GainWire mk2

GainWire mk2

PostPostao/la dadod » Pet tra 11, 2014 2:10 pm

Ovo je nastavak projekta koji sam zapoceo odje http://diyaudio.com.hr/viewtopic.php?f= ... 3&start=30" target="_blank" target="_blank.
Pretpojacalo je sada gotovo, to jest gotova je stampana plocica I isprobano na privremenoj drvenoj platform. Meni to zvuci fenomenalno, ali ja sam subjektivan. Radi odlicno kao linijsko pretpojacalo I kao pretpojacalo za slusalice, od 30 ohma pa do 600 ohma. Ja koristim Sennheiser HD 580 precision.
Neke slusne impresije mogu se procitati ovdje http://www.diyaudio.com/forums/solid-st ... ost3863863" target="_blank" target="_blank
GainWire mk2 se moze konfigurirati da radi u mode bez globalne negativne povratne veze(NGFB) I u CFA modu. U NGFB ima vrlo niska izoblicenja (simulirana, sad ce netko reci da je to daleko od stvarnog stanja ali moje iskustvo mi kaze da je to vrlo blizu) a u CFA modu pada jos puno nize, tako da se moze izabrati sto tko preferira.
Damir
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GainWire mk2

PostPostao/la dadod » Pet tra 11, 2014 2:28 pm

Ovo je shema pretpojacala I stabiliziranog shunt regulatora napajanja. Sve je to na istoj stampanoj plocici I to u u dual mono izvedbi. Potrebno je dodati transformator, potenciometar I ulazni selector.
Prilazem FFT I stampanu plocicu.
Damir
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: dadod; Čet tra 24, 2014 10:34 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GainWire mk2

PostPostao/la tom_hifi » Pet tra 11, 2014 2:33 pm

Vrlo zanimljivo. Dodat ću na potencijalnu "to do" listu. :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: GainWire mk2

PostPostao/la dadod » Pet tra 11, 2014 2:39 pm

tom_hifi napisao:Vrlo zanimljivo. Dodat ću na potencijalnu "to do" listu. :)


Oprosti, ali igleda da sam glup, neznam odgovoriti na privatnu poruku(prvi put to koristim ovdje).
Ja imam jos jednu plocicu s malom greskom u napajanju(to je jedna od prve tri prototipne, greska ispravljena s malo gole zice sa strane stampe).
Inace sam prodao svih dvadeset plocica koje sam kasnije narucio.
Ako si zainteresiran javi se.

Hoce li me netko objasniti zasto ne mogu odgovoriti na privatnu poruku??
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GainWire mk2

PostPostao/la tom_hifi » Pet tra 11, 2014 4:52 pm

Čudno da ne šalje PM-ove.

U principu, jesam zainteresiran. Ako je neka sitna greškica, ništa mi to ne smeta. Koliko se razlikuje od finalne pločice, ako izuzmemo tu grešku?
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: GainWire mk2

PostPostao/la dadod » Pet tra 11, 2014 5:08 pm

tom_hifi napisao:Čudno da ne šalje PM-ove.

U principu, jesam zainteresiran. Ako je neka sitna greškica, ništa mi to ne smeta. Koliko se razlikuje od finalne pločice, ako izuzmemo tu grešku?


Izgleda da nisam jos autoriziran za slanje PMa.
Jedina greska je kod shunt regulatora(CCS s DN2540) koje sam ispravio dodatnim golim zicama na mojem prototipu na slici, finalnu verziju sam svu rasprodao.
Inace ako si u Zagrebu ili u blizini mozes svratiti I poslusati kako to svira I dobiti plocicu, nece te nista kostati.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GainWire mk2

PostPostao/la tom_hifi » Pet tra 11, 2014 5:19 pm

Dogovoreno! :)

U kojem si dijelu grada? Daj broj mobitela ili mail, da ne pišemo puno offtopica. ;)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: GainWire mk2

PostPostao/la dadod » Pet tra 11, 2014 5:38 pm

tom_hifi napisao:Dogovoreno! :)

U kojem si dijelu grada? Daj broj mobitela ili mail, da ne pišemo puno offtopica. ;)


Podsused.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GainWire mk2

PostPostao/la dadod » Pon tra 14, 2014 5:34 pm

Koliko vremena treba proci da postanem od novo registriranog registrirani korisnik. Ovako ne mogu slati privatene poruke, moze li administrator nesto uciniti??
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GainWire mk2

PostPostao/la Dean » Pon tra 14, 2014 6:52 pm

Skeenut ću mu pažnju..
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Sljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Google [Bot] pregledava forum i 7 gostiju