JOŠ JEDAN AMP SA G-807

Re: JOŠ JEDAN AMP SA G-807

PostPostao/la vilim » Sri svi 24, 2023 10:18 am

grunf, zaboravio sam ti naglasiti usmjerenje zener diode, katoda gleda prema gejtu a anoda prema teretu, dakle suprotno od onoga što si ti nacrtao !!..
vilim
 
Postovi: 259
Pridružen: Pet stu 06, 2015 9:33 pm

Re: JOŠ JEDAN AMP SA G-807

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri svi 24, 2023 3:01 pm

Grunfe, ja ti koristim TinaTI jer za to imam moglo bi se reći odličnu korisničku podršku. :mrgreen:
Dragan100 sa drugog foruma je maher za taj program i elektroniku a kako mi je nešto pomagao onda sam se prikačio na TinaTI čisto da možemo izmjenjivati simulacije.

Inače nisam niti znao da imam spice model baš za tvoj model mosfeta,napravio sam simulaciju sa njime i 1:1 je identična tvojoj. Što se tiče onog 100V mosfeta čim se smanji napon ispod 100V nema nikakvih čudnih pojava.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: JOŠ JEDAN AMP SA G-807

PostPostao/la grunf » Čet svi 25, 2023 10:16 pm

vilim napisao:grunf, zaboravio sam ti naglasiti usmjerenje zener diode, katoda gleda prema gejtu a anoda prema teretu, dakle suprotno od onoga što si ti nacrtao !!..


radi i sa IRF820 ako sam dobro slijedio upute , međutim ista shema se ne može primjeniti na depletion mosfet jer on tad stalno vodi , stavio sam 9,1V zenericu jer iz mog iskustva IRF820( iz lokalnih dućana) sa 15V zenericom bi znao probiti već i na 200V , Vgs max je +/-20V a za IRF820A +/-30V, na grafovima je plava ulazni napon ,crvena izlazni i zelena Vgs koji kod IRF820 ostaje na naponu zenerice pri gašenju i polako pada , zato sam i skratio vrijme gašenja IRF820 da se bolje vidi

stavio sam usporedbu depletion mosfeta iz moje sheme i klasičnog enhancement mosfeta u ovom slučaju IRF820, razlike ima u krivulji a najviše u padu napona u vodljivom stanju, depletion mosfet 160mV a enhancement 8,25V i sa 100mA daje stalih 0,825W disipacije
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: JOŠ JEDAN AMP SA G-807

PostPostao/la vilim » Pet svi 26, 2023 10:37 am

grumf ja sam ti IRF 820 spomenuo "onako iz rukava" jer je visokonaponski a tebi valjda treba preko 500V anodnog napona . Za visoke napone i veće iznose struja nema velikog izbora, ostaju samo IRF obogaćenog tipa mosfeti !!..
vilim
 
Postovi: 259
Pridružen: Pet stu 06, 2015 9:33 pm

Re: JOŠ JEDAN AMP SA G-807

PostPostao/la grunf » Pet svi 26, 2023 6:03 pm

vilim napisao:grumf ja sam ti IRF 820 spomenuo "onako iz rukava" jer je visokonaponski a tebi valjda treba preko 500V anodnog napona . Za visoke napone i veće iznose struja nema velikog izbora, ostaju samo IRF obogaćenog tipa mosfeti !!..



par postova prije sam napisao da meni ovaj soft start ne treba nego Cindri i to mislim za napon od 420V , tako da se ja neću s tim puno zamarati , ponudia san mu da mu napravim ako želi da proba i to je to , ja bi se drža depletion mosfeta i svoje ideje

usput proba san i s nekim drugim IRF i dobijem isti ili gori rezultat uvjek uz velik pad napona ,a šta se tiče većih napona postoji gomila drugih mosfeta ,Mouser ima na lageru trenutno 1836 različita tipa (ne SMD) za Vds od 500 do 4700V tako da ima izbora samo treba izabrati pravi
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Prethodni

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju