PCL85-hibrid

PCL85-hibrid

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet ožu 31, 2017 11:39 pm

Napokon nešto da i ja napravim u audio tehnici. Prošlo je dosta mjeseci od kako sam posudio Dachi malog lampaša sa PCL85 da mu drajva horne(nekih 110dB) na njegovim novim zvučnicima i njemu to odlično zvuči pa smo se dogovorili da lampaš prijeđe u njegove ruke ali u novoj kutiji.
Nađena je kutija od pojačala Dual CV31.
Pojačalo ništa posebno ali ima odlično napravljenu kutiju za neki DIY uradak. Kućište mu je od drveta,a pojačalo je na metalnoj šasiji koja se samo izvuče iz drvene kutije, znači mogućnosti lake preinake su neograničene,ili nisu ako se uzme u obzir da je prostor ograničen. :mrgreen:

4.jpg


Plan je bio iskoristiti manje više sve dugmiće na prednjoj strani,što znači ostaviti pretpojačalo a izbaciti mrežni trafo i pojačalo. Pretpojačalo je imalo nešto hladnih lemova kod potova za podešavanje boja tona,što je nakon malo mozganja uklonjeno.

Šema PCL85 je ova,
PCL85 (1).JPG


Bušenje subšasije na koju će ići pojačalo. Trebalo je bome junački napor da u DIY maniri savinem ovaj 2mm lim.
PCL85 (2).jpg


Isprobavanje srebrne boje za auspuh, za razliku od HqSove crne za auspuh ova je smeće i treba joj pola godine da se osuši do kraja. Prešpricao sam prije dva tjedna i dan danas nije do kraja suha
PCL85 (4).jpg


PCL85 (5).JPG


Kako su nekada proizvodili prave signalne kabele, po svemu kako izgleda ovo je bome dobar bakar,bakrena pletenica je gusta, a sam kabel po sredini ima od mekane plastike "žicu" koja drži okolne vodiče ravnomjerno raspoređeno unutar kabela.
PCL85 (7).JPG


PCL85 (9).JPG


Evo malo mjerenja.Dummy load je neinduktivni od 4ohma koji sam predstavio u podforumu "pomagala". Gornji signal je izlaz iz ampa i vidi se da ima malo izobličenja. Frekvenciju je pitajte, nisam još instalirao frekvencmetar na ton generator a nije mi se dalo mjeriti na unimerom.
PCL85 (10).JPG


PCL85 (11).JPG


Doslovce malo pogleda ispod šasije...
PCL85 (12).JPG


Nastavak slijedi...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5722
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: PCL85-hibrid

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet ožu 31, 2017 11:42 pm

Evo kompletno ožičenog pojačala,za sada ima samo 3 ulaza jer nisam imao pri ruci još jedan par izoliranih činčeva.
PCL85 (14).JPG


PCL85 (16).JPG


Drvena kutija je dobila dvije ruke voštane politure da se malo osvježi drvo a ne treba dugo da se suši. :D
PCL85 (18).JPG


PCL85 (19).JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5722
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: PCL85-hibrid

PostPostao/la vilim » Sub tra 01, 2017 8:47 am

1. U ispravljaču ti nedostaju diode !!
2. Kakav je valni oblik izlaznog napona na pravokutnu pobudu 5-10 kHz ??
vilim
 
Postovi: 259
Pridružen: Pet stu 06, 2015 9:33 pm

Re: PCL85-hibrid

PostPostao/la pamook » Sub tra 01, 2017 9:13 am

Svidja mi se drvenarija :clap: ... ovi niklani prsteni malo "strše" ali ce dojam vjerojatno biti puno manji kada se stave lampe :D

koji i odakle su izlazni trafoi?
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: PCL85-hibrid

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub tra 01, 2017 12:42 pm

Koje diode nedostaju u ispravljaču? Kod niskonaponskog za pretpojačalo su dva okrugla greca, a za visoki napon na slici di je multimetar imaš četiri "buhice"(1n4007) koje se skoro niti ne vide desno od velikih elektrolita. Da nedostaju onda bi taj ispravljač već prije skoro 2 godine ispustio bijeli dim, a on evo radi dan danas. :mrgreen:
Nisam gledao kakav je izlaz na prakvokutni signal.

EDIT:Ispričavam se Vilime, sada eh vidjeh da u šemi nema dioda. :oops: ali kao što rekoh bitno je da su u ispravljaču.

Pamook, jel bi ti htio da strši gola iverica jer je sigurno da nemam furnira niti bi išao furnirati iznutra rupu od 35mm,Dacho se sjetio tih "prstenova" koji su zapravo neki fiting od vodovodne cijevi. Ići raditi neke prstenove od drveta nema smisla jer bi boli više u oči nego ovo jer ne bi imali isti finiš. E sada da je istokariti recimo od mesinga neke prstenove koji ne bi imali ovakav rub kao ovaj fiting to je druga priča ali gdje,kod koga i po kojoj cijeni...
Trafoi od mojeg DAH-1 pojačala by Sveto. Te trafoe mi je dao za DAH na prvome Žarula festu a od onda nisam dobio/kupio nikakve druge jer mi nisu bili potrebni.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5722
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: PCL85-hibrid

PostPostao/la pamook » Sub tra 01, 2017 1:54 pm

...ja bih svakako htio da strši gola Iverica, ali vjerojatno ništa od toga... a da preoblikujem svoj prethodni post, super je drvenarija, super, super. Necu vise nista pitat, mjkemi.

Iverica, 28 god.

Iverica.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: PCL85-hibrid

PostPostao/la Master of disaster » Sub tra 01, 2017 2:06 pm

Mmmhmm, kada će oseka?
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: PCL85-hibrid

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub tra 01, 2017 3:06 pm

Khadgar2007 napisao:Isprobavanje srebrne boje za auspuh, za razliku od HqSove crne za auspuh ova je smeće i treba joj pola godine da se osuši do kraja. Prešpricao sam prije dva tjedna i dan danas nije do kraja suha


ne treba znacit da je boja losa , takve se boje osuse tek kad se ih zagrije na neki 160 stupnjeva. Kod aspuha je to lakse... a ovakve komade trebalo bi se stavit u pecnicu
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: PCL85-hibrid

PostPostao/la SaWa » Sub tra 01, 2017 7:47 pm

Malo si se ulijenio u zadnje vrijeme,ali si se izvukao sa ovim... ;)
Bravo.. :clap:
SaWa
 
Postovi: 1486
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: PCL85-hibrid

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub tra 01, 2017 7:53 pm

Lijen sam što se tiče audio diya.Imam zacrtano nekoliko pojačala,pretpojačala i sl. koja trebam napraviti samo trebaju doći na red što vremenski što financijski.Što se tiče općenite elektronike radi se punom parom. Nešto komercijalnih, nešto elektronike za radni stol, ali ništa u bilo kojoj osim idejnoj fazi pa nije za ovaj forum.

Pao pepeo, veoma moguće. Ali recimo ovaj crni lak za auspuhe od HqS je suh ko barut za čas i recimo da ne treba dodatno sušenje na visokoj temperaturi. Prije par godina,valjda 2012 godine sam kupio isto tako Multicolor zlatni sprej, ne bi se osušio da se staneš na trepavice, katastrofa. Stvarno ću trebati probati da mi majstor zmiksa jedan custom sprej da vidim kako će se oni sušiti.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5722
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak


Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju

cron