Njezino samozatajno visočanstvo 6AS7

Re: Njezino samozatajno visočanstvo 6AS7

PostPostao/la davorin » Uto tra 09, 2013 7:28 pm

Dean napisao:Vrata na našem haustoru su smeđe boje.....zato jer je zgrada bila ZET-ova, a precjednik kučnog savijeta je bio zetovac i očito je popalio dosta boje za tramvaje, pa je svake godine varbao vrata u istu boju...
Gdje si ti našao ovu proljetno plavu rapsodiju? :lol:

O škrtosti da bi se ofrbalo i doljnju stranu neću ni govoriti... ;)

Plavi "turret board" sam kupio preko eBay-a od prodavača iz Singapura, a vrhunske je kvalitete! Mislim da i nema drugu boju!? :mrgreen:
Donju stranu nisam obojao namjerno jer mislim da će s "integrircem" biti dosta probi i eksperimenata prije konačne verzije, što će neminovno izgrebati ploču. Obojana bi izgledala ofucano, a izgrebana Al-ploča s donje strane neće tako strašno djelovati.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Njezino samozatajno visočanstvo 6AS7

PostPostao/la Dean » Uto tra 09, 2013 7:31 pm

Mislio sam na Al boju. Turret je ok !
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Njezino samozatajno visočanstvo 6AS7

PostPostao/la davorin » Uto tra 09, 2013 7:36 pm

Dean napisao:Mislio sam na Al boju. Turret je ok !

Što fali boji? Puni je u spray-boce firma "Spektar" iz Zadra po cijeni od ~25kn/400ml, a na njoj hrvatski piše "Siva-Sjajna". Ispod nje je temeljna za Al, neka skupa iz Njemačke.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Njezino samozatajno visočanstvo 6AS7

PostPostao/la joe dalton » Uto tra 09, 2013 7:39 pm

davorin napisao:

Vjerujem da su i elektronke 6336(A) na sličan način brandirane, a moguće je čak i da ih sve u nekim različitim periodima radila ista tvornica s različitim označavanjem.

Koliko sam služio iz dosadašnjeg proučavanja 6336 (A/B) su proizvodile 3 firme - TungSol, Raytheon i Centron. Sve ostale su kupovale od njih (uglavnom TungSol) i brendale svoj logo. Imam 2 kom. brendane Beckman za koje sam prilično siguran da ih je proizvela tvornica TungSol.
Inače zanimljiv post Davorine. :handgestures-thumbupleft:
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Njezino samozatajno visočanstvo 6AS7

PostPostao/la davorin » Uto tra 09, 2013 7:55 pm

Nisam 100% siguran za 6336(A) elektronku, ali znam da je elektronku 6080WB proizvodila misteriozna firma "BENDIX", koja je radila posebno robustne (dvostruko deblje NONEX stako za temperature od >350°C uz ostalo) i dugovječne elektronke za avijaciju i svemirska istraživanja.
Iz jedne davne prepiske na velikom DIY-forumu sam "načuo" da je "BENDIX" radio i 6336A, ali pod drugim nazivom (brojem), ali ih nisam nikad vidio.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Njezino samozatajno visočanstvo 6AS7

PostPostao/la harkonen » Uto tra 09, 2013 8:06 pm

Ali čekaj malo,čekaj! Tema je počela kako Elvis hvali 6as7. Potom se Elvis zapita da bi baš mogao raditi
ili imati PP sa njom. Onda Davorin proračuna shemu, a još brže napravi i kutiju. Uskoro će sklepati i
sam amp. Baš kakav se Elvisu sviđa.
Hmmm, i još jedno hmmm...... Čime li te Elvis zadužio, Davorine???? Odobrio kredit, priznaj! :lol:
Ili ti se samo jako sviđa Elvisova nova pila.
Opus Diy
Avatar korisnika
harkonen
 
Postovi: 423
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:41 pm

Re: Njezino samozatajno visočanstvo 6AS7

PostPostao/la davorin » Uto tra 09, 2013 8:25 pm

harkonen napisao:Ali čekaj malo,čekaj! Tema je počela kako Elvis hvali 6as7. Potom se Elvis zapita da bi baš mogao raditi
ili imati PP sa njom. Onda Davorin proračuna shemu, a još brže napravi i kutiju. Uskoro će sklepati i
sam amp. Baš kakav se Elvisu sviđa.
Hmmm, i još jedno hmmm...... Čime li te Elvis zadužio, Davorine???? Odobrio kredit, priznaj! :lol:
Ili ti se samo jako sviđa Elvisova nova pila.

Zar je potrebno biti dužan za napraviti pojačalo? Ionako sam ga mislio napraviti, kad, tad! Napravio sam jedno davno prije rata, ali zapalilo se jer sam ga napravio s fiksnim prednaponom (u to doba nisam imao nikakve podatke za audio pojačala sa tom elektronkom!), a ne s automatskim ili barem kombiniranim.
Elvis ima u planu raditi mono-blokove po jednakoj ili sličnoj šemi (koji će vjerojatno biti lijepši i pedantnije napravljeni od mojeg integrirca :lol: ), ali neće biti gotovi do TF-a.
Uostalom kupujem pilu nakon TF-a i to veći model s dodatnom mogćnosti linearnog klizanja za ravno pilanje limova veće dužine. :mrgreen:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Njezino samozatajno visočanstvo 6AS7

PostPostao/la harkonen » Uto tra 09, 2013 8:33 pm

No, no, naj se ljutiti, šaljiv je ton komentara. :-)
Inače, tako to počinje.....
U Zadar ćemo dakle ići piliti dugačke limove. Ha, Lesfaul? :lol: :lol:
Opus Diy
Avatar korisnika
harkonen
 
Postovi: 423
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:41 pm

Re: Njezino samozatajno visočanstvo 6AS7

PostPostao/la deleted user » Uto tra 09, 2013 8:35 pm

harkonen napisao:No, no, naj se ljutiti, šaljiv je ton komentara. :-)
Inače, tako to počinje.....
U Zadar ćemo dakle ići piliti dugačke limove. Ha, Lesfaul? :lol: :lol:


A kad nije bilo srece u Zagrebu, nema mi druge nego put Zadra!
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Njezino samozatajno visočanstvo 6AS7

PostPostao/la davorin » Uto tra 09, 2013 8:44 pm

harkonen napisao:No, no, naj se ljutiti, šaljiv je ton komentara. :-)
Inače, tako to počinje.....
U Zadar ćemo dakle ići piliti dugačke limove. Ha, Lesfaul? :lol: :lol:

Nema ljutnje!
Cijeli projekt mi je zgodan zbog toga što imam parove izlaznih transformatora različitih impedancija potpuno jednakih fizičkih dimenzija, pa su izmjenjivi na šasiji bez bušenja novih rupa. Imam parove od 1.5k, 2.5k, 3k, 3.5k, 5k i 7k, pa ću ih probati sve, najviše zbog subjektivnog dojma zvuka s obzirom na utjecaj promjene primarnih induktiviteta i kapaciteta.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju