Grounded Grid pre by Saša

Re: Grounded Grid pre by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Ned tra 25, 2021 7:12 pm

Lampe sviraju, vrijeme je za kutiju planirat. Bit će LEDica samo naprijed... :D

Nedjeljno popodne rezervirano za dizajn prednje strane...finish bude rebrasti javor, ubo sam najjači svezak furnira u Frischeisu ikad. :D

GGprefontpanel.jpg


Uzor je ovo, bit će patnja savinut lim sa radijusom sa amaterskim alatima, ali volimo pustolovine.

thoress example.jpg


:dance: :violin:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Grounded Grid pre by Saša

PostPostao/la Zmajz » Ned tra 25, 2021 7:54 pm

Onaj limar na Čardi nema takav alat???
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Grounded Grid pre by Saša

PostPostao/la tom_hifi » Ned tra 25, 2021 8:20 pm

Ništa, savijaj to, ovako lijepo izgleda, zaista. :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Grounded Grid pre by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Ned tra 25, 2021 9:46 pm

Zmajz napisao:Onaj limar na Čardi nema takav alat???


Viš, viš, pametno. Dotični limar na Čardi mi je čak i neki daljnji rođo. :mrgreen:

Ali možda probam prvo sam... :whistle:

tom_hifi napisao:Ništa, savijaj to, ovako lijepo izgleda, zaista. :)


Bit će još i ljepše zbog drveta... :violin:
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Grounded Grid pre by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Pet tra 30, 2021 10:06 pm

Woohoo - Saša limar

sheetbend.jpg


Ispalo je bolje nego sam se nadao... :D

Prednja ploča - speglan rebrasti javor furnir na 12 mm šperu. Nemre mob ulovit ljepotu tog drveta na suncu...

curlycutout.jpg


Proba...

fronttest.jpg


Krugovi će dobit crni bajc, onda ide graviranje slova do čistog drveta ispod. :D :dance:

frontcircles.jpg


Kineski titan nitrit karbid. Napredna stomatologija. 10 komada 100 kuna, haha. :mrgreen:

tincarbid.jpg


Malo dizajna Thoressa, malo Nagre, malo Air Tighta i gitarskih fora pa bude nešto. Sretan vam 1. Grah sutra... :violin:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Grounded Grid pre by Saša

PostPostao/la Bepone » Pet tra 30, 2021 10:40 pm

kako tih limara nema ni za lijek , izumrlo zanimanje, a ovakvih kutija je bilo u 80 tima gledan ih celi zivot, dao si mi lepu ideju! pa zasto bimo uopce trebali davat radit kutije i cekat danima, satima , sedmicama a zivot prolazi u cekanju.....netko ceka transformatore desecima godina :lol: :lol: kad mores od dva lima doma sve napravit u par sati? super 8-)
Bepone
 
Postovi: 5193
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Grounded Grid pre by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Sub svi 01, 2021 5:28 pm

A nije ni ovo baš bezazleno, teba još radit bočne nosače koji spajaju prednju i zadnju stranu i tako...Imam još neke dizajnerske ideje pa ćemo uklopit. :D

Ali da, svašta se da doma... :dance:
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Grounded Grid pre by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Ned svi 09, 2021 6:50 pm

Sunday afternoon bajtzanje...ispalo je genijalno. :D

Ovo je druga ploča, prva je poginula u edukativne svrhe...brzi tečaj bajcanja, u ovom slučaju vodeni bajc. Manje je više, brže je bolje. :D

Ako staviš previše bajca, neće biti crnije, samo se počnu javljat fleke. Malo na vrhu kista i odmah s papirom pokupit višak. Tako ostanu sve pore drveta jasne. Ponovio dva puta, nakon što se prvi posušio, lagano prebrusio sa šmirglom 1000. Ako se stavlja previše i ne ukloni višak onda bajc prodire jako duboko u drvo i ne mogu se izgravirat slova...teško je doći do čistog svjetlog drvata ispod. Pretpostavljam da bi alkoholni bajc bio još gori, odnosno još brže bi prodro dublje...Jako puno sam iz ovog naučio. Još će dobit dvije ruke ekstramat PU vodenog laka i to je to.

GGfrontmaple1.jpg


GGfrontmaple2.jpg


GGfrontmaple3.jpg


Slijedi nastavak...mislio sam varit mali čelični okvir, ali pala je odluka na alu profile.

acadfrontback.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Grounded Grid pre by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Ned svi 09, 2021 6:52 pm

Moram bacit sunčani fotosession, onda tek izgleda mrak! :D
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Grounded Grid pre by Saša

PostPostao/la dredder » Ned svi 09, 2021 7:08 pm

Najs. Je li ćeš lim povezati zakovicama kao thoress, kako ćeš riješiti otvaranje i zatvaranje uređaja? Moj prijedlog lakira se lim onda zakovice ( set sa kliještima je 100kn) da izgleda kao thoress profi baš, postupak vađenja izvaditi cijevi, odšarafiti 2 vijka na stražnjoj ploči koja drže okvir i povuku se iznutrice naprijed. Nakon servisa sklapanje suprotnim redom.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 496
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju