Tracer

Re: Tracer

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned lis 02, 2016 1:18 am

Dobro to izgleda. Sviđa mi se način spajanja pinova podnožja sa naponima na traceru. Ništa od toga nije interno ožičeno već se sve izvana ubada.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5722
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Tracer

PostPostao/la Edison » Ned lis 02, 2016 7:59 am

Hvala Khadgare.

Schultz i ja smo mozgali kako to najelegantnije rijesiti, matricom preklopnika i releja, pa i LED indikacijom (da znamo "gdje smo"). Na kraju je prevladalo najjednostvnije rjesenje, usput i najfleksibilnije. Napravit ce se nesto premosnica s bananama na oba kraja, pa spajaj ko na staroj telefonskoj centrali... ;) Napravit cemo i nesto "Y" kabela (za prebacivanje pentode u triodni spoj), i nekoliko premosnica s anodnim kapicama. U drvenoj kutiji ima mjesta za mrezni kabel, borbeni komplet premosnica i nesto literature.

Stavili smo i dodatno napajanje za grijanje jer tracer sam po sebi moze dati do 19V. Dodatno napajanje ce moci dati do nekih 30V i 3A, a sve se da regulirati i ocitati na onom displeju. I taj napon se moze uzeti s vanjskih buksni.

Ako se ukaze potreba za mjerenjam cijevi za koje nemamo montirano podnozje, da se rijesiti s vanjskim postoljem i par spojnica. Sve u svemu, trebao bi biti prilicno iskoristiv uredjaj.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Tracer

PostPostao/la Edison » Sri stu 02, 2016 10:20 am

Na muci se poznaju junaci... ;)

Utr-0433.jpg


Utr-0443.jpg

:doh:

Utr-0447.jpg


Utr-0451.jpg

Jos nije gotovo, ali nazire se kraj... Treba jos napraviti dodatno napajanje za grijanje cijevi, i to spojiti s digitalnim voltmetrom.
A onda sve treba pricvrstiti u drveni kofer...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Tracer

PostPostao/la Schultz » Uto stu 08, 2016 10:08 pm

Evo ga.... Radi. Nismo ni sumnjali. Malo me je zafrkavao USB2Serial ali riješio sam to iz prve. Ubo sam jednu lampicu koju sam imao kući i nešto on crta.... :D
E sad što, e to je pitanje. Ima toliko parametara koje možeš upisati da je to milina. Ali uređaj radi bez problema. Treba ga još kalibrirati (ili pronaći kalibracijski file koji je već Edison napravio jednom) i pročitati sa razumijevanjem upute....

Ovako na prvu čini mi se odlična sprava.... Edison je, kao i obično, napravio odličnu stvar....
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: Schultz; Uto stu 08, 2016 10:12 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Tracer

PostPostao/la Schultz » Uto stu 08, 2016 10:10 pm

Pakiranje na prijelazu sa prošlog na pretprošlo stoljeće.... :clap: :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Tracer

PostPostao/la davidbraco » Uto stu 08, 2016 10:12 pm

Izgleda ko neka bomba na odbrojavanje ili koferčić za lansiranje nuke!

Za prekid odbrojavanja otcvikaj crvenu žicu...
Avatar korisnika
davidbraco
 
Postovi: 559
Pridružen: Sri sij 28, 2015 10:11 pm

Re: Tracer

PostPostao/la Master of disaster » Uto stu 08, 2016 10:21 pm

Ljepo, i korisno. :D
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Tracer

PostPostao/la davorin » Uto stu 08, 2016 10:53 pm

Zbog toga tražiš onaj skupi kofer! :mrgreen:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Tracer

PostPostao/la Edison » Uto stu 08, 2016 11:22 pm

Predah ga Schultzu bez probe, ali znao sam da ce raditi. Treba malo srediti kabele koji ce se koristiti: strujni, serijski, premosnike. A najvise ce trebati prouciti uputstva jer moze se svasta postaviti i mjeriti. Pustit cu Scultza da to malo prouci pa kad bude znao raditi s makinom, sve ce on to meni objasniti na kavi. ;)

Kalibracija nije komplicirana. Kad sam slozio plocicu, kalibrirao sam uredjaj u sat vremena. Sad ce biti jos lakse jer pocetne provjere ne treba raditi...

Treba jos napravti drzac poklopca kofera. Predlazem Schultzu mehanizam s "mekanim" spustanjem, kao sto imaju moderne WC daske... :lol:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Tracer

PostPostao/la pamook » Uto stu 08, 2016 11:23 pm

bome lijepo :D

meni se jedino ne svidja - rucka - odskace od simuliranog godista :think:

bravo momki! :P
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju

cron