PS Regulator

PS Regulator

PostPostao/la dadod » Pet stu 06, 2015 11:36 am

Bilo je pitanje na na CFA pojacala pa evo i ovo.
To je Power Supply Regulator pogodan za napajanje izlaznih pojacala napajanja +-40 do +-70V. Ponasa se kao klasicni kondenzatorski umnozivac iako radi na drugom principu. Vec sam pisao kako radi, samo cu ponoviti da to nije stabilizator vec daje na izlazu manji napon za oko 5-6V nego onaj na ulazu a usto ga i "pegla". Ima ugradjen strujni elektronski osigurac, automatsko iskljucivanje ako jedna strana napajanja padne i ima zastitu zvucnika od istosmjernog napona na izlazu pojacala. U ovom slucaju predlazem da se koristi s 100W CFA mosfet pojacalom, bilo samo jedan za oba kanala ili dva za dual mono verziju(nije potrebno koristiti dva transformatora.
Da li ima zainteresiranih za stampanu plocicu?
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: dadod; Pet stu 20, 2015 7:57 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: PS Regulator-VMOSFET

PostPostao/la deleted user » Pet stu 06, 2015 1:10 pm

Kolike snage treba biti trafo za dvokanalno pojacalo s ovakvim jednim PS-om? Koliko konkretno ampera po namotaju sekundara?
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: PS Regulator-VMOSFET

PostPostao/la Schultz » Pet stu 06, 2015 1:15 pm

Meni dva...
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: PS Regulator-VMOSFET

PostPostao/la deleted user » Pet stu 06, 2015 1:22 pm

Schultz napisao:Meni dva...


Aj dobro, nagovorio si me...

1. Schultz - 2 kom.
2. LesFaul - 1 kom.
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: PS Regulator-VMOSFET

PostPostao/la dadod » Pet stu 06, 2015 2:01 pm

LesFaul napisao:Kolike snage treba biti trafo za dvokanalno pojacalo s ovakvim jednim PS-om? Koliko konkretno ampera po namotaju sekundara?


Ako se ne koristi PS Regulator na kojem se gubi oko 5V po polaritetu onda bi se mogao koristiti 300 do 400VA trafo s 2x 36V AC.

Ako se koristi PS Regulator onda napon sekundara treba biti visi i nsto jaci trafo, 400 do 500VA s 2x 40 V AC.

Ovo nije sveto pismo, amp ce raditi i na visem naponu i na nizem. Recimo ako zvucnicima impedance pada nisko onda je bolje pogoniti pojacalo sa nesto nizim naponom.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: PS Regulator-VMOSFET

PostPostao/la dadod » Pet stu 06, 2015 7:13 pm

Ovako moze izgledati ispravljacki dio napajanja, dvije verzije, sekundar sa srednjim izvodom i dva odvojena sekundara. Naravno napon ovisi o upotrebljenom trafou.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: PS Regulator-VMOSFET

PostPostao/la Edison » Pet stu 06, 2015 8:36 pm

Ja bih napajanje s dva odvojena sekundara spojio ovako:

PSU-b-sch-3.jpg


U biti spajanje je isto, samo je centralna tocka mase napajanja malo vise odvojena od prvih kondenzatora i greceva.
A mozda ovo moje i nije bolje?
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: PS Regulator-VMOSFET

PostPostao/la deleted user » Pet stu 06, 2015 9:26 pm

Sad kad sam sve skupa poslozio u lanac, tu mi nesto ne stima. Naime, na PCB-u samog pojacala napon je +65 0 -65 (na shemi +50 0 -50 ???) na shemi regulatora izlaz je +67 0 -67 sto je takodjer u redu i u skladu sa PCB-om pojacala. Ulaz u PS je +75 0 -75 sto je takodjer u redu. Medjutim tu se dalje prica oko samih ispravljaca i napona na njima i trafoima drasticno mijenja na manje. Koji su uopce tocni potrebni naponi na navedenim tockama u lancu od samog trafa preko ispravljca, regulatora do pojacala?
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: PS Regulator-VMOSFET

PostPostao/la dadod » Pet stu 06, 2015 10:37 pm

Mislio sam da je sve bilo jasno iz prvog teksta, evo u kratko.
Pojacalo treba +-50V DC za napajanje(moze malo vise ili malo manje), znaci da PS Regulator mora dati na izlazu +-50V, a to zahtjeva oko 5 V visi ulaz u PS Regulator, znaci oko +-55 V. Na shemi PS regulatora su naponi potrebni za napajanje 200W pojacala pa te je mozda to zbunilo.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: PS Regulator-VMOSFET

PostPostao/la dadod » Pet stu 06, 2015 10:45 pm

Edison napisao:Ja bih napajanje s dva odvojena sekundara spojio ovako:

PSU-b-sch-3.jpg


U biti spajanje je isto, samo je centralna tocka mase napajanja malo vise odvojena od prvih kondenzatora i greceva.
A mozda ovo moje i nije bolje?



Evo ovako izgleda stampana plocica u mom pojacalu(AudioCube).
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Sljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju