6C33C stari projekt

6C33C stari projekt

PostPostao/la hiawatta » Pet pro 04, 2020 10:29 pm

Pozdrav!

Malo sam pratio topic forumaša jazzri, pa sam htio staviti sheme i slike pojačala, koje je projektirao pok. Dražen ( Harkonen ) prije točno 10 godina.
Pojačalo koristi samo polovinu izlazne cijevi 6c33c i polovinu cijevi ECC88.Pojačalo sam složio u to vrijeme i odlično je radilo a i dan danas radi, premda ga nikad nisam stavio u neko normalno kućište , nego je ostalo u probnoj kutiji od iverala. Planiram napraviti metalno kućište i sve to fino složiti ove zime ili do proljeća.

Dražen mi je rekao da ako hoću koristiti cijelu cijev, da se jednostavno na napon spoji i drugi grijač i... tu moje sjećanje prestaje.

Vjerojatno treba drivericu ECC88 staviti u drugi režim kako bi pobuda izlazne cijevi bila dostatna.Izlazni transformator je 800 ohm, ali je Dražen govorio da to nema toliko puno veze, i da će snaga pojačala biti 10-tak % manja nego kad bi trafo bio od 600 ohm.

Ako netko ima ideju što je Dražen zamislio, neka napiše, možda će nekome ovaj projekt biti interesantan, ali bi htio iskoristiti izlaznu cijev do kraja.

Ja sam pojačalo slušao na horne s Fostex 206e zvučnikom u horni, te sa Philips AD 1255/M7 u bas reflex kutiji od 120 lit. Na oba zvučnika je radilo odlično na četvrtini snage, a kad bih ga malo jače odvrnuo, imao sam osjećaj da se radi o 200 W pojačalu, a ne o 6-7 W.

Za preamp sam koristio također vlastiti uradak sa E80CC cijevi.

Eto, ako netko ima kakvu ideju, nek napiše, možda nekome bude od koristi.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
hiawatta
 
Postovi: 11
Pridružen: Ned svi 12, 2013 2:48 pm

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju