13DR7-protufazno jednostavno pojačalo

Re: 13DR7-protufazno jednostavno pojačalo

PostPostao/la davorin » Pet kol 07, 2015 2:20 pm

Na onima koje su izmjerene kod mene, a stigle od "Kutka...", pišu karakteristike (nisam siguran jesu li mA ili %, ali nisu se proslavile! :mrgreen: )!
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 13DR7-protufazno jednostavno pojačalo

PostPostao/la SaWa » Pet kol 07, 2015 2:46 pm

Ali,svakako je dobro imati jedan komplet za probno paljenje.... :teasing-poke: :scared-shocked:
:lol:
SaWa
 
Postovi: 1488
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: 13DR7-protufazno jednostavno pojačalo

PostPostao/la audio kutak » Pet kol 07, 2015 5:35 pm

sawa, sve ti piše... 2 su dobre, jedna tako tako a četvrta je za baciti..... nažalost, nisam se ni ja htio zezati niti
imam iskustva sa mjerenjem, uparivanjem i inim onozemaljskim stvarima pa sam ih poklonio dalje...
čak me prodavač pitao jel ih želim mijenjati ali, znate i sami da je poštarina skuplja od cijevi pa.....

ako ti te 2 pašu, ok, ako ne, ostavi si ih za isprobavanje ili neki drugi projektić....
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: 13DR7-protufazno jednostavno pojačalo

PostPostao/la SaWa » Pet kol 07, 2015 5:48 pm

audio kutak napisao:sawa, sve ti piše... 2 su dobre, jedna tako tako a četvrta je za baciti..... nažalost, nisam se ni ja htio zezati niti
imam iskustva sa mjerenjem, uparivanjem i inim onozemaljskim stvarima pa sam ih poklonio dalje...
čak me prodavač pitao jel ih želim mijenjati ali, znate i sami da je poštarina skuplja od cijevi pa.....
ako ti te 2 pašu, ok, ako ne, ostavi si ih za isprobavanje ili neki drugi projektić....



:obscene-drinkingcheers:
SaWa
 
Postovi: 1488
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: 13DR7-protufazno jednostavno pojačalo

PostPostao/la pamook » Pet kol 07, 2015 9:53 pm

... mislim da sam rijesio i kutiju :mrgreen: ... malo šminke i pic-pic :P

srecom se ne vucara po šupi ni 10ak godina :doh: ...

:D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 13DR7-protufazno jednostavno pojačalo

PostPostao/la davorin » Pet kol 07, 2015 9:55 pm

Raskupusao si ispravan UPS! :o
Poklopac nema dovoljno rupa za hlađenje s gornje strane.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 13DR7-protufazno jednostavno pojačalo

PostPostao/la pamook » Pet kol 07, 2015 10:12 pm

bit ce rupa :D

a UPS je davno raskupusan, odn. mene je dopalo samo kuciste a iznutrice su ostale u jednom RTV servisu u Donjim Andrijevcima prije jedno 10ak godina :P
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 13DR7-protufazno jednostavno pojačalo

PostPostao/la pamook » Ned kol 09, 2015 10:05 pm

...evo, jedna za slikovnicu...

stavio druge izlazne trafoe, i slusao malo popodne - koliko se moglo.... prije toga premjerio trafoe da budem siguran da necu nesto zaeebat sto se tice zica i izlazne impedancije.... i tako... slusao ja to pomalo popodne, pa me onda prekinuli, pa drz-nedaj i nisam vise slusao, samo nakratko uslikao...

i gledam na slici, pise 7k a izvodi sekundara 0-4-8-16 R za primarnu 7k.... i mislim si, naravno, tko bi drugi :lol: :lol:

naravno - da sam na izlazne buksne spojio izlaz sekundara za 16R, i naravno da sam sve to skupa slusao na zvucnicima nazivne impedancije 4 ohma :mrgreen:

sutra ispravak, pa cu valjda nesto moc i napisat o zvuku... inace, pustio sam si par puta Blue Jean blues na "malo glasnije" i gust je bio tu :clap: :P

a skuzio sam i da imam gadan problem s prepoznavanjem da li je polaritet zvucnika OK ili obratan... da ga ebesh, valjda sam 20 puta okrenuo dok nisam dosao do zakljucka kako bi trebalo (ipak) biti :?

no, dobro, barem nista nije zadimilo....

sutra, jos poneka recenica... veceras, samo jedna fotka :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 13DR7-protufazno jednostavno pojačalo

PostPostao/la pamook » Uto kol 11, 2015 9:59 pm

...obavio domatju zadatju po naputku iz natuknica nahvatanih kroz tel. razgovor :mrgreen: ... nisam bas odlikas, ali kad mi tri put ponovis, eeeeeeee :lol: :lol:

izmjerio i "fazirao" trafoe, pritom istu proceduru poslikao, arhivirao i apsolvirao... ali ako se ne koristi jedno vrijeme (dovoljno je i kratko u mom slucaju) - ishlapi.... zato, fotke na disk, backup na drugi disk, a papire u fascikl i u ladicu :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 13DR7-protufazno jednostavno pojačalo

PostPostao/la davorin » Pon ruj 21, 2015 11:28 am

Na ovogodišnjem ŽARULA FEST -u je NIK dao do znanja (i pokazao!) da ima veću količinu CM-55 jezgri (jednaka je SM-55), pa sam preračunao i prilagodio izlazni trafo toj jezgri. Cijeli novi trafo nije niti bolji (po proračunu, ali u konačnici bi trebao biti bolji!), niti lošiji od onoga ranije predloženog trafa na klasičnoj EI-84 jezgri, ali će biti fizički puno manji i vjerojatno dvostruko lakši. Iako ima neznatno veći broj zavoja, zbog manjeg opsega kalema je ukupna količina bakra manja (pa bi trebao biti i nešto malo jeftiniji), a zbog toga su parazitni kapaciteti i rasipni induktiviteti niži (dakle proširen frekventni spektar "prema gore", i smanjeni ukupni gubitci zbog manjeg Ohmskog otpora i kvalitetnijeg sastava jezgre).
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju