

ja sam elektroničar hobist odmalena, imam dosta projekata urađenih po elektorovim nacrtima, znam da ne znam
i zato puno pitam te na taj način učim, osim knjiga i ostalog materijala. Na forumu se može dobiti velika pomoć kada nešto zapne,
kada nešto treba objasniti... može se mnogo toga naučiti, poboljšati i ja sam osobno zahvalan mnogima koji su meni pomogli u mojim
projektima. Ako mislite da se na forumu ne može naučiti.... što onda uopče tu radite??? Držite nama lekcije? Koja li kontradiktornosti!

ne očekujem da mi išta odgovorite (izbor je vaš) ali prije toga odite u temu PREDSTAVLJANJE i tamo se
predstavite kao što su to i mnogi drugi učinili
. Možda popravite dojam koji ste ostavili... a ostavili ste jako loš dojam.

lijep pozdrav i uživajte u svojim vrhunskim projektima za koje se mnogi otimaju
Nenad


ps.gospodin je "onaj" link stavio upravo takvim kakav je.... normalno da ne vodi nikuda....

pps.ti koji drže 90% znanja ne drže forum, dapače, drže ga sasvim prosječni ljudi koji se vole družiti i uživati
u muzici a to smo svi mi ! Stoga, ne pričajte gluposti a da niste upoznati sa materijom.

ppps.uznemirili ste mnogo ljudi, ne moraju se svi oglasiti... zaboravljate da se večina nas i druži u realnom životu i
da se poznajemo.... večina nas, a to nije 5, 6 ljudi.... mnogo više..

edit: to je sve od mene, stvarno se nema što reći, pametnome dosta.... Ad acta!
Zadnja izmjena: audio kutak; Ned vel 23, 2014 6:07 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: OT iz SE ampić

PostPostao/la Schultz » Ned vel 23, 2014 4:52 pm

Mnogi će primjetiti da čak ni ja ne odgovaram na postove AK...

Toliko o tome.
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: OT iz SE ampić

PostPostao/la kaligula » Ned vel 23, 2014 5:38 pm

Gospodine Kitić, jeste li ikad ikome poklonili koji svoj uradak?
Ništa ne radi šta neznaš kako radi!
Avatar korisnika
kaligula
 
Postovi: 411
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 12:03 am
Lokacija: Rijeka

Re: OT iz SE ampić

PostPostao/la pamook » Ned vel 23, 2014 6:08 pm

Schultz napisao:Mnogi će primjetiti da čak ni ja ne odgovaram na postove AK...

Toliko o tome.


covjek je emocionalni vampir, none the less...

yup, switching to ignore :greetings-waveyellow:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: OT iz SE ampić

PostPostao/la Alex Kitic » Ned vel 23, 2014 7:13 pm

kaligula napisao:Gospodine Kitić, jeste li ikad ikome poklonili koji svoj uradak?


Da, originalni RH84, onaj sa "starog" sajta, jednom dragom prijatelju: dugo je svirao na velikim JBL studijskim monitorima...

Ali, zašto je to bitno? Ne razumem pitanje.

Nikada nisam ništa radio komercijalno, nego iz zabave: tek od skora razmišljam o komercijalizaciji.
Moji projekti su oduvek bili na raspolaganju audiofilima samograditeljima za izradu i uživanje. Neki su ih u belom svetu izgleda pravili i drugima, tj. za prodaju.
rh-amps.blogspot.com
Alex Kitic
 
Postovi: 46
Pridružen: Ned sij 26, 2014 8:55 am

Re: OT iz SE ampić

PostPostao/la Alex Kitic » Ned vel 23, 2014 7:37 pm

audio kutak napisao:ja spadam u onu većinu koja nezna puno i koja sluša starije i iskusnije koji imaju debelog znanja
iza sebe više nego što vi i ja imamo godina

Tko ste vi? zašto bih ja vama vjerovao? koliko imate projekata iza sebe ili godina razvoja?...


Na žalost, nisam toliko mlad. Ti Vaši iskusni bi davno bili upokojeni da imaju godina iskustva koliko nas dvojica imamo godina života, čak i ako ste Vi odnedavno punoletni...

Lepo je što poštujete starije, ali to nije univerzalno pohvalna osobina. Ja poštujem samo stvarne autoritete, a ne i lažne, one koje je društvo postavilo.

audio kutak napisao:jel tko od vas kupio neko vaše rješenje, patent pa ga komercijalizirao? ako je, molim navedite.
jednom davno sam ja "naletio" na vašu shemu pretpojačala ali ga nisam radio. to je sve što se tiče toga
koliko me je privuklo...

ja sam elektroničar hobist odmalena, imam dosta projekata urađenih po elektorovim nacrtima, znam da ne znam
i zato puno pitam te na taj način učim, osim knjiga i ostalog materijala. Na forumu se može dobiti velika pomoć kada nešto zapne,
kada nešto treba objasniti... može se mnogo toga naučiti, poboljšati i ja sam osobno zahvalan mnogima koji su meni pomogli u mojim
projektima. Ako mislite da se na forumu ne može naučiti.... što onda uopče tu radite??? Držite nama lekcije? Koja li kontradiktornosti...


Elektor, kažete? Pa mi uopšte ne govorimo istim jezikom! Da Ste mi živi i zdravi, pa zbogom i u zdravlje!
Nije ni čudo da niste nikad čuli za mene, ne treba ni da čujete, to nije za Vas - zaista, bez uvrede: mi ne živimo u istom vremenu i prostoru.

Uzgred, mi se ne trudimo da jezik čistimo od tuđica, a koliko znam to se ni kod Vas ne radi: očigledno niste upućeni.

Ja sam daleko od tačke na kojoj mogu nešto da naučim na forumu, pogotovo malom regionalnom iz okoline. Da držim lekcije? Zavisi šta pod tim podrazumevate, ne volim da gubim vreme: otud valjda i utisak da sam nestrpljiv.

Toliko od mene, imam preča posla nego da se prepucavam. Sledećih nekoliko strana ću prepustiti pljuvačima...
rh-amps.blogspot.com
Alex Kitic
 
Postovi: 46
Pridružen: Ned sij 26, 2014 8:55 am

Re: OT iz SE ampić

PostPostao/la kaligula » Ned vel 23, 2014 8:00 pm

Gospodine Kitić, bi li meni poklonili jedan?
Ništa ne radi šta neznaš kako radi!
Avatar korisnika
kaligula
 
Postovi: 411
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 12:03 am
Lokacija: Rijeka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Reciklaža

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost