Herr Hass phono

Re: Herr Hass phono

PostPostao/la tom_hifi » Ned ožu 28, 2021 8:38 am

cappucino napisao:E hebiga sad... toliko se borim da ne radim jos jednu RIAA-u a vi i dalje po njima
Ufff...


RIAA su mi, trenutno, jedino i u planu. Uz poneki linijski preamp. Nakupilo se puno toga što stoji po ladicama. :mrgreen:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Herr Hass phono

PostPostao/la Bepone » Ned ožu 28, 2021 10:21 am

kako ces bolje upotrebit PCLku ? :P
Bepone
 
Postovi: 5199
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Herr Hass phono

PostPostao/la tom_hifi » Uto ožu 30, 2021 9:53 pm

Ovako :mrgreen: Mali 'sneak peak'.

1.jpg

2.jpg


Maida HV regulator, malo poboljašana filtracija i BJT izbačen, ubacio sam mosfet uz obavezno gate stopper itd. Regulacija grijanja bazirana na LT1084. Kroz tjedan dana bi moglo biti i prvo paljenje i mjerenje, ovisi o gužvi.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Herr Hass phono

PostPostao/la cappucino » Sri ožu 31, 2021 8:21 am

Grijanje je stabilizirano, al ipak ih nebi stavio tako blizu cinceva.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1617
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Herr Hass phono

PostPostao/la tom_hifi » Sri ožu 31, 2021 3:19 pm

cappucino napisao:Grijanje je stabilizirano, al ipak ih nebi stavio tako blizu cinceva.


Bit će to OK! Ako ne bude, budemo premjestili. :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Herr Hass phono

PostPostao/la Bepone » Čet tra 01, 2021 9:52 am

ajde ako vec trazimo nesto, kakvi su to crni (oksidirani) pinovi na podnozjima?? :lol: jesu li to podnozja NOS, jedni od prvih ikad napravljenih? :mrgreen:
Bepone
 
Postovi: 5199
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Herr Hass phono

PostPostao/la davorin » Čet tra 01, 2021 11:25 am

Bepone napisao:ajde ako vec trazimo nesto, kakvi su to crni (oksidirani) pinovi na podnozjima?? :lol: jesu li to podnozja NOS, jedni od prvih ikad napravljenih? :mrgreen:

Posrebreni kontakti dobiju crnu patinu, iako vjerujem da to ovdje nije slučaj! :lol:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6958
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Herr Hass phono

PostPostao/la tom_hifi » Čet tra 01, 2021 2:48 pm

davorin napisao:
Bepone napisao:ajde ako vec trazimo nesto, kakvi su to crni (oksidirani) pinovi na podnozjima?? :lol: jesu li to podnozja NOS, jedni od prvih ikad napravljenih? :mrgreen:

Posrebreni kontakti dobiju crnu patinu, iako vjerujem da to ovdje nije slučaj! :lol:


To su stara podnožja, dobili su tretman dremelom i očišćeni Kontakt LR-om.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Herr Hass phono

PostPostao/la Edison » Čet tra 01, 2021 8:29 pm

tom_hifi napisao:To su stara podnožja, dobili su tretman dremelom i očišćeni Kontakt LR-om.


Old stock. Ta su bolja nego nova... ;)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5694
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Herr Hass phono

PostPostao/la tom_hifi » Sub tra 03, 2021 2:54 pm

Malo se mučim s ovim Haas-om. Kako imam pretpojačalo/pretpojačala s 10K potenciometrima, a želim da ih izvori zvuka (u ovom slučaju phono) mogu bez problema tjerati, odlučio sam se dodati Haas-u sljedilo. Imam već 3 phono stupnja, ali nekako sam zapeo da i ovog dovršim, ne traži se sad nikakav "high end", već je cilj naučiti.

HAAS.JPG


Znači, u simulatoru ovo izgleda sve divno i krasno i ima pojačanja više nego dovoljno. No, imam problem. Kada imam C6 sa G2 prema masi, zvuk se postepeno pojačava, pa se čuje puc, pa opet krene ispočetka (radi u smislu, "kao da se zaletava"). Kada nema C6, toga nema, ali onda imam malo problema s bass odazivom. Izgleda da taj kondenzator na neki način utječe na bass odaziv kada se koristi RIAA u NPV.

Probao sam i s klasičnom pasivnom RIAA korekcijom između prvog i drugog stupnja i to radi OK, moram još neke elemente podesiti, no, radije bih da uspijem RIAA preko NPV riješiti. Koliko sam shvatio, to zaletavanje zvuka je očito problem s NPV, jer čim maknem NPV, toga nema i zvuk preko antiriaa sklopa preko zvučne kartice je čist i bez distorzija. (naravno, bez bassa)

Hvala :)

Edit: shema je inspirirana Haas shemom, nisam radio skroz po originalu.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju