GM-70 Full DHT Monoblokovi

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la tom_hifi » Sub svi 11, 2019 9:42 am

Bepone napisao:"Mislim, nisam ni očekivao nikakva neugodna iznenađenja"

:lol: :lol: meni je samo.cudno kako se.ti jos nisi ubio s tim pojacalom,..


Ne može meni ništa 1kV. :mrgreen: Kao. :P
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la tom_hifi » Ned svi 12, 2019 10:57 pm

Danas sam imao 4 satnu stanku "za ručak", žena ostala u bolnici, ja sam otišao malo lemit, pa se vratio u bolnicu. :)

Uglavnom, ovdje sam stavio par sličica u koracima kako sam sklapao drugi monoblok, koji ću još morati dovršiti u utorak, danas nije bilo dovoljno vremena.

20190512_131224.jpg

20190512_141018.jpg

20190512_143637.jpg

20190512_153538.jpg

20190512_160849.jpg

20190512_171350.jpg


Eto, neka se nitko ne boji primiti lemilicu u svoje ruke, ja sam isto počeo TOČNO iz nule, nije da sam sad neki inžinjer, ali znam par sitnica više nego prije. Kod cijevne tehnike je 'problem' visoki napon i kada netko s malo znanja uđe u to, sve to izgleda divno krasno dok nešto ne pođe po zlu, stoga uvijek treba jako dobro paziti i vrlo često to naglašavati.

Imam i električarske rukavice sa strane, za svaki slučaj :mrgreen:

Nadam se da sad nisam ovim postom urekao drugi monoblok, ali eto, u utorak bi trebao prosvirati.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la djmilicic » Pon svi 13, 2019 8:01 am

Bravo za izvedbu, a pogotovo detalje. Mala sugestija. Pošto je u pitanju visoki napon, na mestima prolaska žica kroz šasiju, stavio bih nešto ovako - što je sigurno sigurno.
Pozzzz
rupa.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
djmilicic
 
Postovi: 183
Pridružen: Pon stu 05, 2018 9:54 pm
Lokacija: Beograd

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la tom_hifi » Pon svi 13, 2019 8:32 am

Da, razmisljao sam o tome i dobra ideja, ali nikako da kupim. Umjesto toga stavio sam tamno smeđu visokonaponsku izolaciju plus izolacija od vatre (barem je tako pisalo) na sve vodove koji su kritični, a prolaze kroz rupe.

Ako malo bolje pogledaš, vidi se na slikama.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la tom_hifi » Uto svi 14, 2019 10:02 pm

Danas je bio odličan dan! Došli smo iz bolnice u kućnu njegu, pa sam se iskrao oko ručka dok je sin spavao.

20190514_165741.jpg


Upalio sam lemilicu, dovršio par sitnica i rezultat svega toga je vidljiv sa slike iznad.

Još ću slušati u četvrtak, ali ovih sat i pol koliko sam slušao, mogu samo reći WOW! Nisam očekivao da će to tako dobro raditi. Razlika u zvuku je očita i zaista izgleda da treba napojiti GM70 s još višim naponom i dobrim kondenzatorima i prigušnicama. To sad radi odlično, toliko dobro da razmišljam i driverski stupanj isprobati s PIO + prigušnice.

A vidi to, izvana izgledaju isto, ko i dosada ...

:)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la Master of disaster » Uto svi 14, 2019 10:31 pm

Jako dobro je i prije sviralo, a sada...
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la tom_hifi » Uto svi 14, 2019 10:47 pm

Master of disaster napisao:Jako dobro je i prije sviralo, a sada...


Vjeruj mi, Davorin je bio u pravu! Sviralo je prije jako dobro, ali sada. :o :)

I da, sve te lampe su upaljene u sjećanje na naše pokojne prijatelje koji su mi puno pomogli u ovom projektu, sudjelovali. Fale mi puno! :cry:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la tom_hifi » Pon svi 20, 2019 6:35 am

Triode Fest je prošao, sve što sam preradio radi OK i bez dječjih bolesti.

Kako to uvijek biva, stalno se neke nove ideje pojave. Npr. izbaciti ulazni kondenzator za ulazni trafo. Izbaciti zener stabilizaciju ulazne lampe s nečim potencijalno boljim? Ova druga stvar mi se čini trenutno boljom opcijom, pa ću prvo to uzeti u obzir kao neki dodatni tweak.

Bias je ufiksiran na ulaznoj lampi, stoga gore ne treba nikakav CCS nego striktno niskošumni stabilizator 200V.

shema s naponima.jpg


Ovo je shema s naponima izmjerena nešto ranije, no, ovi naponi na driveru se nisu smjeli nešto mijenjati, pa možemo ovo uzeti kao 95% točne podatke.

Davorin je predložio cijevnu stabilizaciju što svakako podržavam, no, možda za početak isprobati neki SS prije nego što krenem ponovno bušit po gornjoj ploči. :mrgreen:

Ima itko kakav prijedlog? Internet bespuće je prepuno shema, tzv. super regulatora i slično, a ja tome više ne vjerujem kao nekada.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la drz » Pon svi 20, 2019 7:09 am

A zasto na prvoj i drugoj lampi ne koristis autobias? Takoder uz ove napone i radne tocke mogao bi ih cak i direktno vezati i izbaciti oba vezna kondenzatora. Ili sam nesto previdio?
drz
 
Postovi: 119
Pridružen: Ned pro 15, 2013 8:29 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la pinco » Pon svi 20, 2019 8:49 am

Zenerica ode prilično disipira, možda ostavit ovako isto, samo dodat jedan tranzistor ili fet, a ostavit zener EF, ili SF a zenericu stavit u optimalnu disipaciju za najmanji šum, dodat neki jfet bijas, to bi bija najbolji kompromis?
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost