Pretpojačala, pretpojačala...

Re: Pretpojačala, pretpojačala...

PostPostao/la Edison » Sri ožu 31, 2021 10:19 am

SasaKC83 napisao:Edisone, ove tanke kabele za ožičenje vadiš iz nekog mrežnog kabla ili je to nešto super-special-audiophile ?

:geek:


Ako mislis na ozicenje signala, ove upredene parice, to je bakrena zica promjera 0,4 ili 0,5mm. Kupljena u Holexu, mislim da je duzina oko 10m, nije skupa. Nije nikakva audiofilska zica. Obicna zica. Ranije sam takvu zicu nabavljao u tube-townu, kao i zicu od 0,8mm. No kad sam slicnu nasao lokalno, zasto ne podrzati lokalnog trgovca. A zicu od 0,8mm dosta koristim za napajanja i grijanje obicnih cijevi. Zica je pokositreni bakar i izolacija joj izdrzi 900V, a ne topi se (puno) pod lemilicom. Tu jos uvije nabavljam iz tube-towna.

Pretpojacalo je jucer odsviralo 6-7sati, i jutros par sati. Tjera Aleph 5, i to prilicno dobro. Valjda su dobre te zice i plavi kondenzatori... :lol:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5687
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Pretpojačala, pretpojačala...

PostPostao/la SasaKC83 » Sri ožu 31, 2021 11:32 am

Edison napisao: ... nije skupa. Nije nikakva audiofilska zica. Obicna zica. Valjda su dobre te zice i plavi kondenzatori...


:o :shock: :mrgreen: :lol:
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Pretpojačala, pretpojačala...

PostPostao/la Edison » Sub svi 29, 2021 11:09 pm

Dvije plocice pretpojacala koriste isti transformator u napajanju i istu shasiju i infrastrukturu, pa se samo promjenom jednog poprecnog profila mogu obje koristiti. Dakle ovdje je jednostavno pretpojacalo s dvije ECC82. Radilo je neko vrijeme. Iako jednostavno, dobro je sviralo.

PP-6349.jpg


Promijenio sam taj poprecni profil i montirao drugo pretpojacalo. Ovaj put s ECC83 i ECC81, tzv. Matisse shema (koristi povratnu vezu). I evo novog pretpojacala. Od ranije imam jedno takvo koje dobro radi, a ovo novo jos nisam stigao poslusati...

PP-6352.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5687
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Prethodni

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju