Preliminarna razmišljanja o pojačalima

Re: Preliminarna razmišljanja o pojačalima

PostPostao/la tom_hifi » Sub pro 30, 2017 9:34 am

Zgodne male elektronke. PP u pentodi bi čak bio i vrlo zanimljiv i mogao bi potjerati dosta zvučnika, naravno, ne računajući na neke koncertne glasnoće.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Preliminarna razmišljanja o pojačalima

PostPostao/la davorin » Čet sij 11, 2018 2:10 pm

tom_hifi napisao:Zgodne male elektronke. PP u pentodi bi čak bio i vrlo zanimljiv i mogao bi potjerati dosta zvučnika, naravno, ne računajući na neke koncertne glasnoće.

Po 2 komada 6BW6 u paraleli (dakle 4 momada u Push-Pull pojačalu za svaki kanal mogu dati ~25W izlazne snage, a uz većinu zvučnika u upotrebi je to dovoljno i za punu koncertnu glasnoću.
...
Iako imam sigurno ~50-60 komada 6BW6, odlučio sam kupiti i ove CV4043 uglavnom zbog vrlo niske cijene, a i zbog toga da vidim razliku u izvedbi između "obične"(6BW6) i "Special Quality"(CV4043). Fizičkih razlika, kao i onih u mjerenjima parametara nema (izuzev natpisa), a test dugotrajnosti ("Long Life") ih tek čeka!
Zanimljivo je da su elektronke poslane iz GB u utorak, a jutros su već pristigle na moju adresu (bez carine! :D ) što je kraće vrijeme od većine pošiljki koje mi pristignu iz drugih gradova Hrvatske!
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Preliminarna razmišljanja o pojačalima

PostPostao/la s@ki » Čet sij 11, 2018 2:48 pm

viš viš.. a pamook i ja uzeli dosta prije tebe a kifla od dostave.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Preliminarna razmišljanja o pojačalima

PostPostao/la pamook » Čet sij 11, 2018 4:42 pm

...ne˙am ja pojma o cem ti pricas :?
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Preliminarna razmišljanja o pojačalima

PostPostao/la tom_hifi » Čet sij 11, 2018 6:44 pm

davorin napisao:
tom_hifi napisao:Zgodne male elektronke. PP u pentodi bi čak bio i vrlo zanimljiv i mogao bi potjerati dosta zvučnika, naravno, ne računajući na neke koncertne glasnoće.

Po 2 komada 6BW6 u paraleli (dakle 4 momada u Push-Pull pojačalu za svaki kanal mogu dati ~25W izlazne snage, a uz većinu zvučnika u upotrebi je to dovoljno i za punu koncertnu glasnoću.
...
Iako imam sigurno ~50-60 komada 6BW6, odlučio sam kupiti i ove CV4043 uglavnom zbog vrlo niske cijene, a i zbog toga da vidim razliku u izvedbi između "obične"(6BW6) i "Special Quality"(CV4043). Fizičkih razlika, kao i onih u mjerenjima parametara nema (izuzev natpisa), a test dugotrajnosti ("Long Life") ih tek čeka!
Zanimljivo je da su elektronke poslane iz GB u utorak, a jutros su već pristigle na moju adresu (bez carine! :D ) što je kraće vrijeme od većine pošiljki koje mi pristignu iz drugih gradova Hrvatske!


Mala struja grijanja, realno dosta visoka max anodna disipacija ~13W. Ovdje sam pronašao da par u klasi AB1 može dati i do 30W? Nekako dosta mi se to čini.

http://www.r-type.org/exhib/aaa0097.htm" target="_blank

"In the latter application, with 315 Volts on the anodes, a pair would produce 30 Watts in class AB1."
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Preliminarna razmišljanja o pojačalima

PostPostao/la Bepone » Pon pro 02, 2019 9:15 am

mene potezu kao i uvijek PL -EL95 ili ECLL800 i trafici od starih radija! napravit mikro pojacalo PP snage 7W za gledat televiziju! evo nasao sam neke zanimljive module
https://www.ebay.com/itm/311991024937?ul_noapp=true"
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Preliminarna razmišljanja o pojačalima

PostPostao/la cappucino » Čet sij 09, 2020 6:15 pm

U prilogu elektronke koje stoje a valjalo bi ih upogoniti,
pogotovo PCC88. Pitanje je samo ima li smisla ispravljati napon sa PY 81?
Treba mi još jedan preamp, a ove PCC88 mi se čine idealnima.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Preliminarna razmišljanja o pojačalima

PostPostao/la Bepone » Čet sij 09, 2020 10:45 pm

sve uvijek ima smisla kakvo je to pitanje! 8-)
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Preliminarna razmišljanja o pojačalima

PostPostao/la cappucino » Uto vel 08, 2022 11:44 am

Kum ( dosadan ko proljev :D ), kupio neke fensi šmensi sluške sonus faber, doduše polovne
Osnovi tehnički podaci su: 32ohm (1 khz ), 10-25khz, 118db.
Dakle, moli me da mu sklepam cijevni amp. Cijev na raspolaganju je 6AS7G
Popularnih shema ima na izobilje, no ipak prije nego krenem u izradu, molio bih par savjeta-smjernica na što treba pripaziti prije nego idem u realizaciju.
Jaaako hvala unaprijed!
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Preliminarna razmišljanja o pojačalima

PostPostao/la Bepone » Uto vel 08, 2022 12:53 pm

potrazi sstrsat headamp..dela najbolje od svih, napravio nekoliko ja
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju