Push-Pull sa 6N9S i 6P6S

Re: Push-Pull sa 6N9S i 6P6S

PostPostao/la Klokan » Pet vel 06, 2015 3:26 pm

Bome ima teksta :)

A evo i slika.
Slika Slika
Slika Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika


Bilo kakav savjet je dobrodosao.
Avatar korisnika
Klokan
 
Postovi: 628
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 12:36 am
Lokacija: Pakrac - Osijek, Hrvatska

Re: Push-Pull sa 6N9S i 6P6S

PostPostao/la audio kutak » Pet vel 06, 2015 6:59 pm

lijepo i zgodno, kao što smo rekli

savjet: probaj zatvoriti rupe koje su ti nastale zbog podizanja kučišta trafoa da nebi bilo....
možda da nabaviš neki lim sa rupicama, neku metalnu mrežicu, izrežeš na mjeru i ugradiš uokolo u jednom komadu
pa tako imaš prirodni protok zraka...
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Push-Pull sa 6N9S i 6P6S

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet vel 06, 2015 7:11 pm

Meni ima previše đumbusa oko p2p spajanja,ali opet nemam toliko iskustva ča da ti predložim vezano za to ovako prema slikama. Ovako koliko moje oko može opaziti rekao bi da imaš dosta žica koje su malo predugačke pa bi sa time počeo. Ali opet ne znam jel ovo složeno samo radi probe ili ćeš nakon ča vidiš da sve radi kako spada malo pretumbati ožičenje.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Push-Pull sa 6N9S i 6P6S

PostPostao/la audio kutak » Pet vel 06, 2015 9:55 pm

.. uh... :o ajme, te slike nisam ni vidio, juče i danas mi šteka net, vjerovatno zbog hakera..... :lol:
svakako bi trebao malo poraditi na ožičenju...
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Push-Pull sa 6N9S i 6P6S

PostPostao/la Klokan » Pet vel 06, 2015 10:00 pm

@kutak nema brige oko toga, u sobi nemam male djece (srecom) a svatko imalo pametan nece gurati prste, k tome u mojoj je sobi pa tesko da ce tko i doci u priliku biti opaljen. Dio kucista koji ce sluziti toj svrsi je vec izrezan na mjere samo ga treba ofarbati i privrnuti. Ovaj vikend nisam imao vremena za to pa sam pojacalo donio kako je.

@khadgar oko đumbusa se slazem. Znao sam da ce ga biti jer nemam jos puno kilometara pa sam zato i spojio ovo kako sam znao i stavio detaljnije slike vama na komentiranje (sto se mene tice moze netko predloziti i drugi raspored cijevi, ako ce tako bolje raditi tako cu napraviti). Napokon sam nasao punu zicu za grijanje pa cu to nadam se moci ljepse srediti (taj dio me jako bode u oci). Ove duge zice su zbog katodne grupe koji nisam znao kud satviti pa sam dosao do ideje zalemiti ovako kako je. Plava zica je koaksilajac sa pota. Ostale zice su skoro sve sa transformatora (grijanje, izlazni) i napajanja.

EDIT: Danas sam primjetio da i potenciometar steka odnosno na nekim djelovima se jedan kanal izgubi i/ili pocne krcati. I pot je tu samo dok ne dode drugi (jos prije sam s Edisonom utvrdio da je rjec o fake ALPS-u). Razmisljam se između ova dva.
http://www.ebay.com/itm/111118222622" target="_blank
http://www.ebay.com/itm/141423668317" target="_blank

Alps necu koristiti bez plocice jer je jednostavno neprakticno i brljavo za lemiti na te pinove, a tu onda Tocos pobjedjuje kako mi se cini.
Avatar korisnika
Klokan
 
Postovi: 628
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 12:36 am
Lokacija: Pakrac - Osijek, Hrvatska

Re: Push-Pull sa 6N9S i 6P6S

PostPostao/la pamook » Pet vel 06, 2015 11:24 pm

:obscene-drinkingcheers: za pojacalo, al moramo te malo pošpotat zbog nekih stvari... npr. bit student i javno napisat izjavu - citiram - "k tome u mojoj je sobi pa tesko da ce tko i doci u priliku biti opaljen" - u najmanju ruku je uvreda studentske casti. Pripazi malo :mrgreen:

jest da je dzumbus od zica, ali dat ce se to makar malo bolje srediti... a ovaj dio sa lemljenjem zica na alps-ove tanke nozice ti bas i ne stoji, pa neces signalni kabl uzet 2.5 kvadrata pa lemit na pinove... mirna ruka i cist vrh lemilice i ide bez frke :handgestures-thumbup: ...

practice makes perfect, jedna je od vrlo studentskih izjava, i vise nego je tocna :mrgreen:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Push-Pull sa 6N9S i 6P6S

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet vel 06, 2015 11:46 pm

Klokane, ja ti obično prije nego počnem bušiti rupe u limu,lemiti p2p uzmem list papira i nacrtam raspored cijevi,sve dijelove i onda se sa time igram da dobijem što bolji raspored.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Push-Pull sa 6N9S i 6P6S

PostPostao/la Klokan » Sub vel 07, 2015 12:05 am

Nisam rekao ne izlazim iz sobe ili da nitko ne dolazi :)
Vecina frendova je sa ETF a jos i naglasim da ne diraju jer ce se opec il ce ih struja udarit.

Sa ozicenjem se bum onda igrao kada se sve bude finaliziralo. Špotanje je u ovom slucaju dobrodoslo jer ce se nesto i nauciti.
Avatar korisnika
Klokan
 
Postovi: 628
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 12:36 am
Lokacija: Pakrac - Osijek, Hrvatska

Re: Push-Pull sa 6N9S i 6P6S

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub vel 07, 2015 12:07 am

Ček malo, sa ETFa su i trebaš im naglasiti da ne diraju,da ne studiraju informatiku? :P
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Push-Pull sa 6N9S i 6P6S

PostPostao/la Klokan » Sub vel 07, 2015 12:09 am

Ma zlu netrebalo znatizelja je vrag :D
Avatar korisnika
Klokan
 
Postovi: 628
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 12:36 am
Lokacija: Pakrac - Osijek, Hrvatska

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju