Transformatori - preliminarna razglabanja

Re: Transformatori - preliminarna razglabanja

PostPostao/la Zmajz » Uto pro 05, 2017 11:02 pm

Davorine, prije nego postavim novu temu: jesi li izmjerio ove trafiće? Rezultat? Možda uputa, ako si zadovoljan ili voljan? Ili ide u komercijalizaciju?
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Iskra TPR 1 tranformatori

PostPostao/la Zmajz » Uto pro 05, 2017 11:16 pm

Ovo smo danas iskopali (drazenK) aali ništa ne znamo o njima. Pretpostavka je da su u pitanju prilagodni transformatori, vjerojatno zaliveni u nešto (ulje, smola) čak i Davorin kaže da to nije vidio prija. Pa evo slikice i ako netko ima kakav info o njima neka to podijeli s nama ovdje, gdje su se koristili i za što itd...
20171205_210959.jpg
20171205_211012.jpg
20171205_211604.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Transformatori - preliminarna razglabanja

PostPostao/la davorin » Uto pro 05, 2017 11:17 pm

Zmajz napisao:Davorine, prije nego postavim novu temu: jesi li izmjerio ove trafiće? Rezultat? Možda uputa, ako si zadovoljan ili voljan? Ili ide u komercijalizaciju?

Nisam, a u zaostatku sam i sa drugim projektima, uglavnom zbog zdravstvenih problema. Doći će i oni na red (nadam se!) prije Nove godine! :D
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Transformatori - preliminarna razglabanja

PostPostao/la Dean » Sri pro 06, 2017 12:15 am

Ako Davorin to nije vidio; kao da nije ni postojalo ! :snooty:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Transformatori - preliminarna razglabanja

PostPostao/la vilim » Sri pro 06, 2017 1:10 am

Zmajz ja sam se susreo s ovakvim transformatorima 92 godine u skladištima Tk opreme iz JNA a koristili su se u čitavom nizu kombinacija povezivanja između RR sustava i stacionarne Tk opreme, razna prilagođenja kripto opreme prema RR uređajima i ostalim stacionarnim korisnicima, kod telefonskih VF amplitudno moduliranih uređaja za prijenos 12,24, 48 telefonskih žičnih kanala na žične linije. Pomalo sam sve to zaboravio ali to je gomila mogućnosti korištenja transformator ovih izvedbi kako u transmisiji telefonskih signala tako i za varijante svih mogućih prilagođenja i galvanskog odvajanja različitih Tk sustava. Nisam ih nikada otvarao jer su uvijek bili u željeznom kučištu zaliveni epoksilnim smolama. Znam da su limovi izuzetno visoke kvalitete i ako negdje ovi omjeri odgovaraju mogli bi se koristiti za pobudne stupnjeve B-klase cijevnih pojačala . Tehničke priručnike u kojima su do u detalje opisani ovi prilagodni transformatori po dobrom starom običaju završili su u kontejnerima jer društvo oko mene uopće nije znalo prepoznati ovakve stvari jer u to vrijeme već su se počeli pojavljivati ona sranja od analognih uređaja s nekim jedva prepoznatljivim displejima na što su se svi odmah bacili kokošariti !!
vilim
 
Postovi: 259
Pridružen: Pet stu 06, 2015 9:33 pm

Re: Transformatori - preliminarna razglabanja

PostPostao/la Zmajz » Sri pro 06, 2017 1:54 am

Znači da postoji potencijal nekog suvislog korištenja.... Hvala za informacije, dobro je z početak. Probat ću dobiti informacije direkt od Iskre, možda imaju nešto suvislo.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Prethodni

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju

cron