6BW6 + ECF80 PPP

Re: 6BW6 + ECF80 PPP

PostPostao/la cappucino » Sub svi 09, 2020 1:41 pm

Pamook i Pao, trebali bi vas dvojica napravit dvoboj oko neke umotvorine
pa da izmislimo neku nagradu na forumu za vas :D
cappucino

PostPostao/la Bepone » Sub svi 09, 2020 2:42 pm

zaboravio pitat koja marka je onaj fi12 krunsko glodalo za rupe radit?, stranica prije?
ja sam na KRINO-u ali ni su u centru i ne moren vjerovat da delaju i prodavaju skart talijani..
Bepone

PostPostao/la pamook » Sub svi 09, 2020 5:09 pm

Bepone napisao:zaboravio pitat koja marka je onaj fi12 krunsko glodalo za rupe radit?, stranica prije?
ja sam na KRINO-u ali ni su u centru i ne moren vjerovat da delaju i prodavaju skart talijani..

ono je neki vulgaris kinez od par dolara, meni su se pokazali skroz OK za ovo mojih projekata što se odradi... imam i veće za rupe za podnožja, u kombinaciji sa stupnom bušilicom rade OK....

cappucino napisao:Pamook i Pao, trebali bi vas dvojica napravit dvoboj oko neke umotvorine
pa da izmislimo neku nagradu na forumu za vas :D

...ne bi ja, nisam ja ista liga kao Pao :D ... ja još papam griza :mrgreen:

@Pao - ona komora, ako negdje ugledaš po nekoj cijeni drugu.... javi, pls :mrgreen: ... express lonac imam, za vakuum cemo napravit poklopac, čak sam i manometar (vakuummetarr?? :P ) nabavio... ali ovaj za povišeni tlak, dadadada, to se traži... doduše, nemam kompresor, ali ako se nadje komora, kompresor je nužno zlo, jel :lol: :lol: :lol:

...krepan sam ko mačka, ubilo me sunce vani danas... utukao cijeli dan da bi pripasao prednju stranu i bočnice :evil: ... al ok, riješio to, pa sad može lagano sastavljanje, stavim par fotki kasnije... odoh po sladoled negdje, jebala ih neradna nedjelja....
---- Samoukices fumo iuvat ----
pamook

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub svi 09, 2020 6:58 pm

pamook napisao:@Pao - ona komora, ako negdje ugledaš po nekoj cijeni drugu.... javi, pls ... express lonac imam, za vakuum cemo napravit poklopac, čak sam i manometar (vakuummetarr?? ) nabavio... ali ovaj za povišeni tlak, dadadada, to se traži... doduše, nemam kompresor, ali ako se nadje komora, kompresor je nužno zlo, jel

za povadit baloncice iz epoxia ne vjerujem da treba pretjerani vakum , ako se ne pretjera sa katalizatorom i expres lonac ce bit dobar....
a bilo bi dobro si napravit prozirni poklopac , zalijepit par komada plexia za dobit kojih 1-2 cm trebala bi bit dosta...
Pao Pepeo

PostPostao/la pamook » Sub svi 09, 2020 7:30 pm

...navodno je povišeni tlak bolji u tu svrhu nego vakuum, valjda krene pjenit i bježat iz posude smola ili tako nekako... bas cu probat, ima gđa onaj vacsy maxy nikad upotrebljen a donešen u miraz, pa .... kad smo već tu.... :mrgreen: ... za poklopac express lonca sam mislio negdje nabavit 25mm polikarbonat, komad koliki treba :think: ... jedino ne volim što je sam rub ekspress lonca tanašan, odn. valjalo bi da je širi u zaobljenju, da bolje prioni na poklopac ... poklopac sam vidio da ekipa napravi od debelog polikarbonata od cola i onda ugloda krug za brtvu... vidjet cemo :think:

danas se igrao pripasavanja, malo izgorio na suncu, malo krepan sad već popodne, ali završio sa sitnim šarafićima... pripasao, pa sve skinuo da se može počet ponovo sastavljat, bit će "zanimljivo" sve utrpat nazad a da bočnice idu zadnje na šarafanje :lol: :lol: :lol: ... prednjica mi uzela najviše vremena, još bio prekinut telefonskim pozivom, pa sam uspio izbušit i narezat M4 umjesto M3 koji sam naumio... tako da sad prednjicu s donje strane drži četa inox đaka od 4 mm... malo strše veličinom, ali se srećom neće vidjeti :lol: :lol: ... to me ponukalo na odluku da se ne javljam više na telefon ako sam skoncentriran na ono što radim... uvijek neko njesra izbije kad se umiješa telefonski poziv :evil:

nosači su od "L" profila, naravno - različitih, jer dolje ima dovoljno mjesta za montažu preko profila, a gore je smanjena količina drvenih površina, pa zaeeb... ali riješilo se :)

20200509_103830.jpg

20200509_113644.jpg

20200509_131608.jpg

20200509_131821.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
pamook

PostPostao/la pamook » Sub svi 09, 2020 7:32 pm

... evo ga, montirano.... uživo izgleda manje plastikaner nego na fotkama, srećom :lol: :lol: :lol: ... doduše, ni ja nisam znao hoće li mi se uopće svidjeti, ali sam odlučio da je alu fronta uvijek moguća, pa ako ovo podbaci.... al za sada mi se ne čini da će ići alu :D

20200509_143159.jpg

20200509_143433.jpg

20200509_143442.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
pamook

PostPostao/la pamook » Sub svi 09, 2020 7:34 pm

...naravno, onda sve to skinuti dolje, da bi se montirali prvo izlazni trafoi, a bome će biti i razmišljanja oko ostatka montaže, jer bočnice moraju skroz zanje na šarafanje - sve ostalo se uglavnom drži na ovim alu šinama koje se pričvršćuju bočno, sa strane... znači, sve montiraj i stegni, pa onda ukrasne bočnice, sa samo 7 šarafa svaka :?

20200509_151626.jpg
pamook

PostPostao/la Bepone » Sub svi 09, 2020 8:59 pm

svidja mi se ideja i lepe su mi stranice 8-) malo podsjeca i na kubik necega, :lol:
Bepone

PostPostao/la Edison » Sub svi 09, 2020 10:36 pm

Bepone napisao:lepe su mi stranice 8-) malo podsjeca i na kubik necega, :lol:

Mondrian.
Edison

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub svi 09, 2020 10:56 pm

Mene podsjetilo na Bata Baneta i njegovo germanijsko pojačalo. Iako je tamo motiv drugačiji ali nekako koncept kutije mi je u jednu ruku sličan.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Khadgar2007

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika