7543 i 6P7S mini blokovi

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub stu 12, 2016 12:05 am

pamook napisao: imam negdje poliester smole, pa mozda jos nesto nadjem za zabavit se, dok ne dodju dijelovi pa da mogu sve bacit i napravit kako treba

ako mislis jos bit uporan s ovim prstenom :bow-blue: :D ja sam znao u poliester smolu dodavat talak ( uzimao bi ga u ducanima boja i lakova ),tad kas se smjesa osusi dobije se nesto slicno tvrdoj plastici. Ja bi time kitao neravnine na stakloplstici al mozda bi i tebi mogla posluziti za to sto ti treba. Samo ta plastika bi pucala ako jako tanka,posto nema nikakva vlakna u sebi ali za ovo tvoje bi posluzila svrsi 5mm mislim da ima...
Pao Pepeo
 
Postovi: 2209
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la davidbraco » Sub stu 12, 2016 12:06 am

Lijevi onaj viši je nekako ljepši.
Avatar korisnika
davidbraco
 
Postovi: 559
Pridružen: Sri sij 28, 2015 10:11 pm

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la davidbraco » Sub stu 12, 2016 12:09 am

A nekakvo lotanje-hardlotanje,varenje,punktanje?
Avatar korisnika
davidbraco
 
Postovi: 559
Pridružen: Sri sij 28, 2015 10:11 pm

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la davidbraco » Sub stu 12, 2016 12:09 am

Šarafići 2 mm ili uži-nešto filigransko?
Avatar korisnika
davidbraco
 
Postovi: 559
Pridružen: Sri sij 28, 2015 10:11 pm

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la pamook » Sub stu 12, 2016 12:19 am

Pao Pepeo napisao:ako mislis jos bit uporan s ovim prstenom :bow-blue: :D ja sam znao u poliester smolu dodavat talak ( uzimao bi ga u ducanima boja i lakova ),tad kas se smjesa osusi dobije se nesto slicno tvrdoj plastici. Ja bi time kitao neravnine na stakloplstici al mozda bi i tebi mogla posluziti za to sto ti treba. Samo ta plastika bi pucala ako jako tanka,posto nema nikakva vlakna u sebi ali za ovo tvoje bi posluzila svrsi 5mm mislim da ima...


ovdje na slikama se ne vidi bas, ali umijesao sam u epoxy podosta sitne fine piljevine od mahagonija, dobivene tijekom proizvodnje stupića :lol: :lol: , pomoglo je i bojom i strukturalno, ali mi se nikako nije svidjelo konacni rezultat...

probat cu one visoke jos pofarbat da ih jos malo bolje uklopim, a ove niske moram drvo uzet u ruke i zaoblit sve ove sirove rubove, pa cu vidjet sto mi je estetski bolje ispalo i uklopilo se... u startu su mi ovako visoki izgledali nezgrapno, pa sam zato i isao na skracivanje mrezice, pa su sad taman par mm iznad visine trafoa i upotrebljivi su, ali ...

trebalo bi dosta toga stici iduci tjedan (mrezni trafo, prigusnica, koliko vidim po trackeru i kapice su prosle ZG) pa cu valjda (ako bude vremena) malo to bolje zagristi, ovo je vise bilo igranje materijalima da vidim kako bi ispalo...

inace za ispunu imam i originalne "micro baloons" mikrokuglice, a u nekom momentu sam i sa talkom probno radio... ovo sa piljevinom mi je isto fora, moram probat vidjeti kako se ponasa pri smirglanju :think:

uglavnom, pop bez trafoa i kapica i jariće krsti.... :lol:

/edit - lotat se ne da, lim je zeljezni ili neke slicne legure (magneticne), punktirat nemam s cim, a svejedno bi trebalo u tom slucaju opet poradit na estetici samog prelaza mrezice na podlogu, a sarafici ce ionako morat ici za pricvrscenje, samo u slucaju da ide drveni rub onda idu odozdo i u same coskove i pri tome se nigdje odozgo ne vide... ako ide ovaj visoki poklopac, onda ce ici mesingani odozgor, 2mm ili tako nesto, i bit ce vidljivi, a ako budu previse stršali - ide maskiranje bojom...

al nekako mi to nije pretjerano briga, ja bi da to prosvira da vidim tj. čujem :mrgreen: ali se silom prilika bavim time dok ne dodje materijal za dim :dance:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la pamook » Sub stu 12, 2016 11:11 pm

...nastavak.... kutijanje pri kraju, treba jos izbusit par rupa kad dodju svi konektori i dijelovi....

posmirglano i obavljen sloj dvokomponentnog PU laka, odn. temelj (mat)... to ostaje ujedno i kao zavrsni sloj...
konektori za zvucnike malih dimenzija - imam ih 12ak - su stigli svi redom iste boje, crne.... pa je trebalo prepraviti nekoliko plastika u crvenu boju, obavljeno (primer, crveni lak, zavrsni prozirni lak)...

moglo je to sve skupa i zeru bolje, ali kako je bilo (plus vani divan dan, taman za unutra se zavuc i spavat :mrgreen: ) - ovo je ispalo i vise nego dobro...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la pamook » Sub stu 12, 2016 11:12 pm

...pripasao i nosace mrezica, svaki ima po 4 mesingana sarafa s donje strane...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la pamook » Sub stu 12, 2016 11:16 pm

...evo ih, kozmeticki blisko gotovom, mislim da cu ipak ove visoke mrezice obojat i finalno stavit njih umjesto ovih niskih...

cekaju se konektori iz Kine da mogu izbusit dosjed na straznjoj strani (za napajanje), i treba ucvrstiti izlazne trafoe (moram napraviti odgovarajuce "L" profile)....

kapice su u VK posti, znaci kod mene u ponedjeljak... ostatak - pojma nemam :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la Dean » Ned stu 13, 2016 8:06 pm

Kam buš stavil onaj crveno pofarbani poklopac? Ti je to za buffer?
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la pamook » Ned stu 13, 2016 9:41 pm

Dean napisao:Kam buš stavil onaj crveno pofarbani poklopac? Ti je to za buffer?


pa natrag na kutijicu za uzorak urina, gdje bi inace :think: :lol: :lol: Urinokultura bude puno bolja ako si u istoj kutijici prije uzorka miješao epoksi sa nesto piljevine :idea:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost