preamp od A-Z

Re: preamp od A-Z

PostPostao/la tubeman » Sub vel 22, 2014 2:06 pm

@cappucino
Ne znam zašto si se ti našao prozvanim :)
Mislim da je Khadgar taj koji kontinuirano prvo puca a onda pita "tko je?" :) :) :) :)
Ne kritiziram već samo pokušavam "odgojno vaspitno" djelovati, ako je to uopće na forumima poželjno :)
Znam da se Khadgar neće ljutiti jer je ljudina, ali ovo je pokušaj da bude još bolji :twisted:

Inače, Frank je postao prava internetska institucija jer je napravio izuzetno ozbiljnu bazu skeniranih datasheetova, tako da tu nema dileme s "povjerenjem", pogotovo jer je postavljeno praktički sve što se ikada koristilo.
Vrlo vrijedno i korisno, a na bazu se referenciraju i mnogi ozbiljni izvori.
Svaka čast i tople preporuke :clap: .

Šteta uagađivanja teme.
Samo naprijed !
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: preamp od A-Z

PostPostao/la cappucino » Sri ožu 26, 2014 8:38 pm

Sinoć završeno kutijanje...ok dugme za pot...doći će ovih dana...

Slika

Slika
nešto me neče velike fotke-otpili mi ih na pola... :x
Skroz lijeve lampe su samo na grijanju-testiram dc-grijanje za budući phono.
Sredina 6n6p -kao več opisano
Skroz desno - Input 240V - out 250-0-250 8,4 ohma. Ispravljačica je 6c5s grijana sa 6,3V/AC sa serijskim spojenim 100 Ohm/1W na zvijezdu mase.
Filter je cRCLC (4,7/450 - 50/1W 10/450- 12,8H-50ma-260 ohm 100/450) rezultat 278V
Tu se nalaze i VR-ke no za sada sam jako oprezan s njima jer ovo je več drugi par u roku od sedam dana...
Spojene su kako je Harkonen opisao-savjetovao, :

Par hintova oko regulatorske cijevi - obrati pažnju na pojam "napon paljenja", te na maksimalno dozvoljenu struju
kroz nju, ako se radi o VR oktal varijantama, 30mA je trajna max struja, ali nemoj prelaziti 15-20mA u pogonu,
znači kad su se zagrijale i počele voditi lampe u sklopu. Za potrebe regulacije u današnjim uvjetima, potrebno je
da ulazni napon koji se regulira bude bar 15-20V veći i koji se "troši" radom same regulatorske cijevi, tj u rasponu
od 5ma (kada ti počinje "svijetliti") pa do spomenutih 30mA. Dakle, preračunaj predotpor i RC članove isped da
osiguraš preduvjete da VR-ke imaju svoju svrhu. I ne manje bitno, nikako ne spajati paralelno VR-ki blok
kondenzator veći od propisanog, najčešće je to 10-20nF koji će ti pokupiti smetnje izazvane istitravanjem u plinu.
Sve više od toga pretvara tvoj ispravljač u oscilator....Jest da je relaksacijski, ali relaksirat će se samo cijev i to
jako brzo :-)


no očito negdije griješim,pa idem dalje tražiti riješenje...
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: preamp od A-Z

PostPostao/la cappucino » Sub svi 02, 2015 10:55 pm

Dok radim oko ampa, moj prvi preampić pravi mi društvo u svjetlu i tami...
S ljeva na desno : 12ax7 za phono koji još uvijek ne radi- skupljam dijelove za RIA, 6N6P preamp i vr105+vr150 i ispravljačica 6c5s.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: preamp od A-Z

PostPostao/la deleted user » Ned svi 03, 2015 9:16 am

I kako si na kraju rijesio problem izgaranja VR-ki?
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: preamp od A-Z

PostPostao/la cappucino » Ned svi 03, 2015 10:19 pm

LesFaul napisao:I kako si na kraju rijesio problem izgaranja VR-ki?


Prije su bili spojeni kondenzatori kupljeni kod domačeg distributera.
Sada je gore ruski pio 10nF i od onda rade.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: preamp od A-Z

PostPostao/la cappucino » Pet srp 28, 2017 6:07 pm

Lagani update preampa.
Doduše kutija sklepana od -već če se javi ON- ;) hvala, tri ruke bajca i 8 ruku laka.
Alu ploče pobrušene suhobrusnim papirom granulacije 80, i pofarbano dvokomponentinm bezbojnim lakom. (autolakirer)
Ono što se odma vidi,nisu lampe 6n6p več 6n2p ev.
Sve je to počelo ovog proljeća. Pream je od kad sam ga dovršio, pa sve do ovog proljeća radio cca 3-4 sata dnevno,uglavno na večer kas sam šarafio,lemio...
Svako toliko se na jednom kanalu pojavio šum,tipa smetnja na FM-u. No svakim danom sve više,pa sam najprije zamijenio stabilizatorke,pa umjesto cijevnog spojio poluvodičko ispravljanje,pa mase,spojevi...dok mi nije dop...i sve raskopao.
Tako ja sav sretan složim sve u novu kutiju,ipak imam sada nešto znanja, NEŠTO...,pripazim na sve...kad ono opet isto. :think:
Lampe???
Uguram umjesto 6n6p, 6n2p ev i sve radi. Vratim nazad 6n6p -šumi. Zamijenim mjesta 6n6-icama i... jao! cjev mi šumi.
Ono u što nisam ni najmanje posumnjao,nisam kontrolirao.
Tehnička mjerenja nisam izvršio,no zvukovno sa 6n2p ev ima puno više basa.
Za sada ne diram,ali Bepo bi konačno mogao poslat 6n6p :eusa-whistle:
I da...desni set lampi je spreman za phono,ali još skupljam komponente za riaa.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: preamp od A-Z

PostPostao/la cappucino » Čet ruj 07, 2017 7:36 am

i malo da se pohvalim...
PHONO preamp radi! I to bez greške. nema bruma!!!!!! Ne mogu vjerovat! Veselje je neopisivo!
Preamp fono sam već u drugoj temi započeo,pa ću ga i tamo opisati,al samo ukrtko par foto i...nemojte gledat šumu odozdola...posložit ću.
Makar mi se neda išta dirati kad sve radi!
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: preamp od A-Z

PostPostao/la Master of disaster » Čet ruj 07, 2017 1:57 pm

Bravo! :dance:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: preamp od A-Z

PostPostao/la sinisap » Sub ruj 09, 2017 6:39 pm

:clap: :clap: :dance:
sinisap
 
Postovi: 255
Pridružen: Čet svi 09, 2013 8:36 am
Lokacija: Zagreb

Re: preamp od A-Z

PostPostao/la cappucino » Sub svi 16, 2020 6:11 pm

Prije par godina unazad,Edison mi je skrenuo pažnju na ovaj zadnji phono ( vidi foto prije ) ,naravno Bepo, nisam se naljutio :mrgreen: , pa sam u međuvremenu sklepoa,
reakao bih provjerenu shemu.
https://www.bonavolta.ch/hobby/en/audio/rca.htm" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
Da podsjetim, u istoj kutiji je preamp s cijevnim ispravljanjem ( boris preamp sa 6n6p -više puta objavljen) i radi več 6 punih godina.
Trafo primar 230v, sec 6,3/2A 2 izvoda, 5V/3,5A jedan ivod, 220-250-280-0-280-250-220----100mA, jezgra EI 96x46
Upravo sam spojio HV ispravljanjei i... trafo je PEEEEC!!!
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju