SRPP sa UCL82

Re: SRPP sa UCL82

PostPostao/la pamook » Čet lis 19, 2017 9:06 am

...update, graf mjerenja na reflektiranih 8R na "novim" izlaznim trafoima.... "koljeno" nije ono sto se cini jer su do 1kHz mjerenja po 100Hz korak, onda 1kHz - 5kHz po 1kHz korak, i nakon toga je korak 2kHZ... graf je samo jedan jer se oba kanala ponasaju gotovo identicno (barem koliko ja to mogu očitati)...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: SRPP sa UCL82

PostPostao/la davorin » Čet lis 19, 2017 11:20 am

Zanimljivo!
Prije slanja tih transformatora (nominalno su bili 230V na 18V/1A, a bez tereta je sekundarni napon bio ~18,3V) sam napravio mjerenja na njima (spojeni kao transformatori), a rezultati se mogu vidjeti u prilogu (prva 2 reda).
Nakon toga sam ih spojio kao auto-transformatore i dobio vrlo slične rezultate (druga 2 reda), a reflektirajuća primarna impedancija je ~1500 Ohma (~1518 Ohma).
Ulazni sinusni napon je bio 7,35Veff, a mjerenja su napravljena na teretu od 8 Ohma. Napone sam mjerio sa provjerenim instrumentom (VC-97 koji ispravno mjeri sve do frekvencija od ~60kHz!), a neke vrijednosti (40Hz, 1kHz i 16kHz) sam prekontrolirao i sa osciloskopom "Hitachi V-425-de" koji ima digitalno očitanje vršnih i efektivnih vrijednosti napona.
Iz mojih podataka je vidljivo da jedan trafo ima bitno bolju karakteristiku od drugoga (puno manji pad napona na višim frekvencijama!), ali optičkom usporedbom transformatora se nisu vidjele razlike u izvedbi!
Tvoja mjerenja ukazuju na puno više od mojih "padajuću" karakteristiku sa porastom frekvencije, a ne vide se niti razlike između transformatora!?
Ima li na uho nekih razlika između kanala, odnosno kakva je zvučna usporedba sa onim skinutim transformatorima?
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: SRPP sa UCL82

PostPostao/la pamook » Čet lis 19, 2017 2:25 pm

...zvucno je puno ujednaceniji "spektar" nego sto je bio sa onim prijasnjim trafoima, bass vise nije mastan i dominantan, srednjih i visokih ima dovoljno... vrlo slušljivo pojacalo, trenutno u kombinaciji s 4R zvucnicima (Arcus)... mjereno je sa 0,5Veff na ulazu i volume potom "odvrnutim" na cca 2/3, a rezultati su u Vpp ocitavani na Hamegu (koji se pokazao jedini dovoljno "dobar" na svim trazenim frekvencijama)... kad uhvatim vremena mogu ponoviti (pazljivije ocitati eventualno) vrijednosti za oba kanala na koraku od 1kHz uz ulazne parametre koje si ti imao, pa objavim... ako ima nekakve korisne informacije u tome da sve ponovim, javi - ne mogu obecati kada cu, ali nastojat cu cim prije :D
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Prethodni

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju