Tim Mellow OTL 25W

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la davorin » Uto ožu 31, 2020 8:14 pm

Zmajz napisao:A koji soft start biste vi predložili za ovaj slučaj???

Nekada se za takve sekundarne namotaje koristila koristila bakrena lak-žica sa dodatnim svilenim ili pamučnim opletom, a na svakom početku i kraju reda primarnog namotaja se stavljao prešpan papir-zatezač (ili posebna izolaciona keper tkanina), a svaki red primara bi se lakirao prije stavljanja svake među-izolacije premazivanjem pomoću kista. Namotavanjem slijedećeg reda bi se stisao prešpan papir-zatezač i time spriječilo stvaranje razmaka između namotaja (naročito onoga koji je zadnju u redu!), a zadnji primarni red bi stisao sekundarni namotaj. Kompletni namotani kalem bi trebalo uroniti u lak barem ~sat vremena i pričekati da prestanu izlaziti mjehurići zraka, izvaditi iz laka, ocijediti i osušiti na zraku par sati (ili ostaviti cijelu noć!) pa onda ispeći u peći po uputama proizvođača laka. Ukoliko se ne može naći debela lak žica sa dodatnim opletom, sekundar se namota sa proredom (razmakom između pojedinih namotaja) koji se osigura motanjem konopa zajedno sa lak žicom, a konop se ukloni prije pečenja u peći.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la Edison » Uto ožu 31, 2020 8:15 pm

Cassper napisao:Evo ovog momenta sam poslao neobaveznu narudjbenicu za trafoe. Naglasio sam da moraju biti u audio izvedbi. Mislim da ce se sutra ozvati.


Hajde neka jos netko pogleda moje brojke za transformatore. Mislim da nisam falio, ali jos koji par ociju dobro dodje... dok covjek nije potvrdio narudzbu.
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la Bepone » Uto ožu 31, 2020 9:28 pm

Zmajz napisao:A koji soft start biste vi predložili za ovaj slučaj???

rastavljac od termoelektrane=?
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la Bepone » Uto ožu 31, 2020 9:32 pm

davorin napisao:
Zmajz napisao:A koji soft start biste vi predložili za ovaj slučaj???

Nekada se za takve sekundarne namotaje koristila koristila bakrena lak-žica sa dodatnim svilenim ili pamučnim opletom, a na svakom početku i kraju reda primarnog namotaja se stavljao prešpan papir-zatezač (ili posebna izolaciona keper tkanina), a svaki red primara bi se lakirao prije stavljanja svake među-izolacije premazivanjem pomoću kista. Namotavanjem slijedećeg reda bi se stisao prešpan papir-zatezač i time spriječilo stvaranje razmaka između namotaja (naročito onoga koji je zadnju u redu!), a zadnji primarni red bi stisao sekundarni namotaj. Kompletni namotani kalem bi trebalo uroniti u lak barem ~sat vremena i pričekati da prestanu izlaziti mjehurići zraka, izvaditi iz laka, ocijediti i osušiti na zraku par sati (ili ostaviti cijelu noć!) pa onda ispeći u peći po uputama proizvođača laka. Ukoliko se ne može naći debela lak žica sa dodatnim opletom, sekundar se namota sa proredom (razmakom između pojedinih namotaja) koji se osigura motanjem konopa zajedno sa lak žicom, a konop se ukloni prije pečenja u peći.

mislin da bas nitko ne razumije sto si napisao :mrgreen:
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la davorin » Uto ožu 31, 2020 9:46 pm

Bepone napisao:
davorin napisao:
Zmajz napisao:A koji soft start biste vi predložili za ovaj slučaj???

Nekada se za takve sekundarne namotaje koristila koristila bakrena lak-žica sa dodatnim svilenim ili pamučnim opletom, a na svakom početku i kraju reda primarnog namotaja se stavljao prešpan papir-zatezač (ili posebna izolaciona keper tkanina), a svaki red primara bi se lakirao prije stavljanja svake među-izolacije premazivanjem pomoću kista. Namotavanjem slijedećeg reda bi se stisao prešpan papir-zatezač i time spriječilo stvaranje razmaka između namotaja (naročito onoga koji je zadnju u redu!), a zadnji primarni red bi stisao sekundarni namotaj. Kompletni namotani kalem bi trebalo uroniti u lak barem ~sat vremena i pričekati da prestanu izlaziti mjehurići zraka, izvaditi iz laka, ocijediti i osušiti na zraku par sati (ili ostaviti cijelu noć!) pa onda ispeći u peći po uputama proizvođača laka. Ukoliko se ne može naći debela lak žica sa dodatnim opletom, sekundar se namota sa proredom (razmakom između pojedinih namotaja) koji se osigura motanjem konopa zajedno sa lak žicom, a konop se ukloni prije pečenja u peći.

mislin da bas nitko ne razumije sto si napisao :mrgreen:

Zapravo me i nije puno briga! :mrgreen: Dobili ste točan odgovor, a hoće li ikome koristiti me ne zabrinjava. Mogu isprintati to i tekst odnijeti iskusnom vikleru trafoa "stare škole" koji dobro pozna svoj zanat, pa će on znati što treba napraviti.
Takvu izvedbu namotavanja sam vidio prvi puta negdje početkom '70-ih godina prošlog stoljeća kod pokojnog gospodina Lamze koji je imao servis za motanje transformatora za pojačala i premotavanje zvučnika u nekadašnjoj Končarevoj ulici (ne znam kako se sada zove?) blizu Trešnjevačkog placa u Zagrebu, a tako namotani trafoi nisu izgarali niti bez uređaja za "soft start"! :lol:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la Bepone » Uto ožu 31, 2020 10:01 pm

to zatezanje radim i ja imas danas lijepih "staklenih"traka za to, a i stariji motaci, tako se mota na jezgre bez rubova ali koju konstrukciju si slozio gore, hijeroglifi :lol:
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto ožu 31, 2020 11:13 pm

palac gore Edisonu i davorinu oko trudu i objasnjenjima :handgestures-thumbupleft: , sad ovo pojacalo sve vise interesira i mene a vjerujem i capucinna... :lol:
pratim razvoj
cassper tebi sretno , vidio sam na velikom diyaudio forumu par njih si je radilo to pojacalo pa pogledaj
jednu stvar koju sam ja primjetio je da si spominjao aluminij za kuciste . Neznam koliko je ono dobro jer tebi je toplina , odnosno njen odvod jedan faktor kojemu trebas dobro posvetit pozornost . I odmakni te tube jednu od druge koliko mozes :mrgreen:

EDIT:
AAAaaaznao sam da sam to negdije i kod nas vidio...
viewtopic.php?f=6&t=68" target="_blank

momak lijepo prouci kako je to covjek napravio i pazi sto pitas :lol:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la Edison » Sri tra 01, 2020 12:11 am

Edison napisao:Hajde neka jos netko pogleda moje brojke za transformatore. Mislim da nisam falio, ali jos koji par ociju dobro dodje... dok covjek nije potvrdio narudzbu.


Nitko nista... :?

Malo cu povecati veci trafo, cini mi se bolje tako:

Visoki napon (650VA):
primar: 230V
sekundari:
120V/2,7A
120V/2,7A
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la Edison » Sri tra 01, 2020 12:26 am

Jos jedan kratki savjet. Dobro je zice na podnozje babuski lemiti srebrnim lemom. Ne stoga sto je bolji, zbog signala ili slicnih audiofilskih stvari... Srebrni lem se topi na visoj temperaturi od klasicnog, a to je bitno, jer oko podnozja ce biti prilicno toplo. :idea: ;)
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Tim Mellow OTL 25W

PostPostao/la Cassper » Sri tra 01, 2020 12:10 pm

Babuske stigle jutros. Jedna je nazalost malo napukla. Odmah sam nazvao trgovinu a oni bez problema salju drugu. Tu sto je ostecena ne moram ni vracat.
REKLI DA SE NE IZLAZEM TROSKOVIMA OKO POSTARINE I DA MI VIRUJU NA RIJEC. :o Inace ta firma je u Slovackoj. Ako kome treba adresa nek se javi.
Lipo od njih.
Zadnja izmjena: Cassper; Sri tra 01, 2020 12:12 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Cassper
 
Postovi: 53
Pridružen: Pon ožu 30, 2020 5:06 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju