HV delay

Re: HV delay

PostPostao/la Bepone » Ned vel 21, 2021 1:11 pm

ja niti ne kuzim ovo kompliciranje oko mutea. prvo ,nikad ne treba, i nikad ga nitko nije ni ugradjivao. jedino ako ocekujes da te zena stalno zove pa moras prekidat pojacalo na tih 2 sec za rec DA ??? :lol:
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: HV delay

PostPostao/la joe dalton » Ned vel 21, 2021 1:31 pm

Bepone napisao:ja niti ne kuzim ovo kompliciranje oko mutea. prvo ,nikad ne treba, i nikad ga nitko nije ni ugradjivao. jedino ako ocekujes da te zena stalno zove pa moras prekidat pojacalo na tih 2 sec za rec DA ??? :lol:

A i za to postoji tipka pause na onome s čega već reproduciraš :D
Slažem se inače. Potpuno besportebno kompliciranje
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: HV delay

PostPostao/la kaligula » Ned vel 21, 2021 2:46 pm

joe dalton napisao:
Bepone napisao:ja niti ne kuzim ovo kompliciranje oko mutea. prvo ,nikad ne treba, i nikad ga nitko nije ni ugradjivao. jedino ako ocekujes da te zena stalno zove pa moras prekidat pojacalo na tih 2 sec za rec DA ??? :lol:

A i za to postoji tipka pause na onome s čega već reproduciraš :D
Slažem se inače. Potpuno besportebno kompliciranje

Kad ukljičujem i isključujem amp, ne želim da se zvuk pojačava i stišava.
Ništa ne radi šta neznaš kako radi!
Avatar korisnika
kaligula
 
Postovi: 413
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 12:03 am
Lokacija: Rijeka

Re: HV delay

PostPostao/la joe dalton » Ned vel 21, 2021 5:12 pm

kaligula napisao:
joe dalton napisao:
Bepone napisao:ja niti ne kuzim ovo kompliciranje oko mutea. prvo ,nikad ne treba, i nikad ga nitko nije ni ugradjivao. jedino ako ocekujes da te zena stalno zove pa moras prekidat pojacalo na tih 2 sec za rec DA ??? :lol:

A i za to postoji tipka pause na onome s čega već reproduciraš :D
Slažem se inače. Potpuno besportebno kompliciranje

Kad ukljičujem i isključujem amp, ne želim da se zvuk pojačava i stišava.

Pa onda zaustavis reprodukciju prije nego uklopis/isklopis pojacalo
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: HV delay

PostPostao/la vilim » Ned vel 21, 2021 7:29 pm

joe dalton, čovjek gušta malo oko automatike a vi ga ubijate u pojam. Mnogi također vole prije slušanja sami obaviti neka ručna podešavanja na pojačalu i zato ugrađuju regulatore koji nisu izravno na putu audio signala Jednom znancu dao sam jedan ruski milivoltmetar mil izvedbe koji ima kazaljku na sredini u mirnom stanju i preko jednostavnog sklopa od dvije diode i dva operaciona pojačala kontrolira ofset plus ili minus napona na izlazu tranzistorskog pojačala koji se kreće od nekoliko pa sve do desetak milivolti. Ofset napon podešava tako da preko visokoomskog potenciometarskog djelitelja napona dovodi mali potrebiti istosmjerni napon na diferencijalno ulazno pojačalo na mjesto gdje se obično priključuje izlaz iz operacionog pojačala integratora koji kontrolira izlaz i djeluje na ulazni dif par tranzistora. Jednom kad se podesi ofset izlazni napon nema potrebe nekoliko sati vršiti dodatne korekcije za razliku od integratora koji stalno nešto dodaje ili oduzima ulaznom dif. paru jer on nije uklonio temperaturni debalans ulaznog dif. para tranzistora već samo u ritmu intergracijske vremenske konstante pumpa na ulaz nešto kako bi izlaz držao na nekoliko mV i tako stalno oscilira. Lik uživa u ritualu ručnog podešavanja pojačala jer je i radioamater kojima je to sastavni dio kod pripreme stanice za rad i probajte tako shvatiti kaligulu !!..
vilim
 
Postovi: 259
Pridružen: Pet stu 06, 2015 9:33 pm

Prethodni

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju