Supertrioda

Re: Supertrioda

PostPostao/la davorin » Uto tra 02, 2013 11:42 am

Uz male izmjene s nekoliko elemenata, 10W-1k izlazni trafo i elektronke koje su jeftinije i nabavljive kod nas (NIK :D ), se po istom principu može dobiti puno jače i "ozbiljnije" pojačalo sa svim karakteristikama "SuperTriodeConection" pojačala.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Supertrioda

PostPostao/la elvis » Uto tra 02, 2013 5:00 pm

Kada se već dotičemo paralel single ended-a, pada mi na pamet jedna po meni nepravedno zapostavljena lampa na našim mnogobrojnim diy forumima, a to je 6AS7, koja je na kraju krajeva ipak trioda, a triode svi volimo... Naime sa tom lampom se može dosta kombinirati pa bi trebalo razraditi bar 4 principa i to:

SE (stereo amp sa jednom 6AS7 / 6080) (2W)
PSE (5W)
SRPP (5W)
PP (5W)

(OTL neću namjerno spominjati)

Postoje i ruske inačice ove lampe. Dok sam koristio tu lampu, meni se zvuk zaista sviđao, naročito u kombinaciji sa Lowtherima.

Pozz
Avatar korisnika
elvis
 
Postovi: 135
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 12:35 pm
Lokacija: Zadar

Re: Supertrioda

PostPostao/la davorin » Uto tra 02, 2013 5:26 pm

Mislim da 6AS7 (6080) zaslužuje posebnu temu, a u "SuperTriode" nije baš upotrebljiva jer joj je karakteristika i onako triodna, a ima i vrlo malo pojačanje.
Ona može puno više od 5W u Push-Pull (klasa A !):
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Supertrioda

PostPostao/la elvis » Uto tra 02, 2013 9:52 pm

Slažem se da nema nikakve veze sa temom, recimo da je to bila mala digresija sa namjerom da se otvori nova tema "njezino zapostavljeno veličanstvo 6AS7". U usporedbi sa "PCLMNJELŠBLJ" ja bi više volio jednu lepu i sirotu 6080 onako da zasja sa svojim gladnim grijačima i zagrije zvuk i dušu.. ma milina... :) ... za sada zanemarite moj komentar, nastavite temu...
Avatar korisnika
elvis
 
Postovi: 135
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 12:35 pm
Lokacija: Zadar

Re: Supertrioda

PostPostao/la davorin » Uto tra 02, 2013 10:02 pm

elvis napisao:Slažem se da nema nikakve veze sa temom, recimo da je to bila mala digresija sa namjerom da se otvori nova tema "njezino zapostavljeno veličanstvo 6AS7". U usporedbi sa "PCLMNJELŠBLJ" ja bi više volio jednu lepu i sirotu 6080 onako da zasja sa svojim gladnim grijačima i zagrije zvuk i dušu.. ma milina... :) ... za sada zanemarite moj komentar, nastavite temu...

Doći će ona na red...
Zašto ne otvoriš temu o iskustvima gradnje pojačala s 6AS7, 6080, 6N11, 6N13S, 6N13P, ECC230, CV2984, CV5008 i nesretnoj 6N5S ?
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Supertrioda

PostPostao/la zuzi » Uto tra 02, 2013 10:51 pm

Svima koji imaju u misli,primisli-bliskoj,dalekoj budućnosti graditi se sa 6SN7 preporučam pogledati na Jogis Rohrenbude uradak Heiko Langea.
Jedna fotka ampa bez napajanja (ovako znaju samo Edison i Heiko)
6AS7 Heiko Lange.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Prethodni

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju