EL6 - EBC3 - AZ1 časne starine za TF :)

Re: EL6 - EBC3 - AZ1 časne starine za TF :)

PostPostao/la fixxxer » Pon tra 29, 2019 7:00 pm

Jel ima pomaka?
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: EL6 - EBC3 - AZ1 časne starine za TF :)

PostPostao/la pamook » Pon tra 29, 2019 7:36 pm

Ima :mrgreen: :lol: :lol: .... nikako da napisem koju, nije jos debela zapjevala, ali svira... ne stignem se bavit, obiteljske obaveze... odn. bavim se u pauzama, sto i nije neka sreca :lol:

(ob)javim :D
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: EL6 - EBC3 - AZ1 časne starine za TF :)

PostPostao/la pamook » Pon tra 29, 2019 9:08 pm

...izgleda da su se "oni gore" kladili da tko ce vecu zaeebanciju napravit, pa je jedan od njih (vjerojatno glavni i najbizarnijeg uma) upro prstom u mene i rekao "ovom cemo dat hobi da se bavi lampama i pojacalima, bit ce zabavno jer pojma nema, a plus toga i nije bas odlikas" :lol: :lol: :lol:

dakle, rezime zadnjih tjedan-ipo ili tako nekako...

...oscilira, pišti... izvadio lampe, stavio po jedan kanal, ali ovaj put na dummy load... ispostavilo se da jedna EBC3 čujno zuji, oscilira, cvrči ali ne na izgarajući način... probao (pre)ostale dvije EL6 iz rezerve, jedna ima nula volta na katodnom otporu :lol: , a druga ima prekid u grijanju :mrgreen: ... milina :lol: ... doduše, samo "prve" dvije su kupljene kao testirane i dosle s papirom s podacima testa, ove zadnje dvije su dosle "pride"... eto i zasto :lol:

onda se igrao samo jednim kanalom, i taj svira... ne glasno, ali svira... pa spojio sve instrumente koje posjedujem da vidim kakvo je stanje s naponima, i pokazalo se da je odlicno - HV se uredno "šeta" od 235V do 125V :lol: :lol: :lol: , po opet krene na više, pa dodje do 205V pa krene padat.... i tako... plovi ko da ga vozi onaj talijan sto je kruzer zgovnio u obalu.... izmijenjao ja sve AZ1 koje sam imao, sve se ponasaju vrlo slicno (osim jedne RR Niš, ta nije išla preko 20V :lol: )...

..i, u jednom od razgovora s Davorinom, spomenu on napon grijanja AZ1, spominje nekih 4V, a meni sumnjivo, znam da sam na shemi vidio da pise 2x 2V sa centralnim izvodom, znaci 2 sekundara (za svaku AZ1 po jedan), i onda, kad vec treba centralni izvod, ide 1V - 0 - 1V, pa jos jednom isto to :D :mrgreen: :mrgreen:

e, tu se obojica zabrinusmo, neki su i blago popeezdili (nije on), pa su stigle instrukcije za domotavanje recenih sekundara na, tzv., "dovoljan napon", a to je 4V.... i nakon skidanja trafa na varijabilan način (glava vijka koji ga drzi je ispod izlaznog trafa, a vijak se vrti i ne pusta maticu da se odvije, pa se pristupilo stezanju iste da se nista ne vrti, pa urezao "šlic" na vijak za odvijač i na kraju dvoručno skinuo nosač trafa i trafo) i namotavanja prikladne žice, gle čuda, HV se stabilizirao na 279-280V, a ni ostali naponi nisu za bacit...

sad je sve to trebalo vratit nazad, pa "probat"... i probao, svira (jedan kanal), sad bi trebalo ponovo isprobati one preostale 3 izlazne EL6, treba izmijeniti poneki otpor u napajanju i tako, još ponešto... danas nisam imao vremena ni pogledati ga, pa se nadam sutra malo probe...

u medjuvremenu je Davorin poslao "rezervu" - EL12N u paru sa pripadajucim podnozjima, pa ako se ispostavi da su i dalje sve tri EL6 banana, zamijenit cu podnozja izlaznih i ide se s EL12N .... Davorin - javna zahvala :D

...eto... ne znam kako se pozdravljaju operateri za rostiljem, ali posluzit ce i onaj rudarski - Sretno :lol: :lol: :lol:

par fotki, zadnja predstavlja moj status quo svaka 3-4 dana zadnjih par tjedana (moj rodjendan, starci 50 god braka, Uskrs, stariji sin rodjendan - proslava s gerijatrijom, onda za 2 dana proslava s drustvom iz razreda, jucer mladji sin primljen u Križare (prva pričest), a ostaje još u srijedu obaviti standardnu ekipu na rostilju, kad je vec 1. Maj)... dakle, Sretno!!!, ali umjesto ugljena - marinada :lol: :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: EL6 - EBC3 - AZ1 časne starine za TF :)

PostPostao/la fixxxer » Pon tra 29, 2019 9:24 pm

Neću da pitam više, obećavam :lol: :lol: :lol:
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: EL6 - EBC3 - AZ1 časne starine za TF :)

PostPostao/la pamook » Pon tra 29, 2019 10:47 pm

:lol: :lol: :lol: :lol:

eto ti sad :lol: :lol: :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: EL6 - EBC3 - AZ1 časne starine za TF :)

PostPostao/la Bepone » Pon tra 29, 2019 11:16 pm

zanimljivo, treba sad vidjet i ispravit sistem, i kako je doslo do pogreske, za ubuduce! sad tu je sta je , nece se trafo vidjet! dodajem i ja na toroide redovno napone , pogotovo kad nadjem neki stari neiskoristen, ukiseljen 10tak godina :lol:
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: EL6 - EBC3 - AZ1 časne starine za TF :)

PostPostao/la Edison » Pon tra 29, 2019 11:25 pm

fixxxer napisao:Neću da pitam više, obećavam :lol: :lol: :lol:


Bolje. :lol:

Ja bih samo dodao za mucenika pamooka: Santo subito! :angelic-cyan:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: EL6 - EBC3 - AZ1 časne starine za TF :)

PostPostao/la tom_hifi » Uto tra 30, 2019 11:04 am

Bogme si se napatio!! :) Čekam dalje da vidim što će biti :mrgreen:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: EL6 - EBC3 - AZ1 časne starine za TF :)

PostPostao/la pamook » Pet svi 10, 2019 11:39 am

...update...

nakon skoro dva tjedna konstantnog nadoeebavanja s ovim projektom, iskristaliziralo se sljedece:

- naziv projekta je svakako ovaj - Triodno Ustrojeno Redundantno Drkalo - skraceno T.U.R.D.

- nakon spaljenih vlastitih izlaznih cijevi, pa onda jos i jedne EL12N dobivenih od Davorina, izmjene svega sto je na doticnom kanalu, odlemljivanja i prebacivanja svih elemenata na napajanju, jednom skoro bacenim pojacalom na pod (s dostatnim ubrzanjem putem obje ruke visoko dignute u iznad glave), visekratnih prijetnji fizickim nasiljem bejzbol palicom (aluminijskom, trajnom) - više ga nemam ni volje ni želje niti čuti niti gledati u svojoj blizini...

dakle, jedan od dva izlazna trafa je banana... probija... nov, ne rabljen, odlezao u ladici barem nekoliko godina....

dakako, sad bi trebalo iskopati jedan identican kod ekipe koja se prikljucila group buy- u kada smo ih uzimali, ali vecinom ili su iskoristeni, ili nisu nikad ni namotani... isprobane su opcije S@ki (ako je slucajno ostalo nesto u ostavstini od Deana), Khadgar, Sawa, MoD... nula bodova... ostaje da se cujem sa Schultz-om, a Sonny i Edison su svoje iskoristili...

uglavnom, tulike... a kako postoji vise nacina da se upali pojacalo, nabavio sam i bocicu zippo benzina za upaljace, pa ako dovoljno popizdim.... bit ce video.

ako netko ima negdje spremljen jedan (ili dva, par) ovih trafa da bi se odvojio od njih, pls. neka mi se javi cim prije... ideja je naci identican, i po mogucnosti ga pofarbati da odgovara dizajnu, bez da nabavljam drugaciji par, nove rupe na šasiji, nova kanta govana kad se skine poklopac... Moze i posudba na dulje vrijeme, odn. "dok Branko ne namota ovaj koji ide na reklamaciju", dakle, cca 5 godina :P

- to su trafoi iz ove teme:

viewtopic.php?f=6&t=2284&hilit=807pse&start=20



Tenkju.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: EL6 - EBC3 - AZ1 časne starine za TF :)

PostPostao/la Bepone » Pet svi 10, 2019 12:44 pm

koji trafoi trebaju ja moren posudit 2 kom za tride fest, trenutno se ne koriste
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju