Tim Mellow OTL 25W

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la Cassper » Pet svi 22, 2020 10:28 am

Toroid narucen.
600VA
120V/2.5A -0V- 120V/2.5A
Lakovana jezgra toroida
Zastita izmedju primara i sekundara
Manje zasiceni jezgre toroida
Montazne podloske
Cijena : 1.480 Kc,- tj. cca. 55E
Cassper
 
Postovi: 53
Pridružen: Pon ožu 30, 2020 5:06 pm

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la fixxxer » Pet svi 22, 2020 2:31 pm

Jedna od većih gluposti je naručivati (kad se već radi custom) torus CT namotan. Verujem da je neko već napomenuo ali očito nema vajde pričati....
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la Cassper » Pet svi 22, 2020 6:51 pm

fixxxer napisao:Jedna od većih gluposti je naručivati (kad se već radi custom) torus CT namotan. Verujem da je neko već napomenuo ali očito nema vajde pričati....

Hm, mozda sam ja za Vas glupan, ali Vi me asocirate na nase politicare koji uvijek, i to bas uvijek, kritikuju bilo sta, ali nikad ne nude neko svoje rijesenje datog problema.. jbg ;)
1: Pa lijepo sam napisao da naruceni toroid kosta 55E, a dva gotova toroida od Taleme kostaju 100E. Da i ne spominjem montazno mjesto i min. 1.5 x vecu tezinu ta dva toroida od narucenog ( 5kg proti 3.5kg)
2 : Jadro (pleh, lim) toroida je zalite lakom. U Taleme sigurno nije, garant.
3 : Izmedju primara i sekundara je uradjeno "odstinjeni" ( neznam kako se to kaze na hrvatskom),a u Taleme sigurno nije, garant.
4 : Manje, zasiceni jadra. U Taleme sigurno nije, garant.
5 : Napon sekundra 120V pod opterecenjem. U Taleme 115V, a i to je pitanje.. ;)
A saaaaaad mi objasnite, zasto je bolje rijesenje, kupiti toroid koji je 2x skuplji, 1,5x tezi, sa 5V nizim naponom od potrebnog, bez laka, bez odstinjeni.. itd.
Hvala
Cassper
 
Postovi: 53
Pridružen: Pon ožu 30, 2020 5:06 pm

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la pinco » Pet svi 22, 2020 7:29 pm

Cassper napisao:
fixxxer napisao:Jedna od većih gluposti je naručivati (kad se već radi custom) torus CT namotan. Verujem da je neko već napomenuo ali očito nema vajde pričati....

Hm, mozda sam ja za Vas glupan, ali Vi me asocirate na nase politicare koji uvijek, i to bas uvijek, kritikuju bilo sta, ali nikad ne nude neko svoje rijesenje datog problema.. jbg ;)
1: Pa lijepo sam napisao da naruceni toroid kosta 55E, a dva gotova toroida od Taleme kostaju 100E. Da i ne spominjem montazno mjesto i min. 1.5 x vecu tezinu ta dva toroida od narucenog ( 5kg proti 3.5kg)
2 : Jadro (pleh, lim) toroida je zalite lakom. U Taleme sigurno nije, garant.
3 : Izmedju primara i sekundara je uradjeno "odstinjeni" ( neznam kako se to kaze na hrvatskom),a u Taleme sigurno nije, garant.
4 : Manje, zasiceni jadra. U Taleme sigurno nije, garant.
5 : Napon sekundra 120V pod opterecenjem. U Taleme 115V, a i to je pitanje.. ;)
A saaaaaad mi objasnite, zasto je bolje rijesenje, kupiti toroid koji je 2x skuplji, 1,5x tezi, sa 5V nizim naponom od potrebnog, bez laka, bez odstinjeni.. itd.
Hvala


Nije to mislija kolega, nego da je bolje dat namotat trafo sa dva odvojena sekundara, nego da ima srednji izvod.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 569
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la Cassper » Pet svi 22, 2020 8:20 pm

Ma sta god da je mislija, nema pravo nekon govoriti da je glupan, .ebem ga u mozak. :oops:
Cassper
 
Postovi: 53
Pridružen: Pon ožu 30, 2020 5:06 pm

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la fixxxer » Pet svi 22, 2020 10:13 pm

Cassper napisao:Ma sta god da je mislija, nema pravo nekon govoriti da je glupan, .ebem ga u mozak. :oops:


Momak, smanji doživljaj, to po kući svojoj razgovaraj na taj način ako ti dozvole...

Niko te nije nazvao glupanom niti lično tebi nešto rekao, nego sam rekao da je glupost tako dati da se radi kad se već radi custom i gde možeš da tražiš i od ptice mleko da se namota...

Pri tome, vidim sad da su ti kolege već objašnjavale zašto je pametnije da se urade 2 odvojena namotaja (koja uvek možeš da spojiš i dobiješ CT) ali sam i video da masu saveta veterana ovog sporta ignorišeš... Tako da možda i nisi daleko od toga da spadaš u tu grupu u koju si se sam svrstao u svom poslednjem postu...
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la pinco » Pet svi 22, 2020 10:34 pm

Cassper napisao:Ma sta god da je mislija, nema pravo nekon govoriti da je glupan, .ebem ga u mozak. :oops:


Ova san prijavija, neznan da je iko ikad koristija ovakve izraze na forumu, a pogotovo za dr. člana.
Da san ja admin, ti bi popija trajni ban, nije ovo birtija. :?
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 569
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la Edison » Pet svi 22, 2020 11:49 pm

Hajd'mo malo smiriti situaciju. Ne treba nikom nikakav ban, dovoljno je samo upozorit, barem za prvi put. A vec su ga upozorili i fixxxer i pinco, a i ja cu. Cassperu, ne mozes drugoga napasti da se ne izrazava prikladno prema tebi, i u istoj ga recenici, ajmo reci slicno neprikladno, napasti. Dobio si odredjeni savjet i nisi ga prihvatio pa je fixxxer izrazio zaljenje, nije ti direktno nista lose rekao, a indirektno se odnosi na tebe. Zato si ti njemu vratio "direkt". Znamo da je Cassper Bosanac, i jos k tomu tvrdoglav. Znamo da je kod njih izricaj malo drugaciji, i da su prilicno direktni. Nije nista rekao u losoj namjeri, vise vidim ljutnju i samoobranu. Svi znamo da su Bosanci super raja... :)
OK, bilo, proslo, ovaj forum je prilicno miroljubiv, pa najbolje da takav i ostane.

Cassperu, ti koji ti motaju trafoe, rade to po zaista povoljnoj cijeni. Kod nas u Hrvatskoj je to puno skuplje. Nama bi se isplatile one dvije Taleme. Tebi nikako, sam si napisao, ni dimenzijama, ni tezinom, ni cijenom, a ja cu dodati, ni kvalitetom. Da si trazio dva odvojena sekundara od 120V, bilo bi bolje, ali za tvoje pojacalo i ovako je dobro, tj. isto je.

Idemo dalje, i probajmo u malo tolerantnijem tonu... ;)
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5693
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la pamook » Pet svi 22, 2020 11:59 pm

...nekako je po forumu postalo previše lokalizirano - dozvoljivih izleta, pa eto i ja ću se dozvoliti da upozorim još jednom ali sve - od sada ćemo igrat na prvu loptu, i ide ban od 15 dana za početak...

pls - konsolidirajmo se, nešto je debelo divlje u zraku i otići će nam forum tamo gdje ga nikako nitko od nas starosjedilaca ne bi htio - zato represija, kad ne ide drugačije

pls mk2 - fokus na elektroniku :)

fala

uprava
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la fixxxer » Sub svi 23, 2020 12:22 am

Zdravko, hvala na miroljubivosti ali, što bi rekli - nemoj tako da me braniš molim te... Kakve veze ima ko je odakle i koje nacionalnosti? I otkud ta priča uopšte? Ali ajde mala analogija kad si već spomenuo - mojih je pola iz Bosne, pola iz Hrvatske. I evo, ja tebi hipotetički kažem jebem te u mozak... Jel si mi oprostio? Bilo bi krajnje fer da mi bar pola oprostiš... (Pri tome kao što pinco reče, ja prvi put vidim, bar na ovom forumu, taj vid komunikacije).

Drug pamook, prijavljujem se kao zamorče za taj ban, može i trajni slobodno, kad je već situacija procenjena kao da se upozoravaju svi?! Pri čemu je stvar jasna iz aviona...

Samo bih molio bez spinovanja, zamena teza i ostalog bullshita oko korone, nervoze i ostalih gluposti u vidu 'vadilica' da se odreaguje (bilo kako ili kako god) kad se jasno radi o elementarnom nevaspitanju i nekulturi.
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju