Mini Aleph

Re: Mini Aleph

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri pro 23, 2020 1:13 pm

@Vilim
Ja sam na igli na moram imati digitalnu vagu za mjeriti gramažu. :mrgreen:

@Edison
Nisam to ja izmislio niti netko tko je novajlija u elektronici, već je to preporuka od nekoliko provjerenih stručnjaka sa jednog drugog foruma. Vjerujem da je to sve tu neke slične težine ali zato postoji onaj 0,1g rezolucije koji može presuditi. Naravno ako hoćemo biti 100% sigurni tracer u ruke ali to baš ne može svatko imati.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Mini Aleph

PostPostao/la grunf » Sri pro 23, 2020 2:11 pm

Khadgar2007 napisao:@Vilim
Ja sam na igli na moram imati digitalnu vagu za mjeriti gramažu. :mrgreen:

@Edison
Nisam to ja izmislio niti netko tko je novajlija u elektronici, već je to preporuka od nekoliko provjerenih stručnjaka sa jednog drugog foruma. Vjerujem da je to sve tu neke slične težine ali zato postoji onaj 0,1g rezolucije koji može presuditi. Naravno ako hoćemo biti 100% sigurni tracer u ruke ali to baš ne može svatko imati.


po težini se skuži kad se obrusi, ali to su tako male razlike , težina više igra za veća kućišta i to3, na prvu je najbitiniji fizički izgled tako da dobro oko odma vidi razliku
kod ovog J313 meni je sumnjivo što je dio di je natpis mat , a gledajući neke svoje toshibe u istom kučištu taj dio je sjajan i natpis je slabije vidljiv, mada to može varirati o godini,samom procesu,stroju,itd...

ima na velikom diy. tema di možeš staviti sliku pa ti već neko da odgovor , https://www.diyaudio.com/forums/parts/82638-transistors-original-copy-114.html
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Mini Aleph

PostPostao/la Edison » Sri pro 23, 2020 5:28 pm

Khadgar2007 napisao:@Edison
Nisam to ja izmislio niti netko tko je novajlija u elektronici, već je to preporuka od nekoliko provjerenih stručnjaka sa jednog drugog foruma. Vjerujem da je to sve tu neke slične težine ali zato postoji onaj 0,1g rezolucije koji može presuditi. Naravno ako hoćemo biti 100% sigurni tracer u ruke ali to baš ne može svatko imati.


OK, ali meni je metoda "po tezini" malo sumnjiva.

Kako dobiti fake tranzistor? Pa neces ga ic proizvoditi i pokusat dobiti slicne karakteristike. :doh: Nego uzmes neki jeftiniji koji izgleda kao i onaj skuplji, "obrijes" ga i napises oznaku skupljeg. I posto je isti tip kucista i oblik nozica, normalno da su slicne tezine. Pa i ja kad se obrijem, isto sam tezak kao i kad sam neobrijan. Doduse, kod tebe bi se o tom dalo pricati... :lol:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Mini Aleph

PostPostao/la pinco » Sri pro 23, 2020 5:48 pm

Edison napisao:
Khadgar2007 napisao:@Edison
Nisam to ja izmislio niti netko tko je novajlija u elektronici, već je to preporuka od nekoliko provjerenih stručnjaka sa jednog drugog foruma. Vjerujem da je to sve tu neke slične težine ali zato postoji onaj 0,1g rezolucije koji može presuditi. Naravno ako hoćemo biti 100% sigurni tracer u ruke ali to baš ne može svatko imati.


OK, ali meni je metoda "po tezini" malo sumnjiva.

Kako dobiti fake tranzistor? Pa neces ga ic proizvoditi i pokusat dobiti slicne karakteristike. :doh: Nego uzmes neki jeftiniji koji izgleda kao i onaj skuplji, "obrijes" ga i napises oznaku skupljeg. I posto je isti tip kucista i oblik nozica, normalno da su slicne tezine. Pa i ja kad se obrijem, isto sam tezak kao i kad sam neobrijan. Doduse, kod tebe bi se o tom dalo pricati... :lol:


Lošije kopije je vjerovatno lakše svatit jel se uzima osnova u jeftinijin tranzistorima. Pa moguce da je pridvidjen za manje snage ili čak vece. Više il manje bakra unutra kucista i sl.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Prethodni

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost