Kopije Marantz 7 pretpojačala

Re: Kopije Marantz 7 pretpojačala

PostPostao/la pinco » Sri vel 03, 2021 10:34 pm

Može bit da ti je onih tri ipo kilowata muzike u auti ipak bilo malo priviše, sabilo te izgleda sa više strana :)
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Kopije Marantz 7 pretpojačala

PostPostao/la Edison » Sri vel 03, 2021 11:06 pm

grunf napisao:nisam pobornik pretpojačala u današje vrijeme ,posebno ovako 'kompliciranih', dobar DAC bi morao goniti bilo koje pojačalo samo preko pasive, ovo bi se više moglo nazavti bojalicama zvuka


Grunfe, ovo nije bojalica zvuka. Ima vrlo neutralan zvuk. Na mjerenjma je vrlo dobro pretpojacalo, odlicne frekvencijske karakteristike, sirokog opsega, odlicno drzi cetvrtasti signal. Nista od bojalice...

A DAC, to je ono sto iz sitno nareckanog zvuka proba opet sloziti cjelinu... onako matematicki? ;) :D
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5688
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Kopije Marantz 7 pretpojačala

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri vel 03, 2021 11:31 pm

Zato sam ja sklon grebalicama. :ugeek: Jedino što potresi i dotične naprave ne idu zajedno. Tek sam nakon mjesec dana stavio ploču na gramofon.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5744
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Kopije Marantz 7 pretpojačala

PostPostao/la Edison » Čet vel 04, 2021 12:01 am

Khadgar2007 napisao:Zato sam ja sklon grebalicama. :ugeek: Jedino što potresi i dotične naprave ne idu zajedno. Tek sam nakon mjesec dana stavio ploču na gramofon.


Stavi neki jaci rumble filter... ;) :D
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5688
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Kopije Marantz 7 pretpojačala

PostPostao/la tom_hifi » Čet vel 04, 2021 12:10 am

Schultz napisao:Neki dan sam se sjetio ovog predpojačala i rekoh, di je...? I nakon dan, dva potrage našoh ga u Lidl vrećici ispod kreveta od klinaca...

Uglavnom, ubacio sam ga u sistem, znači DIY Marantz 7, pa ION duoblok pa Sonus Faber a sve napojeno Bluesound Node 2i.

Auuuuuuu..... Svira odlično. Meni top. Hladan je malo živčan ali kada se ugrije sve skupa se malo smekša i zasvira da je to milina. Duoblok ima snage kao u priči a ovaj svira fenomenalno. Jedno od boljih ako ne i najboljih cijevnih predpojačala što sam čuo....


Imam onaj Jadis JP200, malo kompliciranija shema, isto sam jako zadovoljan kako radi. Ultra radi, ali trenutno malo Gainwire svira. Ne mogu reći koji je bolji, svaki na svoju stranu.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Kopije Marantz 7 pretpojačala

PostPostao/la Edison » Čet vel 04, 2021 12:30 am

tom_hifi napisao:Imam onaj Jadis JP200, malo kompliciranija shema, isto sam jako zadovoljan kako radi.


Tome, taj Jadis, McIntosh C22 i dosta pretpojacala iz tog vremena su varijacije na temu Marantz 7 pretpojacala. Razlikuju se uglavnom po tome gdje tko uzima signal za povratnu vezu. Razlike su male, i sva prilicno dobro sviraju.
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5688
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Kopije Marantz 7 pretpojačala

PostPostao/la Bepone » Čet vel 04, 2021 12:47 am

da li moze bilo koji preamp svirati bolje od komada zice? :mrgreen: slijepi test na preklopniku - preamp/zica? jos samo da zica moze svicati kanale i regulirati volumen..
Bepone
 
Postovi: 5193
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Kopije Marantz 7 pretpojačala

PostPostao/la Edison » Čet vel 04, 2021 1:19 am

Bepone napisao:da li moze bilo koji preamp svirati bolje od komada zice? :mrgreen: slijepi test na preklopniku - preamp/zica? jos samo da zica moze svicati kanale i regulirati volumen..


Od zice napravis zicani potenciometar pa ce moci regulirati i volumen. ;)

Jos kad bi zica mogla i pojacavati signal, pa da sutnemo iz sistema i pojacala... :lol:

Osim toga, odi malo na audiofilske forume pa ces brzo shvatiti da ni sve zice nisu iste. :idea:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5688
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Kopije Marantz 7 pretpojačala

PostPostao/la dadod » Čet vel 04, 2021 8:16 am

Edison napisao:
Bepone napisao:

Jos kad bi zica mogla i pojacavati signal, pa da sutnemo iz sistema i pojacala... :lol:


Pa GainWire je upravo zica s pojacanjem. ;)
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Kopije Marantz 7 pretpojačala

PostPostao/la tom_hifi » Čet vel 04, 2021 12:22 pm

Edison napisao:
tom_hifi napisao:Imam onaj Jadis JP200, malo kompliciranija shema, isto sam jako zadovoljan kako radi.


Tome, taj Jadis, McIntosh C22 i dosta pretpojacala iz tog vremena su varijacije na temu Marantz 7 pretpojacala. Razlikuju se uglavnom po tome gdje tko uzima signal za povratnu vezu. Razlike su male, i sva prilicno dobro sviraju.


Znam, zato sam ga i spomenuo. ;)
dadod napisao:
Edison napisao:
Bepone napisao:

Jos kad bi zica mogla i pojacavati signal, pa da sutnemo iz sistema i pojacala... :lol:


Pa GainWire je upravo zica s pojacanjem. ;)


Odličan je, nema što.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju