EL95 PSE - trioda/UL

Re: EL95 PSE - trioda/UL

PostPostao/la pamook » Čet stu 30, 2017 10:22 pm

fixxxer napisao:Bravo momak :clap:
Kad će proba na hornana? :D


kako je krenulo, kad djeca odu na faks :shock: :lol: :lol: :lol:

deloziran sam iz dnevne, barem djelomicno... suprotna su smjena u skoli i uvijek je jedan kod kuce... moje duševno zdravlje je ozbiljno narušeno :doh:

uglavnom, kad prestane pucat :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: EL95 PSE - trioda/UL

PostPostao/la fixxxer » Čet stu 30, 2017 10:31 pm

Pravda za pamooka! :lol:
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: EL95 PSE - trioda/UL

PostPostao/la pamook » Sub pro 02, 2017 11:49 pm

...danas jos malo pošarafao ukrase i cica-mice, udario jos ruku mat laka na bočnice i ostavio da se suši do predvečer... onda spojio na druge probne zvučnike (oni mali JBL su "ako zagori, nije prevelika šteta", a svejedno se može koliko toliko dobro čuti ono na što se obraća pažnja) - dakle na Arcuse, 3-way, BR, mislim da su 4 oma a osjetljivost zavisi gdje se pročita - od 89dB do 92 dB.... računao, malo pofotkam, malo preslušam, pa objavim.... i tako, to je bilo pred 3 sata :lol: :lol: :lol:

nemam pojma što je ovo malo pojačalce izvuklo iz tih zvučnika, ali ja se ne odlijepih od njih zadnja 3 - 3 i pol sata :D .... i daj još, i pusti još, i još, pa ajd malo još.... pa se prisjetio zašto volim Floyde.... pa se prisjetio zašto volim Byrne-a.... pa se prisjetio zašto volim Waitsa.... pa se Tamara Obrovac tu šetala ispred... skoro smo se natjecali tko ima bolji grčki profil :shock: :lol: :lol:

apsolutno iznenađen onim što sam čuo.

triodni mod

jest da ne može naročito glasno, ali za pozadinsko slušanje treba malo i stišat... a za sjedit i guštat, ne treba puno glasnije...

za tulum i navrnut` - nije.... ali za ovo ostalo, ja ne skidoh osmijeh s ružne face :dance: :dance: :dance:

u UL modu nisam ni probao, neću ništa unaprijed govoriti ali na JBL-ima me se baš nije dojmio, bio mi je puno bolji triodni, ali nije se čulo ovo što sam danas provukao kroz eho-komoru između ušiju.... otvoreno, definirano, detalja ko u priči (imao sam problema sa pojedinim "šuškanjima" i sličnim emanacijama jer sam pomalo napeto očekivao da krene nekakvo pucketanje ili distorzija budući da je snaga vrlo mala pa sam uočavao neke detalje koje prije nisam, barem na na ovim zvučnicima u ovoj sobi)... basa ima, ne mogu baš tvrditi da je odrješit, ali je fino definiran, timbar žica kontrabasa se čuje kao da je oduvjek bio tu, a klavir, glasovi i akustične gitare, oči mi ispale :lol: :lol:

kompletno se nisam nadao ovome, pogotovo na ovim zvučnicima (cjenovni rang cca 500-700kn u današnje doba)...

prezadovoljan :D :D :D

...ide obavezno u dnevnu na horne, zanima me kako će se tamo ponašati...

vjerujem da je najveća zasluga ovakvog zvuka izlazni trafo - u originalnom projektu autor je koristio "što je imao u ladici a da odgovara" - ovi su namjenski namotani po Davorinovoj specifikaciji, a rezultat je više nego zanimljiv :P

stabilizacija anodnog napona drivera radi uredno, VR-ke se upale svaki put (u triodnom modu), u UL modu se ne upale, pretpostavljam da im je napon napajanja pre mali (napon iz ispravljača je oko 230V kada prebacim u UL mod, a 245V u triodnom) ali time ću se eventualno baviti ako se pokaže da će i UL mod biti povremeno aktivan, a ne samo ovaj odlični triodni... moguće se treba još malo igrati serijskim otporom ispred VR-ki, no o tom po tom...

...ide par fotki od danas, a kad lak bude dovoljno suh da izdrži prebacivanje na klocne i okretanje naopako, izmjerit ću sve što treba, pa objavim...

definitivno je vrijedilo se poigrati, a rezultat je :greetings-clappingorange: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingorange: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingorange:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: EL95 PSE - trioda/UL

PostPostao/la Edison » Sub pro 02, 2017 11:59 pm

Jos jednom... cestitke! :clap:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: EL95 PSE - trioda/UL

PostPostao/la joe dalton » Ned pro 03, 2017 12:57 am

Jako lijepo to izgleda. :clap:
Ako i svira tako, a kažeš da si zadovoljan, kud ćeš veće sreće. Čut ćemo valjda :D
Uživaj!
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: EL95 PSE - trioda/UL

PostPostao/la zika » Ned pro 03, 2017 10:09 am

:clap:
Avatar korisnika
zika
 
Postovi: 282
Pridružen: Pet srp 26, 2013 1:40 pm

Re: EL95 PSE - trioda/UL

PostPostao/la Master of disaster » Ned pro 03, 2017 10:57 am

Zbilja dobro zgleda. :clap:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: EL95 PSE - trioda/UL

PostPostao/la Dean » Ned pro 03, 2017 2:24 pm

S obzirom kak si šlampav, mogao bi staviti neku zaštitu na driverice i stabilizatorke ... :snooty:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: EL95 PSE - trioda/UL

PostPostao/la Vulkanizer » Ned pro 03, 2017 5:14 pm

Jako lipo i uredno . Kakvi su ti ono pečati na izlaznim trafoima ?
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: EL95 PSE - trioda/UL

PostPostao/la pamook » Ned pro 03, 2017 5:15 pm

Dean napisao:S obzirom kak si šlampav, mogao bi staviti neku zaštitu na driverice i stabilizatorke ... :snooty:


rollcage? :lol: :lol: .... najbolja zastita je ne prilazit.... ugradim daljinac za volume i to je to :D

...dopodne bio frend koji nije bas od cijevnog zvuka naletio do mene po neke sitnice....pa je ostao do kraja Tomekovog "test" cd-a prebacenog na MD :greetings-wavegreen: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:

a zurilo mu se u startu :lol: :lol:

ehhhh :mrgreen:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju

cron