Ford C-max

Re: Ford C-max

PostPostao/la Edison » Ned ruj 22, 2013 11:55 pm

sonny napisao:Moram je nacrtat' prije...
Polovica sheme je na papiru a polovica u glavi :lol:


Bravo, sonny! Tako ti nitko ne moze ukrasti shemu... Vidis kakva su vremena, i s cim se sve pojedinci bave... :lol:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Ford C-max

PostPostao/la Master of disaster » Pon ruj 23, 2013 12:16 am

:lol: :lol:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Ford C-max

PostPostao/la harkonen » Pon ruj 23, 2013 5:41 am

sonny napisao:Polovica sheme je na papiru a polovica u glavi


Ona polovica u glavi, u kojem dijelu glave?
Mislim...pitam.....onako. :whistle:
Opus Diy
Avatar korisnika
harkonen
 
Postovi: 423
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:41 pm

Re: Ford C-max

PostPostao/la pamook » Pon ruj 23, 2013 8:14 am

harkonen napisao:
sonny napisao:Polovica sheme je na papiru a polovica u glavi


Ona polovica u glavi, u kojem dijelu glave?
Mislim...pitam.....onako. :whistle:


:shock: ipak si nabavio onog dupina :o
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Ford C-max

PostPostao/la sonny » Pon ruj 23, 2013 12:57 pm

U ludoj glavi, eto gdje :shhh: :doh:
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: Ford C-max

PostPostao/la sonny » Sub stu 22, 2014 7:36 pm

Jedino ja i yoke ovdje nešto trkeljamo, al' neka :whistle:

Ovo je bilo tamo negdje na proljeće :D ...

-----

Evo novi feature za Sony HU...
Pred prilično vremena mi je the_bebe kupio/poklonio bluetooth modul s RCA izlazima...
Pa je to čekalo neka toplija vremena za ugradnju :mrgreen:

Prvo opet uzvaditi HU van i raskopati ga...
Iako postoji priključak u pretincu ispod središnjeg naslona, a samim time i priključak na konektoru HUa, nisam ga želio koristiti zbog kemijanja oko ugradnje... Stoga sam povukao RCA ulaze direktno iz HUa...

Slika

Ovo je dotični modul ( ebay - sure HiFi )...
Dolazi ovako "gol" pa sam ga samo zaštitio omatanjem u tapetarsku vatu ( i malo vezica da sve bude na mjestu )...

Slika

Iza/ispod HUa, iza kontrole za ventilaciju ima dovoljno mjesta za smještaj, tako da je uglavljen tamo...

Slika

Izvađen konektor za AUX in s Quadlock konektora, čisto da taj komad kabela do 3,5 mm priključka u naslonu ne "skuplja" smetnje...

Slika

I voila... Ulaz je naravno postojeći AUX/line in na HUu...

Slika

Bluetooth modul se klasično uparuje s smartphoneom, u slučaju iphonea kao bluetooth slušalica, što istina nije najsretnije rješenje, ali... Uglavnom samo screenshoot koji pokazuje upareni uređaj... I to je to...

Slika

Moram priznati da ovo čudo radi prilično dobro... Sad ću se barem osloboditi dijela CDa...

-----

Nakon nekog vremena, točnije prije nešto manje od mjesec dana...

-----

"Mali" update....
Duže vrijeme sam razmišljao što i kako s dodatnim opcijama HUa (jer crv nonstop ruje i kopa :mrgreen: ) i nisam dolazio do nikakvih pametnih zaključaka... Bluetooth modul je funkcionirao dobro, ali nikad nisam bio zadovoljan s relativno puno prčkanja po mobitelu da stvar prosvira...
Pa sam probao i drugi HU (neki stari Alpine) i zaključio da više gubim po pitanju ergonomije i izgleda nego što dobijem po pitanju samog zvuka... Bio je u razmatranju i Yatour modul, ali on radi samo sa "starijim" HUima...
Besciljnim lutanjem netom naletio sam na info da je sa Sonyjem dolazio i Bluetooth modul s usbom (kakav divljak, a imam tipke za telefon na Sonyju :mrgreen: :zubo)... Uglavnom skupio novaca i iz Poljske naručio polovni modul, instalaciju i priključke za Cmax iz 2011 (nije bilo za starijeg)...
To izgleda nekako ovako... Slike su informativne, ovo je drugačija instalacija/priključak(ci) od onoga što sam ja kupio, također postoji i nekoliko različitih oznaka modula... Bitno je tražiti bluetooth/usb modul... Na netu ima nekoliko uputstava što i kako, ako bude potrebno, zaljepim linkove...

Slika

Slika

Slika

Kako mi nije pasala kompletna instalacija a ni konektori, a nisam htio (opet) raskopati cijeli auto i istraživati, iskoristio sam dio instalacije za modul i usb i spojio na postojeću instalaciju u autu... Nije nikakav problem, bitno je napajanje i CAN veza, te AUXin i AUXout... Za sada nisam spajao mikrofon, jer ga prvo moram kupiti :mrgreen: Mogao bih i kemijati nešto sam, ali navjverojatnije ću potražiti kod distributera gotovu stvar, tako da bude plug&play u kućište unutrašnje rasvjete... Konektor i instalacija za mikrofon postoji, samo moram istražiti gdje završava, tako da mogu spojiti na modul...
Cijeli posao je sa svim istraživanjem kako/gdje/zašto je trajao cca sat i pol...
Modul i usb kabel nisu još na svojim mjestima, jer moram odlučiti gdje da točno stavim usb priključak, ali biti će riješeno kad spojim mikrofon... Stvar uglavnom funkcionira, nije bilo potrebni nikakvo spajanje dijagnostičkih alata i uključivanja funkcija (iako se po netu nađu takve informacije), sve je doslovno plug&play... Čak nisam ni updejtao modul, prema dostupnim informacijama, zadnji updejt je od strane Forda napravljen krajem 2012... Valjda je netko napravio updejt prije nego je skršio auto :mrgreen: :zubo

Uglavnom, vrhunski feature Sony HUa iako ga nitko tko ga posjeduje ne voli... Ja bih mogao s njim živjeti bez problema na duže staze... USB očitava vrlo brzo, prilikom prebacivanja s recimo CDa na USB, reprodukcija započinje odmah.... Mobitel je prepoznao i upario bez ikakvih problema, povukao sve kontakte iz imenika... Iako mi se čini (pročitao negdje) da dobro radi jedino s iphoneom... Ne znam postoji li podrška za android...

Slika

Slika

Slika

-----

I na kraju...
Duuuuuugo vremena su prašinu skupljale kuglice za Fountek širokopojasne...
Dean je iste isprobavao u svojim Needlovima, pa ih je na kraju vratio (nadam se ne zato što nevaljaju :D )...
Kako je instalacija već bila od ranije provučena, spojio sam ih i privremeno ubacio kako je prikazano na fotografiji..

Slika

I oni i midbassevi u vratima su spojeni full range...
Midbassevi što zbog položaja, što zbog prirodnog pada prema višim frekvencijama čak i ne trebaju skretnicu...
Founteci su u stanju odsvirati sve ponuđeno bez ikakvih problema tako da nipošto ne trebaju HPF...

Naravno iskopčani su svizokotonci...
Nema ni suba više, kao niti njegovog pojačala...
Nisam bio najzadovoljniji kako to radi u ovom autu, pa sam ga se čas posla odrekao...
I u principu mi ne fali nimalo...

U pravilu sam zadovoljan kako to radi...
The_bebe je slušao pa neka on iznese neka zapažanja :lol:
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: Ford C-max

PostPostao/la yoke » Sub stu 22, 2014 8:07 pm

Nemoj the bebaca petljati...on je rekao da ono u mom autu svira skroz o.k. :doh:
tako da mislim da je postao malo nagluh s godinama :mrgreen:

ja se sve dvoumim, nedostatak para...mislio sam uzeti neki kineski android hu...ali....opet...ni ovako mi nije lose....samo mrzim hrpu cdeova/mp3cd...bilo bi mi zgodnije da mogu imati usb...polako

tko zna, mozda se saki ponovo aktivira pa i on natrkelja nesto u ovom dijelu pod/foruma :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Ford C-max

PostPostao/la s@ki » Sub stu 22, 2014 8:34 pm

uf... teško ćete sakija natjerat...
zapravo jedini auto projekt kojeg sam htio napraviti je hibrid za auto ali to vjerojatno nikad neće zaživjeti. :D
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Ford C-max

PostPostao/la sonny » Sub stu 22, 2014 9:35 pm

yoke napisao:Nemoj the bebaca petljati...on je rekao da ono u mom autu svira skroz o.k. :doh:
tako da mislim da je postao malo nagluh s godinama :mrgreen:

ja se sve dvoumim, nedostatak para...mislio sam uzeti neki kineski android hu...ali....opet...ni ovako mi nije lose....samo mrzim hrpu cdeova/mp3cd...bilo bi mi zgodnije da mogu imati usb...polako

tko zna, mozda se saki ponovo aktivira pa i on natrkelja nesto u ovom dijelu pod/foruma :mrgreen:

Mislim da si vrlo kritican prema tome sto imas i da su ti ocekivanja jednostavno (pre)velika...
Bez da taj svoj traktor pretvoris u komad bunkera i instaliras jos barem 10x vise novaca, jednostavno neces rijesiti fizikalna i akusticna ogranicenja i prepreke prostora automobila... No to vjerujem jako dobro znas...
Tako da ako je Zoki rekao da to svira respektabilno, onda je to stvarno tako...
Naslusali smo se mi svakakvih auta ;)
U tu kategoriju ne ubrajam natjecateljska vozila koja su sve samo ne automobili koje koristis svakodnevno... Da me pricam da u istima treba ponekad prevesti i ponekog putnika ili familiju... A ponekad i gajbu pive ili vrecu cementa ;)
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: Ford C-max

PostPostao/la Schultz » Sub stu 22, 2014 10:14 pm

Rađe gajbu pive nego vreću cementa....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici i instalacije

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost