Kineska kit pojacala

Re: Kineska kit pojacala

PostPostao/la Dean » Sri pro 30, 2015 2:36 pm

Schultz napisao:Najbitnije je (a to je Edison negdje napisao) točno nacrtati a onda precizno otočkati.

Kada se točno otočka onda nije toliki problem točno iz ruke izbušiti ali da nebi bilo zabune. I za precizno otočkati treba imati koordinaciju oko-ruka-točkalo-čaša-čekić.....
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Kineska kit pojacala

PostPostao/la Schultz » Sri pro 30, 2015 3:56 pm

I to, i to....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Kineska kit pojacala

PostPostao/la Edison » Sub vel 20, 2016 11:10 pm

Danas sam nesto tockao i busio. Trebalo je poklopiti MX-50 pojacalo i Aleph pojacalo za slusalice. Dakle srediti poklopce i probusiti rupe za hladjenje.

Evo i rezultata:

K2-0589.jpg


AlephH-0590.jpg


K2-0592.jpg


K2-0593.jpg


Sad su ova dva pojacala gotova. Posto nisu velika (pola formata), mogao bih koje ponijeti i na Triode festival... ;)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Kineska kit pojacala

PostPostao/la pamook » Sub vel 20, 2016 11:12 pm

:lol: :lol: :lol:

Deaaaaan, mogao si umjesto ulozene love u CNC uzet Edisona na pol radnog vremena :think: :lol: :lol:

Edison, klasa! :bow-yellow:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Kineska kit pojacala

PostPostao/la Vulkanizer » Sub vel 20, 2016 11:51 pm

Odličan topic , pogotovo što sam ubijeđen da u hiperprodukciji kineza , ni jedan posto ne završi ovako luxsuzno udomnjen .
Hebi ga , kad se zna i hoće :clap:
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: Kineska kit pojacala

PostPostao/la Edison » Sub lip 04, 2016 10:35 pm

Imao sam jedno izlazno pojacalo koje mi je nekad sluzilo kao rezervno, ako bi se sto desilo nekom od mojih uradaka. Ali nikad se nije nista desilo, sva moja rade tehnicki ispravno k'o svicarski satovi... ;) Pa je to pojacalo stajalo po strani. A radi se o Cambridge Audiju P500, tranzistorskom pojacalu od nekih 50-60W po kanalu, prethodnik danasnjih CA Azur pojacala. Bilo je slicno pojacalo i s ulaznim dijelom, tj. integrirac. Ovaj P500 je bio prilicno ocuvan, i radio je sasvim pristojno, bas prema cijeni za koju se prodavao.

Otvorio sam ga da pogledam kako je slozeno i nesto naucim, ovi iz industrije znaju zanat, ali vole tu i tamo ustedjeti. Evo sto je unutra...

CA-0125.jpg


CA-0120.jpg


Dakle, trafo je dobar, dovoljno velik toroid, a sve drugo je na plocici, napajanje, ulazni i izlazni prikljuci, slabasan hladnjak od savijenog lima... Pojacalo je sasvim dobro radilo pa sam razmisljao da li sto dirati, ili samo zatvoriti... ma kad sam vec otvorio... ;)

Odlucio sam malo prepraviti pojacalo. Imao sam jos dva kineska MX-50 pojacala koja su mi se pokazala dobrima. Nisu losija od ovog CA, a mozda su mrvicu i bolja... A trebalo bi staviti i nekakv normalniji hladnjak i tako... u kutiji ostao samo prikljucak za struju, trafo i mrezni prekidac.

CA-0130.jpg



I evo MX-50 pojacala s dodanom obveznim izlaznim zavojnicama. Montirana su na pristojan hladnjak. Recimo da je to prvo poboljsanje. Dobar hladnjak je bitan za pojacalo ako se gazda malo zaigra ne nekom tulumu. Nisam siguran bi li onaj originalni hladnjak iz CA bio tada dovoljan.

CA-0129.jpg


S prednje strane pojacala nema nikakvih izmjena, sve je ostalo po starom...

CA-0127.jpg


Sa zadnje strane isli su novi i puno bolji prikljucci za zvucnike, i bolji cinchevi. Nije to toliko bitno, ali ipak je poboljsanje. Drugo.

CA-0128.jpg


Naravno, trebalo je napraviti i novi ispravljac i filtraciju. Koristene su brze snazne diode za razliku od standardnih u originalu. Originalno pojacalo je u filtraciji imalo 4+4 kondenzatora od 2.200u. Novo napajanje ima 9+9 kondenzatora od 2.200uF. U svakom slucaju, napajanje je sad ubjedljivije. Trece poboljsanje.

A nije lose imati i zastitu zvucnika pa sam dodao standardni Vellemanov kit koji uvijek koristim. Malo vise sigurnosti uvijek dobro dodje. Ovo necemo brojati u poboljsanja mada je meni dosta bitno...

CA-0131.jpg


I evo kako sad sve skupa to izgleda smjesteno u kutiji...

CA-0133.jpg


CA-0142.jpg



Ako nekoga zanima originalno pojacalo s prve fotografije, koje radi ispravno i dobro, a nedostaje mu samo mrezni trafo, mrezna uticnica i prekidac, i naravno kuciste, neka se javi preko privatnih poruka da ne opterecujemo temu. Meni ne treba, i rijesio bih ga se za 150kn + transportni troskovi. Shema pojacala postoji na netu, a i ja imam negdje isprintanu kopiju. Treba malo znanja da se spoji trafo (30-0-30V), prakticno zalemiti 3 zice sa sekundara trafoa na plocicu.

Novo pojacalo radi dobro, neznatno se grije i nemam s njim nikakvih problema.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Kineska kit pojacala

PostPostao/la aparatusonitus » Sub lip 04, 2016 11:02 pm

Evo ja bih uzeo...ako netko nije bio brži...as usual:(
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 281
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

Re: Kineska kit pojacala

PostPostao/la Edison » Sub lip 04, 2016 11:29 pm

aparatusonitus napisao:Evo ja bih uzeo...ako netko nije bio brži...as usual:(


Ma najbrzi si, Ivo. :)
Daj mi na privatnu poruku posalji adresu, ili koji ti je kiosk Tiska pa ti saljem sredinom drugog tjedna.
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Kineska kit pojacala

PostPostao/la davidbraco » Pon lip 06, 2016 7:06 pm

Nema me 2 dana i puff!!
Idem plakati...
Avatar korisnika
davidbraco
 
Postovi: 559
Pridružen: Sri sij 28, 2015 10:11 pm

Re: Kineska kit pojacala

PostPostao/la smario » Uto kol 16, 2016 10:17 am

Nakon što sam vidio ovu temu o MX 50 pojacalima, odlučio sam se napraviti tako nešto i sebi. Prvenstveni razlog je bio izrada ljetnog pojačala koje ce neće puno grijati (jer ljeti ne dolazi u obzir paljenje 4 komada GM70), a da svira pristojno za usputno slušanje. Usputna želja je bila da potrosim nešto komponenti koje se motaju po ladicama i da nema puno zezanja oko izrade. Sklopio sam kit, na bušenim pločicama sam složio sve ostalo, iskopao sam iz ladice trafoe i veleman zaštite koje su stajale skoro zaboravljene i eto. Složio sam male monoblokove. Sve je proradilo iz prve i bez problema. Na moje totalno iznenađenje, pojačala sviraju sasvim dobro i za ozbiljnije slušanje. Nije to hi-end, ali je daleko bolje od komercijale koja se prodaje za 500-tinjak eura i razne nerefreširane starudije iz 80-tih. Sve je tu, ništa ne strši ni ne fali. U svakom slučaju, isplativo pojačalo koje za stvarno malo novca daje dosta dobrog zvuka.

Evo kako je to ispalo :
Slika
smario
 
Postovi: 18
Pridružen: Sri srp 31, 2013 7:59 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Google [Bot] pregledava forum i 2 gostiju