Izrada malog SE pojacala

Re: Izrada malog SE pojacala

PostPostao/la Bepone » Pet sij 25, 2019 5:46 pm

sada bas gledan neke stare slike, toma nece zamjerit valjda da tu blatin temu ma ni me volja otvarat novu za oftopicarit :lol:
2 mjeseca je meni trebalo od ove tresnje do zvucnika,
1.jpg
2.jpg
3.jpg

6.jpg
7.jpg
5.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5199
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Izrada malog SE pojacala

PostPostao/la Toma » Pet sij 25, 2019 6:28 pm

Ne smeta niti malo.Sicam se ja dobro ovog zvucnika sta si radia.Mislim da je 7-8godina proslo od njega.
Taman si "prekinia" suradnju sa jednim barbom koji je meni govoria kako si falia omjer stranica,debljinu drva,los proracu ,los zvucnik,drvo nevalja itd.Hahahaha

Bas to sta je Bepo reka,izgubi se vremena a opet imas par dascica koje realno nemozes naplatit.
Eto ja imam stvarno dosta alata,godinama sam ga skuplja.Imam tracnu pilu koja moze do 17cm visine maks i malo stolnu blanju koja moze 14cm ali eto snalazim se nekako aa tim.Stolni cirkular narqvno.Rucnog alata imam brdo i malu radionu od 9 kvadrata pa je to sve zbijeno.
Da imam vecu radionu odma bi kupia malo vecu kombinirku i bez problema drugima radia ovakve stvari.

Stvar kod punog drva je sta trebas otic izabrat pravi komad,ja trazim rez iz sredine debla tj radijalni.Nije ni to garancija da se nece izvitoperit nakon obrade.Sve lipo izblanjas,sutra dan opet.Izvuc daske je relativno brzo ali ic laminirat pa makar jednostavno je opet dupli posal.Zna sam po 3 vrste drva i razne furnire u laminat stavljat.
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Izrada malog SE pojacala

PostPostao/la Toma » Pet sij 25, 2019 6:36 pm

Nastavak izrade kutije,nakon sta sam maka stege ugleda sam jednu obicnu kutiju,ne bas nesto lipu pa sam odlucia napraviti okvire od javora ili strucno gitarski izraz binding.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Izrada malog SE pojacala

PostPostao/la Bepone » Pet sij 25, 2019 8:22 pm

Toma napisao:Ne smeta niti malo.Sicam se ja dobro ovog zvucnika sta si radia.Mislim da je 7-8godina proslo od njega.
Taman si "prekinia" suradnju sa jednim barbom koji je meni govoria kako si falia omjer stranica,debljinu drva,los proracu ,los zvucnik,drvo nevalja itd.Hahahaha.

:mrgreen: nakraju je ispalo suprotno :P
Bepone
 
Postovi: 5199
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Izrada malog SE pojacala

PostPostao/la Toma » Sub sij 26, 2019 9:28 pm

Danasnji dan sam vise posveia ciscenju radione jer se nakupi skovaca za cas.
Napravia sam od ploce aluminija misto na koji ce ic postolja.Zalipit cu na to furnir od javora 0.6mm sva sreca imam ga 300metara.Nadam se da ce pva lipilo to uvatit,dugo lipi ali na kraju sve zivo uvati.Nadam se da ce i ovo.
Plocica ce ic od ispod tako kad napravim malo širu rupu za lampe da se vidi javor a ne aluminij.

Ovaj alat iz lidla je skroz dobar za 300kn
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Izrada malog SE pojacala

PostPostao/la Zmajz » Ned sij 27, 2019 1:09 am

PVA ljepilo ti neće držati na aluminiju - hoće izpočetka ali s vremenom će otpustiti. Koristi PU ljepilo, ono drži ali expandira pa ga trebaš dobro uprešati.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2560
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Izrada malog SE pojacala

PostPostao/la Toma » Ned sij 27, 2019 8:45 pm

Novi napredak.Na ove male plocice od javora cu montirat konektore.Straznje cu uhvatit sa vidama a prednju na kojoj ce bit potenciometar zu zalipit
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Izrada malog SE pojacala

PostPostao/la Toma » Ned sij 27, 2019 8:47 pm

Izlazni transformatori ce stajat ispod a mrezni gori.Moram jos kutiju malu napravit sa kojom cu sakrit mrežni trafo
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Izrada malog SE pojacala

PostPostao/la tom_hifi » Pon sij 28, 2019 6:32 am

Vidi se da imaš smisla s drvom. Lijepo će to biti :clap:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Izrada malog SE pojacala

PostPostao/la Toma » Pon sij 28, 2019 4:53 pm

Lako je imat smisla kad imaš alat :geek: .
Puno sam malih detaljica odlucia napravit pa je posao puno duzi nego da sam stavia komad lima i probia rupe na njemu.Ali bilo bi brze gotovo pa bi gleda kako nesto drugo zapocet.

Inace stupna bušilica me spasila,nemoguce koliko mi je olasala posao
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju