Problem sa zvucnikom

Re: Problem sa zvucnikom

PostPostao/la davorin » Ned tra 09, 2023 9:23 pm

Kad sutra odem u radionu ću provjeriti imam li što takvih dimenzija, naravno ako se sjetim! :lol:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Problem sa zvucnikom

PostPostao/la davorin » Uto tra 11, 2023 3:28 pm

Imam 2 FOAM-ovjesa izvorno naručena za SONY-zvučnike od kućne linije moga prijatelja. Dimenzije su 128/88mm, ali visinu ne mogu izmjeriti ukoliko prije ovjes ne zalijepim. Kako se radi o uglavnom standardnim dimenzijama koje su uzražene u inchima, netočnost mjerenja sugerira da se i ovdje radi o standardnim dimenzijama. Dakle vjerojatno 5" vanjski promjer, odnosno 127mm i 3,5" unutrašnji promjer odnosno 88,9mm (~89mm).
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Problem sa zvucnikom

PostPostao/la Fantocci » Uto tra 11, 2023 4:07 pm

Ne bi ja to montirao nazad, pitanje je u kakvom je stanju i membrana. Pronađeš neki model kvalitetnije firme u istim dimenzijama, neće to biti jako skupo (35-40€ a imaš novo i bolje od postojećeg):
https://www.pioneer-car.eu/uk/products/ts-g1310f

https://www.alpine.co.uk/p/Products/cus ... /sxe-1325s
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Problem sa zvucnikom

PostPostao/la davorin » Uto tra 11, 2023 5:47 pm

Sama montaža i lijepljenje vanjskih ovjesa ovako malih dimenzija nije neki veći problem i cijeli posao se može na oba zvučnika obaviti relativno brzo.
Ostaje za provjeriti u kakvom je stanju unutrašnji ovjes-centrator, zavojnica i sama membrana i po tome procijeniti ima li kompletan posao smisla, ili treba kupiti nove zvučnike.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Problem sa zvucnikom

PostPostao/la Zmajz » Uto tra 11, 2023 5:54 pm

Davorine pričuvaj ta dva ovjesa, oko prvog maja ti javim odgovaraju li meni jer imam problem sa ACR FE103S drajverima. Ja sam U Zg a drajveri su mi u Kc... molim te.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Problem sa zvucnikom

PostPostao/la davorin » Uto tra 11, 2023 6:20 pm

Zmajz napisao:Davorine pričuvaj ta dva ovjesa, oko prvog maja ti javim odgovaraju li meni jer imam problem sa ACR FE103S drajverima. Ja sam U Zg a drajveri su mi u Kc... molim te.

Nisam siguran, ali čini mi se da su ACR FE103S "za broj" manji, odnosno da je njihov promjer ~115mm, iako ne mogu biti siguran bez mjerenja konkretnog zvučnika.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Problem sa zvucnikom

PostPostao/la Zmajz » Uto tra 11, 2023 6:26 pm

Ma jesu, ali sve se nadam... 103 su 4" drajveri a nikako da nađem na netu zamjenske 4 inčne foam suraund itd... ako znaš neki izvor, dojavi
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Problem sa zvucnikom

PostPostao/la davorin » Uto tra 11, 2023 6:40 pm

Zmajz napisao:Ma jesu, ali sve se nadam... 103 su 4" drajveri a nikako da nađem na netu zamjenske 4 inčne foam suraund itd... ako znaš neki izvor, dojavi

Ima:
https://www.aliexpress.com/item/3285349 ... 14ypI5BhsS
https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... ZiQkZO8RDr
Cijena je više nego smiješna, naročito kad se sjetim koliko je moj prijatelj platio 4 ovjesa od 5" za reparaturu svojih SONY-zvučnika (trebala su mu samo 2, ali je on "za svaki slučaj" kupio 4 komada ukoliko ja negdje pogriješim) pa su 2 komada preostala.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Problem sa zvucnikom

PostPostao/la Zmajz » Uto tra 11, 2023 7:46 pm

Hvala majstore!
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Problem sa zvucnikom

PostPostao/la Topolino » Uto tra 11, 2023 8:04 pm

Pioneer TS G serija dual coine 13cm imam u twingu od mame i nisam nimalo zadovoljan kako zvuce. Zvucnici su ispravni, jedna membrana ima znakove kao da je pokisla, ali nema deformacije membrane. Imaju 20W RMS, dosta veliku ekskurziju membrane i vrlo ugodan punching bass i vjeruj mi mogu ici nisko. Od visokih tj. preko 10khz sumnjam da idu. U planu mi je bilo nabaviti ovjes dati nekom na akusticko mjerenje da vidim kako zvuce na grafu. Pa vidjeti sta sa njima. Sada mi umjesto njih sviraju sony 2 way iz proslog auta i oni kako god postavis eq ne idu ispod 100hz jer lupa spula u zadnju plocu. Ako zadovolje mozda ih upotrebim za diy bookshelf sa visokotoncem za pioneer SX300
Edit:
Otpor oba zvucnika je 3.6 ohm, zavojnice pod pritiskom ne struzu. Sada kakve su spule i lak to je pitanje jer nisu se ovjesi preko noci raspali.
Topolino
 
Postovi: 120
Pridružen: Sub vel 25, 2023 9:06 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici i instalacije

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost