EAR834P by Saša

Re: EAR834P by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Sub pro 25, 2021 9:08 pm

hehe, ajde i ti lemiti svoj do kraja...ima se što čut...
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: EAR834P by Saša

PostPostao/la Bepone » Ned pro 26, 2021 12:33 pm

bravo sasa!! krenuo si na put poslije kojeg nema povratka! :mrgreen:
Bepone
 
Postovi: 5193
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: EAR834P by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Ned pro 26, 2021 2:43 pm

Bepone napisao:bravo sasa!! krenuo si na put poslije kojeg nema povratka! :mrgreen:


a valjda da :D

Donijet ću ti tablu na pregled, da vidiš jel RIAA krivulja dobra i jel šta oscilira i ovo ono...

Radio je 10ak sati, sad sam još jednom prečekirao napone, slažu se prema donjoj shemi, samo ja imam po 10ak V više prije anoda jer mi je ukupni napon 300 V (306 V bez upiknutih lampi), a ne 285 V...nadam se da je to OK...

Ovi mali naponi na katodama su tu negdje, mrvicu se razilaze po kanalima. Grijanje u leru 8.6 V, kad upiknem lampe 6.1 V. Na zadnjoj lampi ECC81 grijači lijepo svijetle, na prve dvije 12AX7LPS čini mi se da jedna strana malo slabije svijetli. To su lampe s drukčijim grijačima i ne znam jel treba tak biti. Ili sam samo paranoičan...

Uglavnom svira, ima teksturu u basu kakvu Denon može samo sanjati, izvuko sam neke ploče koje stoje sa strane jer sam ih škartirao da su "predigitalne " ili tvrde ili ovo ili ono. Idu sad na reviziju...Generalno ima hrpa detalja više i sve je bolje....stereo slika je dobila više dubine na nekim snimkama. Ćemo čut još. Denon PMA1520AE ima 18 kila i prije 10 godina koštao je značajnu količinu para, danas se takva pojačala prodaju sigurno za 10 15 kkn? I onda je očigledno bolja kineska kopija malog phona sa stock lampama koje se vjerojatno razilaze u parametrima po 20 %. I još ih je na pločicu zalemio amater ja. Za zamislit se...

Schaltplan.gif
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: EAR834P by Saša

PostPostao/la Bepone » Ned pro 26, 2021 10:44 pm

SasaKC83 napisao:Uglavnom svira, ima teksturu u basu kakvu Denon može samo sanjati, izvuko sam neke ploče koje stoje sa strane jer sam ih škartirao da su "predigitalne " ili tvrde ili ovo ili ono. Idu sad na reviziju...Generalno ima hrpa detalja više i sve je bolje....stereo slika je dobila više dubine na nekim snimkama. Ćemo čut još. Denon PMA1520AE ima 18 kila i prije 10 godina koštao je značajnu količinu para, danas se takva pojačala prodaju sigurno za 10 15 kkn? I onda je očigledno bolja kineska kopija malog phona sa stock lampama koje se vjerojatno razilaze u parametrima po 20 %. I još ih je na pločicu zalemio amater ja. Za zamislit se...

Schaltplan.gif

u denonu sigurno nisu lampe a ti nisi stedio i nakupovao si se sveg najboljeg ca postoji mundorfa i ostaloga! 2 dvoja vezna kondica su velika kao cijeli denonov phono :lol: sa time da jos nemas najbolje lampe , u prve dvije kad ubacis philipsa tek onda ce bit pjesma! ali korak po korak, tako se to radi , najprije sa najlosijim pokrenes i dobijes sve parametre ok pa jos malo upgrejda sa boljim staklovinjem!
Bepone
 
Postovi: 5193
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: EAR834P by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Uto pro 28, 2021 12:52 am

Na kolektivnom GO imam vremena od jazbine raditi jugoslavenski studio! Opet su sve kućne dekice završile po zidovima, a u glavnoj ulozi SB keramike i EAR phono :D

Vrtim ploče po redu, psmtr kak svira taj phono!

charlie&herbie.jpg


Za topliji sound EAR dobio napajački kabel od Wellerice. :mrgreen:

rega&ear.jpg


Charles Mingus Ah Um - prva pjesmica - jazz propovijed ( :lol: ) Better Git It In Your Soul, prodorne trubače lijevo desno, u pozadini bubnjevi trešte, klavir se uključi tu i tamo, Mingus i kompići kmeče, zavijaju, uzdišu i mijauču. Dinamika je veća, rezolucija je veća, trombloni i saxovi plešu na rubu iritacije i imaju brutalni jump faktor, ali tak je to i u stvarnosti. Bubnjevi imaju fizičku energiju i sve pršti. Pljesak negdje u sredini ima odjeka oko sebe...brutalno. Zuji u pozadini, treba mase preslagivat i pucketa prašina na pločama, ali sve zaboravim čim krene glazba. Bacite uha na ovo, ja sam trenutno sretan. :dance:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: EAR834P by Saša

PostPostao/la Edison » Uto pro 28, 2021 2:02 am

SasaKC83 napisao:Vrtim ploče po redu, psmtr kak svira taj phono!

...

Bacite uha na ovo, ja sam trenutno sretan. :dance:



Taj phono svira bas ovako kako si napisao... :)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5689
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: EAR834P by Saša

PostPostao/la cappucino » Pet vel 11, 2022 1:22 pm

I ja kemijam.
Aaa moram ga i ja probati :D
Inače ovo je sub-šasija pa na njoj mogu okretati sve komponente prije nego sklopim kutiju
Aj prije nego ide u narudžbu trafo...može ovako?
primar 230
sec1----15V / 1,5A ---grijanje ecc
sec2----6,3 / 1,5A ----grijanje ECL 82 ---opcija HV stabilizacija
sec3-----6,3 / 1A grijanje 6X5
sec4-----250-0-250---0,2A HV
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1617
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: EAR834P by Saša

PostPostao/la Dorian » Pet vel 11, 2022 4:48 pm

U gotovo svim integralcima je phono sekcija tek toliko da postoji, nije uopce bitno koliko je je integralac kostao, sve su to sklopovi sa 4-5 tranzistora i koji op-amp i naravno da tu nema kruha sa zvukom, u mom phono pre je 137 samo tranzistora da bi se dobio zvuk pred samim krajem sto je uopce moguce teoretski izvesti, vjerojatno treba 3-4 Denona naslagat na kup mozda bi se skupilo toliko trandi
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: EAR834P by Saša

PostPostao/la vilim » Pet vel 11, 2022 5:05 pm

Toliko godina se već bavim elektronikom, elektroničnim sklopovima i moram priznati da mi nije jasno zašto se često koristi ECC82 pa i ECC81 kao u priloženoj shemi ako se zna da su to prilično nelinearne cijevi a osobito ECC82. Cijev ECC82 bila je jako popularna za izradu relaksacionih oscilatora, dakle oscilatora nesinusoidalnih valnih oblika koji su bili sastavni dio TV prijemnika, generatora valnih funkcija i sklopova impulsne elektronike . Sve mi čini kako je bilo dovoljno da ih neko krene ugrađivati u gitarska pojačala a onda su je prihvatili Diy audio graditelji prema narodnoj izreci "Vidjela žaba kako potkivaju konja pa i ona podigla nogu" !!..
vilim
 
Postovi: 259
Pridružen: Pet stu 06, 2015 9:33 pm

Re: EAR834P by Saša

PostPostao/la Edison » Pet vel 11, 2022 5:48 pm

Cijevi koje rade pojacanje i RIAA korekciju su ECC83. Treca, izlazna, cijev je buffer i moze biti takodjer ECC83, ali u funkciji sljedila se bolje snalaze ECC81 i ECC82. Anodni napon je 300V, a bez problema sve odlicno radi i na 340V, provjereno. Izlazni napon iz tog phono stupnja je oko 500mV, ovisi o tipu i izlaznom naponu zvucnice. I koliko moze biti nelinearnosti na izlazu na tih 500mV? Moze biti nesto malo. Da li se to cuje? Ne bih znao.

Ali kao svira ovaj phono, to znam. Odlicno! I to je najvaznije...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5689
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju