AV Sheraton 2013 . DIY soba 18-20.10.

Re: AV Sheraton 2013 . DIY soba 18-20.10.

PostPostao/la sonny » Sub lis 19, 2013 4:48 pm

Spremni nego što...
Mafijaško vozilo ne može ući u garažu, pa smo odlučili doći s,hhhhmmm bar dva broja manjim vozilom :mrgreen:
Svejedno, prtljažnik je velik, pa će stati sve što planiramo dovući...
Vidimo se sjutra !
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: AV Sheraton 2013 . DIY soba 18-20.10.

PostPostao/la Schultz » Sub lis 19, 2013 6:29 pm

Auto nakrcano.
Ekipa spremna.

Idemo.......
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: AV Sheraton 2013 . DIY soba 18-20.10.

PostPostao/la Edison » Sub lis 19, 2013 11:02 pm

Bio danas na sajmu s dvojicom kolega audiofila i gosp. Borisom Kotevicem, konstruktorom cijevnih pojacala iz Opatije. Na sajmu sreo i Branka iz "Odeona" ciji su transformatori dobro poznati na nasem forumu. Bila je znaci jaka ekipa s Kvarnera, a sutra stize takodjer jaka - ruska mafija... Zelim im dobar put i dobru zabavu u DIY sobi.

Par rijeci o sajmu. Manji je nego prijasnjih godina. Opca kriza u drustvu itekako se osjeca i u hi-fi segmentu. Ipak, dosta je zanimljivih izlozaka, a da se dosta toga i poslusati. Zvuk na sajmu je k'o zvuk na sajmu, mogao bi biti i bolji. Ima svega, od dobrog zvuka do prilicno loseg. Tu se mi DIY-eri ne moramo stidjeti. Nas sistem koji se stalno mijenjao i nastao je od raznih komponenti i poveznica koje nikad nisu radile zajedno, svirao je sasvim u prosjeku sajma. Za nas to uopce nije lose, dapace.

Od nasih se istakao Harkonen sa svojim pojacalima, zaista impresivno izgledaju, a tako i sviraju. Svidjelo mi se sto se nasi malobrojni proizvodajaci drze zajedno. Proizvodni program im se nadopunjuje, i zajednicko predstavljanje je odlican potez. Tako imamo domaca cijevna pojacala (HAD) i zvucnke (Sonud News), a i gramofone i kabele. Sound News ima dva nova zvucnika. Kod Nika su svirali LEX-ovi i novi zvucnici "Two". Harkonenova pojacala su svirala u nekoliko soba, a imao je i stand samo za slusalicare. Ti domaci uredjaji izgledaju odlicno i sviraju sasvim u rangu tvornicki razvikanijih proizvoda. Bravo nasi!

Na sajmu se moglo nabaviti dosta glazbe. Bilo je nekoliko stolova krcatih CD-ima i vinilima. U biti, vinila je bilo iznenadjujuce puno.

Najinteresantniji i meni najlijepsi izlozak na sajmu je Deanova Bajadera II. Gust ju je gledati.

Jos poseban osvrt na DIY sobu. Imali smo par CD-playera, od pojacala su bila dva DAH-1 (Khadgarov i ucenika elektro-strojarske skole iz Varazdina), Kutkov "Studio", Yokin par Alepha 60-X, moje malo pretpojacalo i mali monoblokovi. Od zvucnika su bili Zmajzovi Mark Audio (f)onkeni, Khadgarove mini transmisije i "Open Bafle" ucenika iz Varazdina. Sve u svemu mogao se sloziti pristojno dobrosvirajuci sistem. Kutkov "Studio" radi fino i nije pregorio... :lol:. Yokeove Alephe nisam imao priliku cuti i to mi je zao. Bio je jedan covjek koji bi ih kupio, ali Yokea nije bilo u sobi... Moje mini pretpojacalo i monoblokovi su radili fino s Open Bafle zvucnicima. Veli mi Kutak da su se trojica raspitivala za mini monoblokove, ali tada mene nije bilo u sobi...

Sve u svemu, u nasoj sobi je bila poslovicno opustena atmosfera, a na momente je bas dobro sviralo... Nadam se da ce tako biti i sutra kad je na kormilu mafija s Kvarnera i Khadgar kao stalni izlozak DIY sobe.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: AV Sheraton 2013 . DIY soba 18-20.10.

PostPostao/la joe dalton » Sub lis 19, 2013 11:09 pm

Lijep osvrt Edisone. Vidim i po fotkama da je bilo dobro.
Nadam se sutra popodne uhvatit sat-dva vremena i zaletiti do sajma.
Možda pofuram i DAC i neki headamp (ako ima interesa i slušalica za ovo drugo?)
Kako je s upadom i unosom opreme?
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2557
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: AV Sheraton 2013 . DIY soba 18-20.10.

PostPostao/la Edison » Sub lis 19, 2013 11:38 pm

joe dalton napisao:Kako je s upadom i unosom opreme?


S upadom je lako. Na ulazu kazes da bi trebala biti akreditacija i da si izlagac DIY-salona. Oni te puste unutra i kazu da je akreditacija u DIY sobi. Kartica ima samo pet pa ju ja nisam ni dobio, ali mi nije ni trebala. Majice su kod Deana i super su.

Ja sam opremu unio u ruksaku. U nevelik ruksak su stala dva monobloka A-klase, jedno pretpojacalo, strujana letva, kabeli za napajanje i interkonekti. I sve sam to nosio u jednoj ruci. Nije da sam toliko snazan, vec su monoblokovi i pretpojacalo bili mali... ;)
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: AV Sheraton 2013 . DIY soba 18-20.10.

PostPostao/la tom_hifi » Ned lis 20, 2013 12:03 am

Edison napisao:Bio danas na sajmu s dvojicom kolega audiofila i gosp. Borisom Kotevicem, konstruktorom cijevnih pojacala iz Opatije. Na sajmu sreo i Branka iz "Odeona" ciji su transformatori dobro poznati na nasem forumu. Bila je znaci jaka ekipa s Kvarnera, a sutra stize takodjer jaka - ruska mafija... Zelim im dobar put i dobru zabavu u DIY sobi.

Par rijeci o sajmu. Manji je nego prijasnjih godina. Opca kriza u drustvu itekako se osjeca i u hi-fi segmentu. Ipak, dosta je zanimljivih izlozaka, a da se dosta toga i poslusati. Zvuk na sajmu je k'o zvuk na sajmu, mogao bi biti i bolji. Ima svega, od dobrog zvuka do prilicno loseg. Tu se mi DIY-eri ne moramo stidjeti. Nas sistem koji se stalno mijenjao i nastao je od raznih komponenti i poveznica koje nikad nisu radile zajedno, svirao je sasvim u prosjeku sajma. Za nas to uopce nije lose, dapace.

Od nasih se istakao Harkonen sa svojim pojacalima, zaista impresivno izgledaju, a tako i sviraju. Svidjelo mi se sto se nasi malobrojni proizvodajaci drze zajedno. Proizvodni program im se nadopunjuje, i zajednicko predstavljanje je odlican potez. Tako imamo domaca cijevna pojacala (HAD) i zvucnke (Sonud News), a i gramofone i kabele. Sound News ima dva nova zvucnika. Kod Nika su svirali LEX-ovi i novi zvucnici "Two". Harkonenova pojacala su svirala u nekoliko soba, a imao je i stand samo za slusalicare. Ti domaci uredjaji izgledaju odlicno i sviraju sasvim u rangu tvornicki razvikanijih proizvoda. Bravo nasi!

Na sajmu se moglo nabaviti dosta glazbe. Bilo je nekoliko stolova krcatih CD-ima i vinilima. U biti, vinila je bilo iznenadjujuce puno.

Najinteresantniji i meni najlijepsi izlozak na sajmu je Deanova Bajadera II. Gust ju je gledati.

Jos poseban osvrt na DIY sobu. Imali smo par CD-playera, od pojacala su bila dva DAH-1 (Khadgarov i ucenika elektro-strojarske skole iz Varazdina), Kutkov "Studio", Yokin par Alepha 60-X, moje malo pretpojacalo i mali monoblokovi. Od zvucnika su bili Zmajzovi Mark Audio (f)onkeni, Khadgarove mini transmisije i "Open Bafle" ucenika iz Varazdina. Sve u svemu mogao se sloziti pristojno dobrosvirajuci sistem. Kutkov "Studio" radi fino i nije pregorio... :lol:. Yokeove Alephe nisam imao priliku cuti i to mi je zao. Bio je jedan covjek koji bi ih kupio, ali Yokea nije bilo u sobi... Moje mini pretpojacalo i monoblokovi su radili fino s Open Bafle zvucnicima. Veli mi Kutak da su se trojica raspitivala za mini monoblokove, ali tada mene nije bilo u sobi...

Sve u svemu, u nasoj sobi je bila poslovicno opustena atmosfera, a na momente je bas dobro sviralo... Nadam se da ce tako biti i sutra kad je na kormilu mafija s Kvarnera i Khadgar kao stalni izlozak DIY sobe.


Potpisujem Edisonov post. Osjeti se kriza, no, imalo se čega za vidjeti. Skidam kapu našim DIY-erima koji su izlagali, Harkonenu i Deanu. Njegova bajadera je bila totalna atrakcija, s razlogom. :geek: Bravo Deane.

Također, Nik se podosta potrudio s novim zvučnicima i blagim redizajnom LEX monoblokova koji izgledaju fenomenalno.

Ako sam išta zaboravio spomenuti, nije namjerno ;)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: AV Sheraton 2013 . DIY soba 18-20.10.

PostPostao/la ilimzn » Sri lis 23, 2013 12:52 am

tom_hifi napisao:Također, Nik se podosta potrudio s novim zvučnicima i blagim redizajnom LEX monoblokova koji izgledaju fenomenalno.
Ako sam išta zaboravio spomenuti, nije namjerno ;)


Nik se potrudio s zvucnicima a ja s LEX-ovima :P s obzirom da je to moj dizajn, kao i RED (ne mislim samo na sklop vec i na zeljezariju i izgled).
Na zalost jednostavno nismo stigli pripremiti nove leaflete pa je tako izostalo dosta teksta o uredjajima. RED na zalost radi jedne glupe ali fgatalne greske nismo stigli ponovno predstaviti jer je radi nje primjerak za sajam ostao nedovrsen.
RED je dozivio tek minimalne izmjene, kozmetika je ostala ista. Trafoi su jos malo usavrseni, par sitnih tweakova u dijelovima.
LEX je zapravo tek sad u svojoj definitivnoj varijanti (sto ukljucuje i ispravnu skalu i kalibraciju instrumenata :) ), i dozivio je niz sitnih ali bitnih izmjena. Posjetioci Zarula festa u VZ su imali prilike primijetiti da je originalna kozmetika na zalost stradala, ispostavilo se da postoji problem kompatibilnosti boje za eloksiranje i primjesa u aluminiju, pa je odluka pala na novu titan-sivu boju koju smo u tajnosti sprobali na nekim drugim stvarima :P
Uz to cijevni je dio dobio kompletno automatski bias pomocu strujnog izvora, te malu ali bitnu modifikaciju koja za dodatnih 10-ak dB povecava odnos signal-sum. Cijevni ispravljac za instrumente je dobio svoje regulirano DC napajanje za grijanje jer se ustanovilop da je toliko osjetljiv da vec pokazuje tih par mV koje iz AC grijanja curi u izlaz ispravljaca. Naoko mala lai bitna izmjena je implementirana i u ispravljackoj banci za poluvodicki izlaz, jer smo primijetili da s odredjenim problematicnijim zvucnicima dolazi do manjeg gubitka kontrole u basu koja se manifestira kao malo 'off' timing basa. Uz sve to dodano je i jednostavnije podesavanje balansa 'mini-OTL-a' koji sluzi kao osnova cijelog sklopa, cime se izoblicenja i harmonicki sastav istih moze ugodti 'taman', i pri tome samu cifru smanjiti za citav red velicine. Uz postojecu korekciju strmine MOSFET-a u izlaznom stupnju, dobiju se prilicno zadovoljavajuce brojke i slusni dojam, s obzirom da pojacalo u biti ima samo jedan stupanj naponskog pojacanaj i tek minimum povratne veze (oko 4dB).
Tokom svega toga sam uslikao dosta slika, pa ako nekog zanima mogu ih staviti u neku temu s opsirnijim komentarima.
Jos jedan uredjaj koji smo pokazali tek u demo verziji je (DJ) modularno miks-pult koji se kompletno bazira na cijevima - u putu signala nema poluvodica, sluze jedino za uspostavu radnih tocaka cijevi i za regulaciju napona napajanja. Koliko nam je poznato takav ce proizvod biti jedinstven, ali i jako kompleksan - primjerice, jedan ulazni modul je po kompleksnosti na razini cijelog LEX-a.
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: AV Sheraton 2013 . DIY soba 18-20.10.

PostPostao/la Kale021 » Ned lis 27, 2013 9:00 pm

ilimzn napisao:
Tokom svega toga sam uslikao dosta slika, pa ako nekog zanima mogu ih staviti u neku temu s opsirnijim komentarima.

Malo sam se kasnije ukljucio... pa ilimzn jesi li vec otvorio tu temu pa je ja ne mogu naci, ili je mozda tek planiras. Volio bih je procitati (a vjerujem da nisam usamljen).
Avatar korisnika
Kale021
 
Postovi: 137
Pridružen: Pon kol 26, 2013 5:29 pm
Lokacija: Kastel Sucurac

Prethodni

Vrati se na: AV Sheraton

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost