Open question

Re: Open question

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri tra 08, 2020 4:18 pm

cappucino napisao:Pao, uspostavilo se da imam dva izlazna trafoa, doduše bez UL izvoda. Lampe također.
Ako si još uvijek zainteresiran za izradu ovog ampa, napravimo ga. Glavno je da ti sklepaš onaj tvoj zamišljeni toranj!


ejla cappucin :occasion-xmas:
posjetio si me na jedan projekt kojeg se tu i tamo sjetim...
to je iz vremena kada mi je korak bio duzi od noge... :mrgreen:
tada sam bio jako blizu u nabavci svih trafoa , i vjerujem da sam ih tad nabavio bio bi krenuo u izradu. Nacrt same sasije sam doveo skoro pri kraju , a sa samim pojacalom i problemima kojima bi se stavrali putem sam znao da bi mi forumasi pomogli.

Mislim da sam od toga odustao jer prvo stereo pojacalo ovog oblika bilo bi jako nezgodno za smjestiti u sistem...
mora se ga drzati u sredini, a nekakav izvor zvuka treba se imat.. zadnjih godina volim slusat ploce...
gramofon treba imat svoj stolic , pa predpojacalo... ugl vidis da imat jedno stereo pojacalo-stup koje trebas drzati u sredini je jako nezgodno

trebala bi se radit dva pojacala,, odnosno monoblokovi
to je puno zgodnije za smjestit , svako pojacalo pored svojeg zvucnika sto mi se i sviđa...
monoblokove bi bilo i bolje radit radi prostora, mnogo bi bilo lakse smjestiti u ovaj slozen i skucen prostor jedan kanal pojacala nego oba...
pojacala u mono izvedbi bi se bolje hladila nego u stereo, sto je i logicki
pojacalo u stereo izvedbi kako sam prvo zamislio imao bi u skucenom prostoru 4kom EL34 , 2x driverice i 2x cijevne ispravljacice , tu bi toplina mogla biti problem

e sad sve stoji na strani monoblokova osim kolicine posla za ih napravit i nesto vecih troskova :)
trebalo bi se napravit 2kostura , koja su sastavljena od dosta dijelova...
danas mnoge dijelove ne bi doma sam radio vec bi ih dao na cnc ( ili laserom ako se moze ) da mi se napravi
tu najvise mislim na rezanje limova od kojih bi centralni dio bio sastavljen
ima i nesto ( dosta )tokarenih komada koje bi mi trebali
ugl. dosta novaca bi tu islo

tada nakon sto sam to sve sagledao napravio sam si SE807 u klasicnoj kutiji... jedna od pametnijih !!!! ideja koje sam ikad imao :pray: :D
jedno pojacalo koje i danas savrseno radi i zvuci i ne bi ga dao za zivu glavu

ovog mog projekta o pojacalima u obliku stupa sam se zapravo bas i nedavno sjetio...
kad je nas friski clan cassper otvorijo temu OTL sa babuskama malo me i mene zanimalo pa sam procackao tematiku
prvo puno vise se o tome pricalo i islo u tehnicke detalje ( koje sam uspio pratiti dok se ne bi ilimizin ukljucio ... :mrgreen: ) na starom forumu , onom bez -
vidim da su i zmajz i edison skoro krenuli u to... ;) a tebi cassper ako ovo citas preporucujem da pogledas :whistle:
ugl. da gradim OTL sa babuskama radio bi ih kao monoblokove , sa napajanjem u " prizelju " a pojacalom sa babuskama na vrhu
jednostavne pravokutne kutije za napajanje a neke prozracne za pojacalo na vrhu.
nesto slicno kao na ovoj slici s neta...


davorine hala na obrazlozenju zasto bi 6SL7 ne bi bila dobra kao driver
tu semu je bio predlozio pokojni harconen i nikad je nismo imali s njime dovest do kraja
mislim da sam od EL34 za sad odustao... iako znam da u triodi jako fino zvuce !!!
listi things to do prvo trebam za jednog prijatelja slozit jedno malo pp pojacalo
kasnije za sebe od davna zelim si pribavit par izlaznih 2.5 K ohma trafoa , i cim mi se planeti posloze ( citaj cim se necega rijesim ...) budem si ih poklonio
volio bi si slozit SE pojacalo od 8w ( monoblokove ) a vjerujem da znate koja se lampa tad trazi...
cisto da mi psiha i dusa budu na miru... :D

tu ne bi nista komplicirao kod kutija... :pray: jer ipak sto su stvari urednije i "jednostavnije" bolje sviraju ;)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2209
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Open question

PostPostao/la Bepone » Sri tra 08, 2020 7:25 pm

cappucino napisao:Pao, uspostavilo se da imam dva izlazna trafoa, doduše bez UL izvoda. Lampe također.
Ako si još uvijek zainteresiran za izradu ovog ampa, napravimo ga. Glavno je da ti sklepaš onaj tvoj zamišljeni toranj!
:lol: :lol:
capucino hiperprodukcija ilitiga rajza karantena
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Prethodni

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju