Velleman K4700

Re: Velleman K4700

PostPostao/la davidbraco » Čet pro 08, 2016 1:39 pm

Može li mi netko reći da li ima razlike u zvuku sa i bez zaštite-mislim ono kontakti
releja na putu signala.
Ono mislim trudiš se kod pojačala pa kod zvučnika i onda ti nešto "usere" zvuk.
Stavljati dobre releje-štititi skupe zvučnike-sve to ok, ali zar ne bi ljudi koji više pažnje posvećuju
dobrome zvuku ipak znali upariti pojačalo i zvučnike i znali paziti na njih u upotrebi.
Ono dinamika signala nije uvijek ista pa negdje izvor ima 100 decibela a negdje 80 itd...
Avatar korisnika
davidbraco
 
Postovi: 559
Pridružen: Sri sij 28, 2015 10:11 pm

Re: Velleman K4700

PostPostao/la Edison » Čet pro 08, 2016 3:17 pm

davidbraco napisao:Može li mi netko reći da li ima razlike u zvuku sa i bez zaštite-mislim ono kontakti
releja na putu signala.


To ces morati sam poslusati... jedino ces tako sigurno znati.

davidbraco napisao:Ono mislim trudiš se kod pojačala pa kod zvučnika i onda ti nešto "usere" zvuk.
Stavljati dobre releje-štititi skupe zvučnike-sve to ok, ali zar ne bi ljudi koji više pažnje posvećuju
dobrome zvuku ipak znali upariti pojačalo i zvučnike i znali paziti na njih u upotrebi.
Ono dinamika signala nije uvijek ista pa negdje izvor ima 100 decibela a negdje 80 itd...


Ma sve je to u redu, najbolje je kad nema zastite, ni kontakata releja izmedju pojacala i zvucnika. Nije problem ni upariti pojacalo i zvucnike i pripaziti kod upotrebe, ali kako se mozes osigurati da ti npr. kod +/- napajanja ne otkaze jedna grana? Koliki ce onda napon biti na zvucnicima, i koliko ce oni to izdrzati? Ja svoje zvucnike vise ne mogu kupiti kao nove, a nekako su mi dragi pa bi bilo steta izgubiti ih zbog neke slucajnosti. Stavim zastitu pa sam bar miran jer sam poduzeo koliko sam mogao.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Velleman K4700

PostPostao/la flega » Čet pro 08, 2016 4:20 pm

Edison napisao:
davidbraco napisao:? Ja svoje zvucnike vise ne mogu kupiti kao nove, a nekako su mi dragi pa bi bilo steta izgubiti ih zbog neke slucajnosti. Stavim zastitu pa sam bar miran jer sam poduzeo koliko sam mogao.


Kaže Audio Epilog da im nikada nijedan driver nije izgorio. Pa eto, tko ne želi zaštitu nek pazati AE
LINK
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci

Re: Velleman K4700

PostPostao/la Edison » Čet pro 08, 2016 10:05 pm

flega napisao:Kaže Audio Epilog da im nikada nijedan driver nije izgorio. Pa eto, tko ne želi zaštitu nek pazati AE
LINK


Prije su govorili da je Zemlja ravna ploca. Tko bi govorio drukcije, mogao je izgorjeti...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Velleman K4700

PostPostao/la pamook » Čet pro 08, 2016 10:49 pm

To nekako ponajvise ovisi o poštovanom publikumu koji rukuje s opremom... Davnih dana (96.-te ili 97.-me) kada sam prikupio neka sredstva za svoj prvi ozbiljniji HiFi (a da bih zamijenio teško stečenog Technicsa :lol: ) davio sam upravo tog Deana jedno 3 dana sa slusanjem i preslusavanjem opreme koju je imao u tadasnjoj trgovini, pa se onako uzgred pricajuci i slusajuci Monitor Audio 700PMC gold koji su mi kasnije dosli u vlasnistvo ukazao i jedan isti takav zvucnik (tada oko 6k kn par) totalno izgoren - kaze Dean da je novopeceni vlasnik ukljucio isti drito u struju.... pa je izgorilo.... pa je zahtijevao zamjenu u garanciji.... i ebiga :lol: :lol:

a ovlas poznavajuci Deana i njegov modus vivendi/operandi, ne bi me uopce cudilo da mu njihov (Audio Epilog) driver nije niti jedan izgorio...

A ja sam se tada vratio kuci, tj. u studentsku sobu sa 700PMC zvuljama, stalcima i Fase Evoluzione Audio 3.5 ampom, te Marantz CD48 playerom (jer za skuplji nije ostalo niti blazene kinte :lol: :lol: ).... e, od onda su i moji susjedi u Trnjanskoj 42 isto slusali samo jaaako dobru, lijepo definiranu glazbu :mrgreen: :mrgreen:

a da sam ih fino omah ukljucio u struju, sad ne bi bio tu :D
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Velleman K4700

PostPostao/la Dean » Čet pro 08, 2016 11:01 pm

Taj Dean nisam ja! :naughty:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Velleman K4700

PostPostao/la flega » Sub pro 10, 2016 1:29 am

Edison napisao:
flega napisao:Kaže Audio Epilog da im nikada nijedan driver nije izgorio. Pa eto, tko ne želi zaštitu nek pazati AE
LINK


Prije su govorili da je Zemlja ravna ploca. Tko bi govorio drukcije, mogao je izgorjeti...


Niti ja imam AE zvučnike niti baš vjerujem napisanom. Malo mi je teže za shvatiti da se bakrena žica ne zagrijava i topi pri prevelikoj struji za nju ali ja sam samo ja...
A opet, možda mota sa 4mm2 žicom zavojnice pa mu tvrdnja ipak stoji.
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci

Re: Velleman K4700

PostPostao/la yoke » Sub pro 10, 2016 9:19 am

flega napisao:
Niti ja imam AE zvučnike niti baš vjerujem napisanom. Malo mi je teže za shvatiti da se bakrena žica ne zagrijava i topi pri prevelikoj struji za nju ali ja sam samo ja...
A opet, možda mota sa 4mm2 žicom zavojnice pa mu tvrdnja ipak stoji.


s obzirom da sam imao AudioEpilog zvucnike mogu potvrditi da su neunistivi :mrgreen:
Nakon sto sam ih imao skoro dvije godine, besprijekornog rada, slobodno mogu reci da su dobile certifikat
"yoke approved"
ili ako vam je draze
"idiot proof design"
:mrgreen:

Ne, stvarno ne znam sto trebas raditi zvucnicima da bi ih spalio...osim da ih spojis na 2kw i slusas distorziju
doduse ima nas svakavih
tako da je moguce da Dean, do sad, jednostavno nije prodao dovoljno komada da naleti na "jednog od onih" pa mu i vjerujem u napisanu tvrdnju
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Prethodni

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Google [Bot] pregledava forum i 4 gostiju